Koszyk 0
Opis:
Nieuchwytny zabójca. Mroczna tajemnica z przeszłości. Zaskakujący finał. Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę ... prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione. Tom 1. trylogii z komisarzem Forstemom. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Filia
 • miękka
Mniej Więcej
 • Remigiusz Mróz
 • 2015
 • 1
 • 480
 • 205
 • 135
 • *, 978838075-021-0
 • 9788380750210
 • ZCRJK

Recenzje czytelników

Nigdy nie uciekniesz przed przeszłością.

Ocena:
Autor:
Data:
Nie możemy uciec w żadne sposób przed przeszłością. Wszystko co zrobiliśmy kiedyś, będzie za nami kroczyło do końca życia, czaiło się w ciemnościach, czekało na odpowiedni moment, żeby wrócić. Tamtego poranka turyści znaleźli na Giewoncie coś, czego nikt by się tam nie spodziewał. Ciało nagiego mężczyzny powieszone na krzyżu. Wiktor Forst początkowo prowadzi tą sprawę, ale nie długo. Zanim w ogóle odebrał wezwanie o tej zbrodni sądził, że widział w życiu wszystko ... Już kilka godzin później funkcjonariusz zostaje zawieszony. Ponieważ ktoś – być może morderca – nie chce by to właśnie ten komisarz dotarł do rozwiązania. Jednak Wiktor nie poddaje się łatwo i razem z dziennikarką Olgą Szrebską, biorą sprawy w swoje ręce. W miarę rozwoju śledztwa, które prowadzą na własną rękę, na jaw wychodzą coraz to mroczniejsze tajemnice, wydarzenia, które nie powinny były już nigdy więcej ujrzeć światła dziennego. Czy Forst i Szrebska podołają? Czy uda im się rozwiązać tą sprawę zanim ktoś jeszcze ucierpi?

Ekspozycja nie jedno ma znaczenie. Wszystko zależy od tego kiedy użyjemy tego słowa i w jakim celu. Zaczynając Ekspozycję nie miałam bladego pojęcia czego się spodziewać. Wiadomo, Mróz na w głowie i rękach coś takiego, że nie sposób oderwać się od jego książek – patrz Kasacja czy Parabellum. Tymczasem autor daje nam książkę, która zaczyna się cudownie. Wręcz bajkowo – przepraszam, już tłumaczę, bo jak przeczytacie pierwsze strony, weźmiecie mnie za szaleńca. Mamy opis miejsca zbrodni, nad wyraz inteligentnego komisarza Wiktora Forsta, jego mniej kumatego dowódce, któremu podpadł i dialogi, które świadczą o obeznaniu Forsta w medycynie sądowej – po prostu miód na moje psychiczne serducho. Czyta się jednym tchem, bo potem jest tylko lepiej, tylko szybciej i coraz bardziej mrocznie. Intrygi, ktoś pociąga za sznurki, chce literalnie usadzić głównego bohatera. Jest Szerbska. Dziennikarka, która nie ustaje w staraniach by znaleźć nowe informacje odnośnie sprawy. Robi się coraz ciekawiej, coraz mroczniej. Coraz częściej łapiecie się na tym, że zapominacie oddychać, aż przychodzi czas strony 412 i świat staje w miejscu. Do samego końca macie wrażenie, że wszystko co przeczytaliście wcześniej to jakaś nieprawdopodobna układanka z tak makabrycznym zakończeniem, a raczej jego brakiem, że możecie się pożegnać z trzeźwością czytelniczą. Wiem, powiecie – Ej, hasacz, ale ty przeceniasz Mroza. No chyba nie. To co zostało zaprezentowane w tej książce to coś, co po prostu koronuje Mroza na króla polskiego kryminału – uwaga, będzie kontrowersja – Mróz pisze lepiej od Bondy. Jedynym minusem tej książki jest prędkość. Za szybko się ją czyta!!

Reasumując: Jeśli czytaliście wcześniejsze książki Remigiusza Mroza i chcecie sięgnąć po Ekspozycję, musicie liczyć się z ryzykiem GIGANTYCZNEGO kaca książkowego, którego nie zaspokoicie do momentu, aż autor spłodzi kolejne tomy Trylogii z Komisarzem Forstem. Gorąco polecam, jeśli lubicie książki tego autora. Jeśli jeszcze nic nie czytaliście – to doskonała okazja by poznać jego twórczość.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ekspozycja

Ocena:
Autor:
Data:
Twórczość Remigiusza Mroza zaczęłam od zapoznawania się z ,,Parabellum". Obie z Babcią bardzo polubiłyśmy tę serię. Następnie przyszedł czas na kolejne powieści - ,,Wieżę milczenia", ,,Turkusowe szale", ,,Chór zapomnianych głosów" i ,,Kasację". Z utęsknieniem wyczekiwałam dnia premiery ,,Ekspozycji", która rozpoczyna kolejną kryminalną trylogię Remigiusza Mroza.

Znalezienie martwego mężczyzny na Giewoncie nie mogło prowadzić do niczego dobrego. Tym bardziej ... że nie on jeden został znaleziony martwy. Sprawą miał zająć się Wiktor Forst, jednak został odsunięty od śledztwa. Dlaczego? W ramach protestu postanowił połączyć swoje siły z dziennikarką Olgą Szrebską. Taki duet musiał znaleźć sprawcę raz-dwa. Niestety, z czasem sprawy zaczęły się komplikować, a tropy, którymi podążali mogły nie mieć wiele wspólnego z tą sprawą. Do czasu...

Pozwolę sobie zacytować Paulinę, gdy spytana przez Magdę Witkiewicz odpowiedziała, że najbardziej podoba jej się każda najnowsza powieść pisarki. Nie inaczej jest w przypadku mojego uwielbienia do twórczości Remigiusza Mroza. Każda kolejna publikacja zachwyca mnie jeszcze bardziej i w rezultacie nie mogę się doczekać każdej kolejnej premiery. Styl pisarza jest bardzo prosty, plastyczny, fabuła wciągająca,zagadkowa, zaskakująca, a bohaterowie tak różni, że nie da się ich nie lubić. Byłam pewna, że to Chyłka z Zordonem z ,,Kasacji" pozostaną moim ulubionym duetem śledczych. Zmieniam zdanie - Wiktor i Olga są jeszcze lepsi!

,,Ekspozycja" pomimo swoich prawie 500 stron to pozycja, którą czyta się wyjątkowo szybko. Przez pierwsze kilkadziesiąt stron niewiele się dzieje, jednak z czasem intryga zaczyna nabierać coraz większego tempa. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co jest nieuniknione. Świat stworzony przez Remigiusza Mroza sprawia, że chcemy czytać szybciej i szybciej, by jeszcze wcześniej poznać zakończenie pierwszego tomu trylogii. Jeśli już o nim mowa, zaskakuje. Myślę jednak, że w drugiej części nie będzie najgorzej i wszystko się wyjaśni.

Miłośniczką twórczości pisarza jestem może nie najdłużej, ale na pewno zaliczam się do wiernych fanek jego powieści. Jeśli lubicie kryminały, gdzie nic nie jest oczywiste, rozwiązanie zagadki szokuje, a zakończenie zaskakuje polecam Wam najnowszą powieść Remigiusza Mroza. Jeśli lubicie kryminały, skuście się także na ,Kasację", już za 2 miesiące pojawi się drugi tom. Czekam na niego z niecierpliwością. Mam również nadzieję, że pozostałe dwa tomy o Forscie pojawią się w niedalekiej przyszłości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena