Koszyk 0
Opis:
Prawdziwa i niezwykła opowieść o pierwszej kobiecie szeryf! Nowy Jork,  lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Trzy siostry prowadzą położoną na uboczu farmę i żyją w izolacji od świata. Jednak kiedy pewnego dnia w ich powóz wjedzie samochód prowadzony przez mężczyznę spod ciemnej gwiazdy, z którym lepiej (na Boga!) nie wchodzić w zwadę, spokojny i poukładany świat sió ... str Kopp legnie w gruzach. Jedna z nich, Constance z braku lepszej alternatywy, będzie zmuszona zakasać rękawy i wziąć sprawy we własne ręce. Odważnie i bezpardonowo poradzi sobie z wszystkimi problemami  i brawurowo obroni rodzinę przed czyhającym niebezpieczeństwem.  A przy okazji zapisze się na kartach historii jako jedna z pierwszych kobiet piastujących stanowisko szeryfa w Stanach Zjednoczonych. Amy Stewart wydobyła na światło dzienne zapomnianą postać historyczną Constance Kopp, czyniąc ją bohaterką fantastycznej, porywającej opowieści. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Amy Stewart
  • 2016
  • 496
  • 205
  • 145
  • 9788379763719
  • 9788379763719
  • ZD4HB

Recenzje czytelników

Rewolwer zamiast kwiatka!

Ocena:
Autor:
Data:
Od dziecka uwielbiam tematykę Dzikiego Zachodu. W czasach, kiedy żył mój dziadek, cotygodniowe niedzielne obiady odbywały się zawsze w towarzystwie wyświetlanego przez publiczną telewizję westernu (i było to lepsze niż obecnie nam towarzysząca „Familiada” – dzięki babciu!). Jako podlotek zaczytywałam się w serii romansów historycznych, z których te najlepsze, opowiadały właśnie o dzielnych kowbojach i ich pięknych i silnych narzeczonych, które od bogatych miast wolały farmy i naturę ...

Po takim wstępie, nikogo nie zaskoczę mówiąc, że kiedy w moje ręce wpadła „Dziewczyna z rewolwerem” Amy Stewart, aż podskoczyłam z radości, a dawno uśpiona część mojej czytelniczej osobowości z niecierpliwością zaczęła rozprostowywać kości;) Dodatkowo muszę zaznaczyć, że książka jest wydana przepięknie! Ładna, oryginalna i utwardzana okładka z dodatkową rewelacyjna wklejką – nie pierwszy raz Czwarta Strona oddała w ręce czytelników prawdziwą perełkę, ale ta książka pobiła w mojej ocenie wszystkie wcześniejsze – nawet dotychczas pozostającego na piedestale „Pan Darcy nie żyje” (książki są już z resztą sąsiadami na półce i wyglądają bosko!;)).

Zachwytów nad wydaniem i oczekiwań co do treści, miałam więc w stosunku do „Dziewczyny z rewolwerem” wiele i jak zwykle w takich sytuacjach obawiałam się, że książka może im nie sprostać. Szczęśliwie dla mnie – za świetną okładką kryje się również całkiem dobra treść. Autorka pokusiła się o opisanie postaci historycznej, która nie wydaje mi się specjalnie znana – Constance Kropp, bo to o niej i jej siostrach opowiada ta historia, jest pierwszą w Ameryce kobietą, która sprawowała funkcję zastępcy szeryfa. Bohaterka udowodniła, że kobiety końca XIX wieku były kimś więcej, niż myśleli ich ojcowie, bracia czy mężowie, a w chwili próby potrafiły zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych.

„Dziewczyna z rewolwerem” to opowieść o sile kobiet i o walce z niesprawiedliwością społeczną, która stawiała najbogatszych ponad prawem. To również historia o tym, jak pozornie niewiele znaczące wydarzenie, może sprawić, że całe nasze życie obróci się do góry nogami. Jeżeli jednak spodziewacie się spektakularnych pościgów i pojedynków w samo południe, mam dla Was kiepską wiadomość – w tej książce tego nie znajdziecie. Będzie za to historia osadzona w realiach tamtych czasów, kryminalne śledztwo i tajemnica z przeszłości.

Amy Stewart stworzyła doskonałą obyczajową powieść historyczną, którą przeczytacie w ekspresowym tempie, a która potem doskonale będzie prezentować się w Waszej biblioteczce. Moim zdaniem taka rekomendacja powinna zostać przez Was uznana za wystarczającą, szczególnie, że książka idealnie sprawdzi się jako prezent na zbliżający się Dzień Kobiet.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dochodząc swoich praw

Ocena:
Autor:
Data:
Wyprawa do miasta po sprawunki zakończyła się dla sióstr Kopp niezbyt pomyślnie. Wypadek, do którego doszło z winy Henry’ego Kaufmana był jednak dopiero początkiem kłopotów. Kobiety domagały się jedynie zwrotu kosztów za zniszczony powóz, a napytały sobie niezłej biedy. Żadna z nich nie spodziewała się, że właściciel fabryki okaże się niezrównoważonym i niebezpiecznym człowiekiem, który zagrozi ich życiu. Nachodzenie, listy z pogróżkami, widmo porwania Fleurette to tylko niektóre z problemów ... jakie będą czekały siostry Kopp. Constance jednak nie odpuści, nie ugnie się przed niczym i stanie na głowie, by bronić swojej rodziny i doprowadzić sprawę do końca. Z pomocą szeryfa Heath’a zrobi wszystko, by sprawiedliwości stało się zadość a do domu na uboczu drogi powrócił spokój. Czy trzy samotne kobiety zdołają poradzić sobie z całą szajką mężczyzn nieprzywykłych do stawiania im oporu? Co więcej, osób, które nie cofną się przed niczym, by udowodnić, że są nietykalni i mogą robić, co tylko im się podoba. Jak skończy się historia kobiety, która na dobre zapisała się w historii jako pierwsza kobieta szeryf?

„Dziewczyna z rewolwerem” to historia o tym, że nie można się poddawać i ulegać innym bez względu na to, jacy niebezpieczni okazaliby się nasi prześladowcy. To powieść o odwadze, sile miłości oraz nieustępliwości kobiety, która w świecie rządzonym przez mężczyzn postanowiła dochodzić swoich praw. Constance to kobieta z przeszłością, kryjąca tajemnicę, o której czytelnik przeczyta w trakcie rozwoju akcji. Można nazwać ją starą panną, ale na pewno nie damą w opałach. Nie jest typem osoby, która biernie czeka na pomoc. Nie waha się egzekwować swoich praw, prosić o interwencję wymiar sprawiedliwości, gdy zwykłe prośby okazują się nieskuteczne. Z dziewczyny wychowanej przez przerażoną matkę, staje się kobietą, która nie musi uciekać pod opiekę brata czy innego mężczyzny, ale sama stara się rozwiązać kłopoty, jakie stały się jej udziałem. Wysoka, silna, nieco impulsywna z twardym charakterem bardzo różni się od osoby, którą była jeszcze kilka lat wcześniej. Jest niezależna i doskonale wie, że musi coś wymyślić, by wraz z siostrami mogła nadal mieszkać na farmie. Norma to przeciwieństwo siostry. Jest spokojna, zdystansowana, uwielbia zwierzęta i pracę w gospodarstwie. Z pasją hoduje gołębie i wiele razy będzie mówić siostrze, że lepiej odpuścić. Najbardziej żywiołową postacią jest najmłodsza z pań Kopp, Fleurette. Ciekawa wszystkiego, cicha i zwinna jak kot, niezwykle emocjonalna i traktująca większość spraw jak zabawę nastolatka, która ukrywana w domu, pragnie się w końcu wyrwać na świat, przyciągający i kuszący tyloma pięknymi i ciekawymi sprawami. Jest lekkoduchem i czasem wykazuje się próżnością i brakiem rozwagi, ale to dobra dziewczyna. Postaci męskie są nieco na uboczu historii, gdyż w zasadzie coś więcej można powiedzieć jedynie o Kaufmanie, którego śmiało mogę nazwać zbirem i wyrośniętym dzieckiem, wiecznie wyciąganym z tarapatów. To zdecydowanie negatywna postać, do której na pewno nikt nie zapała sympatią. Za to szeryf Heath jawi się na kartach powieści jako dojrzały, opiekuńczy i dalekowzroczny mężczyzna, dokładający wszelkich wysiłków, żeby bronić obywateli i zapewnić im bezpieczeństwo. Niewiele o nim wiadomo, ale wzbudza sympatię i doskonale odnajduje się u boku Constance.

Czytając powieść Amy Stewart bardzo szybko wciągnęłam się w pisaną lekkim językiem historię o kobietach, które burzyły stereotypy nieumiejących się obronić niewiast. Potrafiły trzymać się razem, strzelać z rewolwerów, naciskać na wymiar sprawiedliwości i nie dać się zastraszyć. „Dziewczyna z rewolwerem” to powieść o odnajdywaniu się w różnych sytuacjach, często niebezpiecznych, o walce z wpływowym i wydawać by się mogło nietykalnym człowiekiem, o szukaniu swojego miejsca w świecie i podejmowaniu kolejnych działań. Książkę czyta się z ogromną przyjemnością, dzięki żywym i sympatycznym bohaterom, ciekawej akcji i lekkiemu stylowi. To świetna lektura na leniwe i bardziej pracowite wieczory, która pochłonie Was i pozwoli odpocząć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena