Koszyk 0
Opis:
Sylwetki największych współczesnych tancerzy, poczynając od Wacława Niżyńskiego, Balanchine'a, Béjarta, do Eka i Forsytha. Przedmowę stanowi rozmowa Jacka Marczyńskiego z Dyrektorem Polskiego Baletu Narodowego, Krzysztofem Pastorem.
Mniej Więcej
  • Jacek Marczyński
  • 2016
  • 224
  • *, 9788364980-23-7
  • 9788364980237
  • ZD7LL

Recenzje czytelników

biografie z najwyższej półki

Ocena:
Autor:
Data:
Balet i jego gwiazdy, może nie są powszechnie znane, jednak nie oznacza to, że nie wzbudzają ciekawości. Powstało wiele filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących ciężkiej pracy, jakie muszą wykonywać zawodowi tancerze, aby osiągnąć wysoki poziom umiejętności. Tym razem autor „Dziesięć tańczących kobiet” przedstawia nam fascynujące historie kobiet, dla których „ruch i muzyka są podstawą życia ... a wykształcenie wewnętrznego poczucia rytmu daje większe wyczucie i zrozumienie piękna oraz harmonii, powiększa wrażliwość artystyczną, wpływa również dodatkowo na wiele procesów psychicznych.” Książka ta to zestawienie dziesięciu największych osobowości baletu i ich ciężkiej drogi na szczyt. Opisywane biografie, niekiedy bardzo skomplikowane, w naprawdę ciekawy sposób są przedstawione w książce. Autor, każdy rozdział poprzedza fotografią danej artystki, aby potem móc w krótki sposób streścić całe życie poszczególnych kobiet. Jednak o ile historie dzieciństwa są potraktowane skrótowo, o tyle losy artystek w dorosłym życiu oraz osób, które je ukształtowały są już opisane w większych szczegółach. Książka pod względem poziomu nie odbiega od najlepszych biografii. Autor wykazał się dużą wiedzą opisując szczegóły z życia poszczególnych baletnic, zarówno z kraju, jak i z całego świata. Większość opisywanych wydarzeń w książce, to te które miały miejsce w XIX i na początku XX wieku. Jednak, a może właśnie dlatego książkę czyta się wyśmienicie. Polecam ją nawet tym, dla których balet jest całkiem obcy.

www.lubieczytac.blogujaca.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena