Koszyk 0
Opis:
Klasyka literatury dziecięcej, światowy bestseller przetłumaczony na ponad 30 języków. Elmer, słonik w kratkę zabawiający całą dżunglę, ma kłopot: być innym w stadzie to przywilej czy utrapienie? Seria książek o Elmerze, przeznaczona dla najmłodszych dzieci, sprawiła, że twórczość Davida McKee dotarła do ponad 30 krajów, Elmer powstał w 1989 roku i od tej pory jego perypetie ciągle się mnożą, a rodzina rozrasta.
 • Papilon
 • twarda
Mniej Więcej
 • David McKee
 • 2011
 • 0
 • 32
 • 275
 • 242
 • *, 97883-245-96638
 • 9788324596638
 • ZA5C5
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Dziwny nowy

Ocena:
Data:


Znacie już Elmera? To sympatyczny słoń w kratę, stworzony przez Davida McKee, brytyjskiego autora książek dziecięcych i ilustratora, który debiutował w roku 1964. Dziś jego książki publikowane są w wielu krajach, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a wiele spośród nich doczekało się ekranizacji. McKee jest również autorem filmów animowanych i założycielem wytwórni filmowej, która stworzyła słynną serię z „Maisie” ...
David McKee został nominowany przez międzynarodową sekcję IBBY (International Board of Books for Young People) do prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, tzw. Małego Nobla w 2005 roku. W tym też roku do Polski trafił Elmer. Spod pióra autora wyszedł wiele lat wcześniej, bo w roku 1989.
Seria o Elmerze powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, których słoń zaskakuje coraz to nowymi perypetiami. Nieprzerwanie uczy, bawi i wzrusza dzieciaki, które wraz z kolorowym słoniem w kratę poznają otaczający świat i zasady na nim panujące.
„Elmer i nieznajomy” to książka, która wytłumaczy dzieciom, że nie należy bać się kogoś, kto wydaje nam się inny. Ktoś nowy w naszym otoczeniu, wyglądający i zachowujący się trochę inaczej niż w sposób do którego przywykliśmy, niekoniecznie jest straszny. Mądry słoń nauczy dzieci czym jest tolerancja. Tym razem nieznajomym okaże się sympatyczny kangur, który początkowo będzie wzbudzał strach w zwierzętach z dżungli. Na szczęście na wysokości zadania stanie mądry słoń, który nie dopuści do tego, by kangur poczuł się nieakceptowany. A przy okazji zwierzaki pomogą kangurowi rozwiązać jego wielki problem. Jaki? Przekonajcie się sami.
Dlaczego warto sięgnąć po Elmera? Bo uczy dzieci tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Bo książeczka przyciąga kolorowymi ilustracjami, pobudzającymi wyobraźnię i kreatywność. Warto zwrócić przy okazji uwagę na staranne wydanie i twardą oprawę, które w przypadku książek dla dzieci są sporym atutem.
Przyciągają też treści, odpowiednio dostosowane do wieku odbiorcy. Nie dziwi więc, że książka jest lekturą uwielbianą przez małe dzieci na całym niemal świecie. Wesołe historie i mnóstwo kolorów, to coś, co dzieci kochają najbardziej. Do tego wszystkiego niesamowity słoń, z którym chciałoby się zaprzyjaźnić każde dziecko. Tu wszystko jest możliwe i nic nie ogranicza wyobraźni.
Polecam każdemu rodzicowi, którego dzieci uwielbiają kiedy rodzice czytają im książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
To kolejna już książka o Elmerze, którą kupiłam i którą czytamy z córką. Tak jak wcześniej przekaz jest bardzo prosty, a obrazki bardzo kolorowe. Moja 3-letnia córka bardzo lubi Elmera i chce go czytać po kilka razy. Polecam bo warto!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena