Koszyk 0
Opis:
Część II cyklu opowieści o inspektorze Romanie Medynie znajduje parę byłych policjantów na życiowym rozstaju. Pozornie radzą sobie dobrze: Roman wykurował się po postrzale, a dwa lata po otwarciu pensjonatu Urokliwa Skarpa nad Zalewem Zegrzyńskim wychodzi na mały plus. Właściciele harują od rana do nocy, ale czerpią z tego dużo satysfakcji. Roman czasem łapie też zlecenia detektywistyczne ... co łagodzi jego tęsknotę za dawną pracą i wspomaga rodzinny budżet. Jednak małżeństwo przechodzi kryzys. Podejrzliwość Barbary nie jest bezzasadna, a obustronne próby przełamania emocjonalnego impasu wydają się tylko pogarszać sytuację. W tym stanie wybuchowej sielanki wydarzenia wokół bohaterów nagle przyspieszają: Roman natrafia na pułapkę z granatem zamontowaną na ścieżce za domem, a jego brat Witold wpada na genialny pomysł, jak oskubać warszawskiego potentata na rynku nieruchomości. Wkrótce kule zaczynają świstać obok głowy detektywa, który z jednej strony nie chce się angażować w szemrane sprawy brata, z drugiej jednak nie chce dopuścić, by Witold został wykąpany w wannie z kwasem… Te wydarzenia tylko prowadzą go do naprawdę dramatycznego dochodzenia, którego zleceniodawca leży na łożu śmierci. Medyna ma ustalić, czy piękna młoda kobieta, która kilka lat wcześniej szokowała miasteczko rozwiązłością, a mężczyzn bez względu na wiek doprowadzała do seksualnej gorączki, została spalona żywcem przez zazdrosnego mężna, czy jednak przez kogoś innego, do dziś ukrytego w cieniu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Mariusz Ziomecki
 • 2016
 • 1
 • 416
 • 205
 • 130
 • 97883287-0408-4
 • 9788328704084
 • ZDG1J

Recenzje czytelników

Kryminalne story…

Ocena:
Autor:
Data:
„Szczęściem jest posiadanie dużej, kochającej, dbającej i bardzo blisko ze sobą związanej rodziny - tyle, że w innym mieście” – pisał Robert Burns, zaś z jego słowami zgodziłoby się wielu, borykających się z rodzeństwem, wujostwem czy rodzicami ludzi. Więzy rodzinne zobowiązują, jednak część osób wydaje się o tym zapominać, część zaś bezwstydnie to wykorzystuje. W rodzinie, jak w każdej grupie społecznej, zachodzą różne interakcje, pojawiają się różne zobowiązania, animozje ... jednak w chwilach kryzysu często następuje zjednoczenie, a przeszłość odchodzi w zapomnienie.
Roman Medyna również nie należy do największych zwolenników swojego brata Wicia, wielokrotnie musiał wyciągać go z prawdziwych kłopotów i najchętniej zupełnie by się od niego odseparował. Tyle tylko, że kiedy bratu grozi poważne niebezpieczeństwo, on znów czuje się zobowiązany nie tylko do udzielenia pomocy, ale i szukania źródła zagrożenia. A miało być tak pięknie i spokojnie – tak przynajmniej zakładali Roman i Barbara, rezygnując z pracy w policji i zajmując się prowadzeniem pensjonatu. Uroczy dom nad Zalewem Zeprzyńskim przynosi niewielkie dochody i powoli zdobywa uznanie klientów, jednak o spokoju nie może być mowy. Jak nie Wicio bowiem zakłóca rodzinną sielankę, to pojawia się ktoś, kto pragnie zarobić ich kosztem niemałą kwotę zastawiając na nich pułapkę i szantażując. Ratunkiem dla domowego budżetu może być intratne zlecenie, które niespodziewanie Roman otrzymuje. Ma on za zadanie odnaleźć prawdziwego mordercę kobiety, która została żywcem spalona rzekomo przez swojego męża.
Jak z tym wszystkim poradzi sobie główny bohater? Przekonamy się dzięki lekturze powieści Mariusza Ziomeckiego „Pójdź na sąd boży”. Opublikowana nakładem wydawnictwa AKURAT książka to drugi już tom cyklu „Elementy zbrodni”, choć osoby, które nie spotkały dotąd Romana Medyny również mogą po nią sięgnąć, bowiem autor zdradza powody, dla których policyjne małżeństwo opuszcza szeregi służb mundurowych i zupełnie zmienia branżę. Osoby, które natomiast znają podinspektora Medynę z pewnością niecierpliwie czekali na to spotkanie.
Sielska okolica przeczy jakby wydarzeniom, które w miasteczku nad Zalewem się rozrywają. Nie tylko mamy do czynienia z szantażystą, który za pomocą starego granatu pragnie nastraszyć rodzinę Medyny i wyłudzić od niego pieniądze, ale i ludzie, którzy czyhają na jego brata, również są źródłem niebezpieczeństwa. Roman będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce i odnaleźć osoby, które ścigają Wicia, choć tak naprawdę powinien zająć się zleceniem. Mimo iż kobieta, Magdalena Sowa-Ozdoba, była Miss Mazowsza, została zamordowana kilka lat temu, to zleceniodawca ma zaledwie kilka tygodni na poznanie prawdy, umiera bowiem na raka.
Wartko toczącej się akcji towarzyszą jeszcze kłopoty osobiste bohatera – choć pozornie są z Basią zgodnym i doskonale dobranym małżeństwem, to tak naprawdę nie układa im się dobrze. Baśka szuka pocieszenia we wpisach do pamiętnika, zaś Roman… w ramionach innej kobiety. Czy rozwiążą ostatecznie swoje problemy? Kto pragnie zemsty na Wiciu? Kto naprawdę zamordował Magdalenę? Na te wszystkie pytania odpowiedzi poszukujemy we wciągającym kryminale Mariusza Ziomeckiego. Choć brakło mi tu napięcia towarzyszącego rozwojowi akcji, to zarówno stylowi autora, jak i konstrukcji fabuły nie można nic zarzucić. Jeśli dodamy jeszcze do tego doskonale nakreślonych bohaterów, otrzymujemy powieść na którą się czeka i po którą sięgamy z prawdziwą przyjemnością.

Justyna Gul
Qultura słowa
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena