Koszyk 0
Opis:
Drugi tom "Rywalek". Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.
 • Jaguar
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kiera Cass
 • 2014
 • 0
 • 328
 • 210
 • 140
 • 9788376862453
 • 9788376862453
 • ZBGZS
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Księżniczka nie z tej bajki

Ocena:
Autor:
Data:
Nie będę ukrywać, że "Elita” znajdowała się w gronie wyczekiwanych przeze mnie premier literackich. Po lekturze „Rywalek” pozostałam z niedosytem i mnóstwem pytań bez odpowiedzi. Byłam ciekawa jak potoczą się losy Ami i czy uda się jej dokonać właściwego wyboru.

Z 35 pretendentek do serca księcia pozostało tylko 6. I choć Maxon nie ukrywa swoich zamiarów wobec Ami, dziewczyna nie jest pewna własnych uczuć oraz drogi, jaką powinna obrać. Dodatkowo obecność Aspena ... który ani myśli poddać się bez walki utrudnia jej podjęcie decyzji. Pierwsza miłość pozostaje w sercu na zawsze i niełatwo zapomnieć, kiedy były obiekt westchnień znajduje się na wyciągniecie ręki. America ma świadomość, że czas i inne kandydatki nie są jej sprzymierzeńcami, ale żeby zyskać pewność, iż postępuje właściwie podejmuje ryzykowną grę, która może spowodować, że straci wszystko.


Powrót do Illei sprawił, że znów poczułam się jak w bajce. Autorce nie zabrakło pomysłów na skomplikowanie życia bohaterów i doświadczanie ich w różnorodny sposób. Niepokorna i impulsywna Ami znów pakuje się w kłopoty skutkujące ochłodzeniem jej stosunków z Maxonem, który z dużą gorliwością zaczyna angażować się w proces eliminacji i korzystać z przynależnych mu z tego tytułu praw. Na dodatek wydarzenia w pałacu sprawiają, że dziewczyna odkrywa nieznane dotąd oblicze księcia i uświadamia sobie gorzką prawdę, że nie jest stworzona do roli księżniczki i ma więcej wrogów niż przypuszczała.

Autorka wie jak rozbudzić ciekawość czytelnika i nie potrzebuje wielu słów, żeby wprowadzić go w odpowiedni klimat. I mimo że rozwój wypadków jest łatwy do przewidzenia, to już zmiany zachodzące w bohaterach i ich wewnętrzne dylematy, wzajemne konfrontacje zaskakują, dodając powieści pikanterii. Znów wątek miłosny gra pierwsze skrzypce, ale pisarka często odrywa od niego odbiorcę wprowadzając elementy o charakterze społecznym, politycznym oraz związanym z historią państwa.

Lekki styl pisarki sprawia, że przez książkę płynie się lekko i przyjemnie. Wydarzenia śledzimy z perspektywy Ami, która odkrywa przed czytelnikiem swoje myśli, odczucia i emocje, a dzięki jej obserwacjom i spostrzeżeniom poznajemy innych uczestników wydarzeń, a także zdarzenia, których dziewczyna nie jest bezpośrednim świadkiem.

„Elita" to wciągająca opowieść o miłości, poświęceniu, podejmowaniu trudnych decyzji i życiu, które nie zawsze układa się tak, jak byśmy chcieli. Zabierająca czytelnika w świat współczesnej bajki i pozwalająca mu na przeżycie magicznych chwil. Ponad trzysta stron przyjemności, która kończy się zbyt szybko. Dodatkowym plusem powieści jest większe skupienie na emocjach i doznaniach bohaterów, co pozytywnie wpływa na ich wiarygodność i ułatwia czytelnikowi zrozumienie ich postępowania. Podobało mi się, że postacie nie zostały wyidealizowane i zdarzało im się popełniać błędy oraz źle oceniać sytuację.

Dla mnie przygoda z „Elitą" była bardzo przyjemnym i interesującym doświadczeniem. Pozwoliła mi na oderwanie od rzeczywistości, dostarczając ciekawych wrażeń. I choć lektura nie zmusza do głębokiej refleksji i nie prowokuje do przemyśleń, to czas z nią spędzony nie należy do straconych. Ta historia ma w sobie magię i jestem przekonana, że nie tylko marzycielkom przypadnie do gustu. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

rewelacja

Ocena:
Autor:
Data:
Zostało tylko 6 dziewczyn co w porównaniu z 35 na początku wydaje się ścisłym gronem wybranek Maxona. Ale jak się okazuje, nie tylko on ma prawo głosu co do wyboru kto pozostaje, a kto musi opuścić pałac. Nasza para bohaterów nie ma łatwego zadania więc często dochodzi do nieporozumień między nimi przez co zarówno Ami jak i książę tracą jasność myślenia. I wcale im się nie dziwię.
Akcja w pałacu posuwa się do przodu, przeplatana zostaje napadami rebeliantów ... potajemnymi schadzkami Ami z Aspenem oraz niewątpliwymi spotkaniami Maxona z pozostałymi uczestniczkami eliminacji przez co Ami czuje się zaniedbana i zapomniana.
Każda z dziewczyn podczas eliminacji obrała sobie strategię sięgnięcia po koronę bądź serce księcia. Także on bierze w tej grze czynny udział i nie zapomniał, że w razie czego powinien mieć plan B.
Czytając "Elitę" bez wątpienia się nie znudzicie; spowoduje że poczujecie współczucie, także ciepło na sercu, a nawet łza zakręci wam się w oku.
Zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena