Koszyk 0
Opis:
Dziwne rzeczy dzieją się na odległym mroźnym archipelagu. Niezwykłe skrzydlate stworzenia latają nad skutymi lodem mokradłami, zwierzęta-albinosy kryją się w ośnieżonych lasach, białe meduzy jarzą się w głębinach oceanu. A Ida MacLaird powoli zamienia się w szkło... Midas Crook stroni od ludzi. Z pasją uwiecznia na fotografiach swój czarno-biały świat. Dzięki Idzie odkrywa inne kolory... Za wszelką cenę muszą powstrzymać jej zagadkową przemianę. Ale czas ucieka nieubłaganie.. ... Dziewczyna ze szklanymi stopami to debiut młodego brytyjskiego autora zapowiadany jako wydarzenie sezonu przez brytyjskie wydawnictwo Atlantic Books, odkrywcę słynnych talentów literackich nagradzanych w ostatnich trzech latach Booker Prize Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ali Shaw
 • 2009
 • 1
 • 296
 • 210
 • 150
 • 978-83-241-3339-0
 • 9788324133390
 • X2134

Recenzje czytelników

...

Ocena:
Autor:
Data:
„Dziewczyna o szklanych stopach” urzekła mnie swoją okładką i intrygującym tytułem. Widząc ją na regale w księgarni, coś mnie do niej przyciągnęła. Poczułam, że to nie będzie typowa historia love story, lecz coś bardziej duchowego i nie namacalnego.
Jest to przepełniona magią opowieść o pokonywaniu własnych barier, wychodzenia po za, narzuconą przez siebie, ramę. Historia w bardzo subtelny sposób ukazuje, że Zycie jest ulotną chwilą i że ten oddech może być Twoim ostatnim ... a marzenia nigdy się nie ziszczą.
Bohaterowie walczą o każdy moment, przełamują swoje tabu, staja się wolni, lecz z bólem oczekują dawno zapadłego wyroku.
Midas, mężczyzna uwieczniający piękno w obiektywie, bardzo nieśmiały, zamknięty w sobie, samotny. Ida, dziewczyna o szklanych stopach, odważna, bezpośrednia, pogodzona z losem. Ich drogi splatają się w ostatnich chwilach. Każde z nich odmienia życie drugiego. Ona nauczyła go odwagi, a on dał jej … siebie.
Przepiękna i jednocześnie wzruszająca opowieść o dwóch samotnych osobach, które wbrew wcześniejszym zapowiedziom, odnajdują drogę do swoich serc. Historia osadzona jest w magicznej, zimowej scenerii, wirujących płatkach śniegu, obielonych drzewach, dźwiękach trzepocących skrzydeł i skrzypiącego puchu pod butami.
„Dziewczyna o szklanych stopach” zapada głęboko w pamięć i przenika do samego dna duszy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

inna

Ocena:
Autor:
Data:
Byłam ciekawa co może kryć się pod takim tytułem...nie powiem żeby mnie książka rozczarowała, ale i nie rzuciła na kolana.Historia dość abstrakcyjna choć nieźle się ją czyta.Przyznam jednak, że dla odmiany czasem warto przeczytać coś takiego, co skutecznie odrywa od realnego świata.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena