Koszyk 0
Opis:
„Dziewczyna z sąsiedztwa” Jacka Ketchuma to jedna z najsłynniejszych powieści grozy ostatnich lat, uznawana za jedną z najbardziej wstrząsających powieści w historii literatury. Autor takich powieści jak „Jedyne dziecko”, „Poza sezonem” czy „Straceni”na kartach „Dziewczyny z sąsiedztwa”przesuwa granicę literackiej bezkompromisowości do rejonów niedostępnych innym autorom ... „Dziewczyna z sąsiedztwa” to legendarna już opowieść o szaleństwie rodzącym się w ludzkim umyśle i o tym, jak to szaleństwo zaraża wszystkich wokół, jak infekuje niewinne umysły i prowadzi do eskalacji cierpienia, bólu i nienawiści. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. „Dziewczyna z sąsiedztwa” wstrząsa czytelnikiem do granic wytrzymałości i pozostawia w emocjonalnym szoku jeszcze przez długi czas po zamknięciu ostatniej strony. Wstęp do książki napisał sam Stephen King, co jest jego hołdem złożonym twórczości Jacka Ketchuma i wielką gratką dla licznych fanów Króla. Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki Ruth, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów oraz całą okolicę. Jedynie jeden zatroskany chłopiec spróbuje oprzeć się złu zarażającemu niewinne umysły. Musi podjąć bardzo dorosłą decyzję i wybrać między miłością i współczuciem, a pożądaniem i złem... Którą drogę wybierze? „Jeżeli pragniesz horroru o wilkołakach, wampirach i strzygach, odłóż grzecznie „Dziewczynę z sąsiedztwa” na półkę. Ta powieść to horror, ale Jack Ketchum nie straszy nas wymyślnymi demonami. Jego potwory spotykamy codziennie w lustrze. To bowiem horror o najbardziej przerażających potworach, jakie chodzą po Ziemi – ludziach. Jest wstrząsająca, okrutna i długo nie pozwala zasnąć. Ani przejrzeć się w lustrze.”– Robert Ziębiński, Dzika Banda „Jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści w historii literatury współczesnej. Pełna przenikającego bólu, obezwładniającego cierpienia i zwierzęcych instynktów, kruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. Po lekturze książki, można zwątpić w sens słowa "człowieczeństwo". Poruszająca historia, do której scenariusz napisało życie!” – Mariusz Juszczyk, Horror Online Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jack Ketchum
  • 2016
  • 3
  • 350
  • 205
  • 143
  • 9788361386-84-1
  • 9788361386841
  • ZD6S2

Recenzje czytelników

Przerażające

Ocena:
Autor:
Data:
Nic tak nie przeraża jak zło, które jest realne i rodzi prawdziwe zagrożenie - dlatego to, co najbardziej straszy to nie opowieści o wilkołakach, upiorach czy demonach, ale historie ludzi, którzy posunęli się do czynów wykraczających poza pojmowanie zdrowego, normalnego umysłu.Nic tak nie przeraża jak zło, którego sprawcą jest człowiek.
Czytałam już kilka recenzji "Dziewczyny z sąsiedztwa", powtarzane hasła "najbardziej wstrząsającej powieści grozy" ... czy słowa mistrza horroru, Stephena Kinga, opisującego powieść jako szokującą i przerażającą nie dały mi chyba pełnego obrazu książki, ponieważ lektura była naprawdę wstrząsająca.Pisząc tą recenzję mam książkę obok siebie, ale samo spoglądanie na nią wywołuje u mnie nerwowe dreszcze.
Ketchum znakomicie oddał klimat historii - narratorem jest David, to jego punkt widzenia poznajemy i to on opowiada nam historię Meg i jej młodszej siostry, Susan. To również ten chłopiec jest świadkiem strasznych scen, które dzieją się w domu obok, a konkretnie w piwnicy, wybudowanej jako schron, z której nie ma ucieczki i nie słychać krzyków i płaczu zamkniętej tam dziewczyny.Chłopak jest świadom tego, że to, co spotyka obydwie siostry jest złe, ale na początku nie robi nic by im pomóc, sam poddaje się szaleństwu by w pewnym momencie zrozumieć, że na takie okrucieństwo nie można pozwolić. Tylko czy nie jest już za późno na ratunek? Tak naprawdę w pewnym momencie sama nie wiedziałam czy gorsze są akty przemocy czy brak reakcji na nie - wydaje mi się, że właśnie przez tą obojętność i fakt, że nikt nie sprzeciwia się fali obłędu, historia budzi tak wielkie emocje.
Autor w ciekawy sposób ukazał całą fabułę. Tak naprawdę wciąga czytelnika w tą dziwną grę, która zaczyna się dosyć niegroźnie, ale od samego początku wiemy do czego ona zaprowadzi. Pochłaniamy powieść strona po stronie, brnąc coraz bardziej w obłęd i rozpacz - czekamy tylko aż ktoś zareaguje, ktoś się sprzeciwi i ochroni Meg i Susan przed ich obłąkaną, psychopatyczną ciotką, Ruth, przed tymi, którzy poniżając swoje ofiary stają się coraz bardziej brutalni i nieludzcy.A szaleństwo z każdą chwilą narasta, zło szerzy się, okrucieństwo przekracza wszelkie granice.
Jest to książka wstrząsająca, poruszająca do głębi.Zapewniam Was, że jeszcze długo po jej przeczytaniu zostanie w Waszych myślach, nie można tak po prostu o niej zapomnieć i przejść do innych spraw.Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, chociaż łatwo mnie nastraszyć i wzbudzić mój lęk, jednak powieść daje coś więcej niż tylko grozę - zmusza do myślenia, do analizy ludzkich zachowań i reakcji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Wciągająca opowieść o granicach ludzkiego cierpienia i nieludzkiej chęci sprawienia bólu i upokorzenia drugiej osoby.
W momencie kiedy wydaje się że nic gorszego nie może już się wydarzyć dzieje kolejna sytuacja która mrozi krew w żyłach.
Trzyma w napięciu do samego końca.
Polecam osobom o mocnych nerwach.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena