Koszyk 0
Opis:
Zdecydowanie wyjątkowa książka dla młodzieży (od 10 do 113 lat).  Skąd się biorą pieniądze, jak zarobić, ale się za bardzo nie narobić, co się opłaca, a co nie, gdzie kupić taniej, jak ratować sytuację, kiedy w skarbonce albo w portfelu widać dno. Po co Ci ekonomia? Przekonaj się!
Mniej Więcej
  • Boguś Janiszewski
  • 2016
  • 144
  • 260
  • 205
  • 9788324521326
  • 9788324521326
  • ZD6SR
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Ekonomia

Ocena:
Autor:
Data:
„Ekonomia. To, o czym dorośli nie mówią” jest książką, która w łatwy sposób wlewa wiedzę do umysłu czytelnika i głęboko żałuję, że nie spotkałam takiej książki kilka lat temu, kiedy rozpoczynałam naukę w Technikum Ekonomicznym.


Książka jest skierowana do wszystkich, którzy ukończyli 10 lat. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę może przeczytać ją prędzej, jednak dorastające dziecko, żądne wiedzy będzie idealnym odbiorcom. Górnej granicy nie ma i w zupełności się z tym zgadzam ... Jak sam tytuł mówi „Ekonomia. To, o czym dorośli nam nie mówią”, bo często sami nie wiedzą i nie rozumieją wielu zagadnień z tej dziedziny, więc ta książka również przyda się im.


Wspomniałam już o Technikum Ekonomicznym i z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, iż z tą książką nauka byłaby znacznie łatwiejsza. Oczywiście w początkowym stadium nauki. Typowo książkowe definicje nastręczają problemów i niektóre pojęcia trudno zrozumieć. Bogus Janiszewski w tak prosty sposób wyjaśnia ekonomiczne zagadnienia, że zrozumienie ich jest nie tylko łatwe, ale przyjemne. Porusza tematy związane z pieniądzem i jego obrotem. Podatki, które często spędzają sen z powiek stają się miłym tematem rozmowy. Wiedza o tym jak zarządzać budżetem domowym i jak działa gospodarka przydadzą się każdemu.


Ogromną zaletą tej książki jest wysokiej klasy poczucie humoru. Od pierwszej strony uśmiech zagościł na mojej twarzy i nie opuszczał jej do samego końca. Śmieszne anegdotki często wyjaśniały więcej niż niejeden wielostronicowy referat. Dzięki temu czyta się w zawrotnym tępię, a wiedza płynąca z tej książki jest przyswajana bez żadnego wysiłku. Piękne i komiczne ilustrację, których autorem jest Max Skorwider, zapadają w pamięci i utrwalają wiedze.


„Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią” jest nie tylko pięknie wydana, ale i cudownie narysowana. Zabawna i mądra. Polecam każdemu, kto chcę zrozumieć otaczający nas świat, w którym rządzi pieniądz. Z tą lekturą wszystko wydaje się łatwiejsze. Jak najbardziej polecam. 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ekonomia na dziecięcy rozum

Ocena:
Autor:
Data:
W ogóle po co dzieciom wiedza ekonomiczna? Jest to bardzo istotne zagadnienie z życia dorosłych. Niestety, nie znaczy to, że wszyscy dorośli są „obcykani” w tym temacie. Niestety – większość nie jest. Stad też moja prośba, by książkę kupować tym, którzy zdradzają objawy niedouczenia i nie kojarzą najprostszych faktów. Z resztą jak sam autor podkreśla jest to książka dla każdego!

Konstrukcja książki jest bardzo prosta i intuicyjna ... Autor podzielił treść na sześć rozdziałów oraz dodatkowo zostawił możliwość rozwinięcia kolejnego „Moja firma” w kolejnej książce (o ile „Ekonomia” sprzeda się i zostanie sukcesem).

Rozdziały budują historię ekonomii krok po kroku: najpierw są to „Pieniądze”, następnie „Podatki”. Skoro mamy już podstawową wiedzę, to przechodzimy do czegoś większego – „Budżetu domowego”, a potem już do wielkiej kasy – „Budżetu państwa”. Skoro mamy już obcykaną makroekonomię to przechodzimy do „Gospodarki” no a potem to już wiadomo – „Banki” itp.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena