Koszyk 0
Opis:
"Dziura w bucie" Magdaleny Kobis to fascynujące zapiski autobiograficzne. Autorka opisuje swój pobyt w paryskim szpitalu psychiatrycznym. Poprzez szczegółowe opisy zmagań z chorobą, walki z własnymi demonami, wkraczamy w świat, który dawniej był spychany na margines. Dowiadujemy się, jak wygląda codzienne życie w szpitalu, poznajemy pacjentów oraz lekarzy. Dzięki notatkom spisanym w formie pamiętnika autorka wprowadza czytelników w niesamowity świat fantasmagorycznych wizji ... które nawiedzają schizofreników. Mada, trzydziestoletnia Polka mieszkająca we Francji, trafia do szpitala Salptrire na miesiąc, który przedłużył się do prawie dwuletniego pobytu między oddziałem zamkniętym, otwartym i dziennym... Dzięki prowadzonym zapiskom odtwarza swoje wspomnienia, wizje, zaburzenia i odczucia z urojeń, leczenia lekami i elektrowstrząsami... "Dziura w bucie" ukazuje świat umysłowo chorych wolny od stereotypowego postrzegania. Jest to książka, którą koniecznie muszą przeczytać rodziny ludzi chorych psychicznie, aby poznać i choć trochę zrozumieć świat, w jakim żyją chorzy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magdalena Kobis
  • 2014
  • 1
  • 290
  • 195
  • 123
  • 978-83-7942-431-3
  • 9788379424313
  • ZCA4W

Recenzje czytelników

Interesująca książka

Ocena:
Data:
Magdalena Kobis ur. 21 czerwca 1976 roku w Poznaniu. Ukończyła paryską Sorbonę. Specjalistka w literaturze perskiej. Członkini tarnowskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Uczestniczy także w publikacjach wydawanych prze ten oddział i grupy poetyckiej „Obserwatorium”.

Książka „Dziura w bucie” z serii „Czaszka Zeusa” jest debiutem Magdaleny Kobis w języku polskim.

Autorka opowiada w tej książce o swoim pobycie w paryskim szpitalu psychiatrycznym ... Książka ta jest napisana w formie pamiętnika, w którym opowiada o swoich przeżyciach, walce ze urojeniami i leczeniem lekami.

Moim zdaniem to bardzo interesująca książka, ponieważ pozwala poznać życie na oddziale psychiatrycznymi, ludzi tam przebywających i ich problemy zdrowotne. Polecam tę książkę osobą, które chcą poznać lub zrozumieć życie ludzi chorych psychiczne.
Rainx 16 lat
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena