Koszyk 0
Opis:
Jest rok 1924. Beztroskie życie Catriony Keys zmienia się niespodziewanie po śmierci ojca, magnata przemysłu okrętowego. Stanley Keys, budowniczy i właściciel „Arcadii”, najbardziej luksusowego statku pasażerskiego na świecie, umiera na tydzień przed jego pierwszym rejsem do Ameryki, zostawiając firmę na granicy bankructwa. Catriona zajmuje miejsce ojca na pokładzie liniowca, stając się obiektem rywalizacji finansistów, pragnących przejąć „Arcadię” ... Wchodzi w świat wielkich interesów i wielkich namiętności, hazardu, zabaw do białego rana, przepychu i rozpusty, w którym niepohamowane żądze i intrygi prowadzą do gwałtu i gigantycznych oszustw. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Graham Masterton
  • 2009
  • 1
  • 528
  • 196
  • 126
  • 97883-245-78078
  • 9788324578078
  • X0372

Recenzje czytelników

"Dziewicza podróż" Graham Masterton

Ocena:
Autor:
Data:
Uwaga! Uwaga! Pisarz Graham Masterton chciałby zaprosić Państwa na przeżycie niezwykłej przygody na statku "Arcadia". Moja trzydniowa podróż właśnie dobiegła końca. Muszę powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowana. "Dziewicza podróż" to pierwsza książka tego autora, którą miałam przyjemność przeczytać, ale z pewnością nie ostatnia.

Graham Masterton zasłynął jako autor horrorów i thrillerów. Jego pierwszy horror "Manitou" ... (1976) nie tylko stał się światowym bestsellerem, ale doczekał się ekranizacji, w której główną rolę zagrał Tony Curtis. Masterton napisał również kilka sag historycznych i ...poradników seksuologicznych. Obecnie pisuje do takich magazynów jak Cosmopolitan, Nowa Fantastyka czy Men's Health.

"Dziewicza podróż" (Maiden Voyage) jest jedną z jedenastu sag historycznych napisanych przez Mastertona. Ukazała się w 1984 roku i znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa.

Historia jest bardzo ciekawa.W roku 1924 młodej, beztroskiej Catrionie Keys niespodziewanie umiera ojciec, magnat przemysłu okrętowego. Odchodzi tydzień przed pierwszym rejsem swojego najbardziej luksusowego statku - "Arcadii". I tak nie mająca pojęcia o interesach, dwudziestojednoletnia Catriona, zajmuje miejsce ojca na pokładzie linowca. Sytuację komplikuje również fakt, że firma znajduje się na skraju bankructwa. "Królowa Atlantyku" będzie musiała stawić czoło rekinom biznesu, którzy chcą przejąć "Arcadię".

Niech nikogo nie odstraszy liczba stron - 528, bo książkę czyta się bardzo szybko. "Arcadia" przypomina małe miasteczko i nie ma tam mowy o nudzie. Możemy zasmakować w życiu bogaczy, ale również ludzi biednych, podróżujących trzecią klasą. Na pokładzie spotkamy ciekawych i nieco ekscentrycznych pasażerów m.in. cyniczną i trochę zboczoną polską baronównę Zawiszę, zagorzałego zwolennika teorii rewolucyjnych, nieco zbyt uczuciową śpiewaczkę operową oraz hazardzistę, który zawsze i wszędzie będzie szukał możliwości wzbogacenia się.

Opisy są na tyle realistyczne, że miałam wrażanie jakbym naprawdę znajdowała się na wielkim linowcu i uczestniczyła w tych wszystkich balach, kłótniach i intrygach. Powieść napisana jest niezwykle żywym językiem i zawiera mnóstwo dialogów. Tłumaczenie Piotra Kusia jest bardzo dobre.

Podsumowując - POLECAM!!!

Ocena 4/5

Plusy:

+ niezwykle barwni bohaterowie

+ ciekawe dialogi

+ świetnie odtworzony klimat luksusowego rejsu

+ mnogość wątków

Minusy:

- czasami odnosiłam wrażenie jakbym czytała Harlequina (aż trudno uwierzyć, że niektóre sceny napisał mężczyzna:)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena