Koszyk 0
Opis:
Przeżywasz życiowy kryzys? Utraciłeś kogoś bliskiego? Dopadła cię poważna choroba?  Jesteś bankrutem? Nie wiesz co robić? Nikt nie wie – bo skąd mielibyśmy wiedzieć, co robić jeżeli jeszcze nigdy w życiu nie było nam tak źle, nigdy nie odczuwaliśmy takiego cierpienia. Autorka opisuje przypadki konkretnych osób, które poradziły sobie w sytuacjach skrajnych. Sporządził ... a listę rzeczy, które trzeba zrobić, gdy życie się rozpada, w odpowiedzi na gorącą prośbę swojego przyjaciela. Tak powstała ta książka, która pomogła już wielu osobom. Być może pomoże także Tobie? Nie gwarantujemy, że po lekturze od razu i radykalnie zmieni się Twoje życie ale chociaż dowiesz się jakie konkretne działania stoją przed tobą. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Daphne Kingma
  • 2015
  • 280
  • 205
  • 125
  • 9788364095672
  • 9788364095672
  • ZCMPI

Recenzje czytelników

10 rzeczy

Ocena:
Autor:
Data:
W chwilach kryzysów zapominamy i zdrowym rozsądku. Życie nam się wali, a my patrzymy na to bezradni i nie pozwalamy sobie na emocje, bo przecież trzeba dobrze się trzymać, cieszyć się życiem, tworzyć pozory, nie zatruwać innych własnymi problemami, z którymi pozostajemy sami.
„Dziesięć rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada” to z jednej strony bardzo typowy poradnik, a z drugiej zostajemy wprowadzeni w świat tragedii innych ludzi, ich zmagań się z otoczeniem ... Autorka bardzo dokładnie tłumaczy nam w jaki sposób muszą przebiegać poszczególne etapy radzenia sobie z trudnościami.
W poradniku znajdziemy takie kroki jak: płacz, pozbywanie się nawyków, próbowanie innych rzeczy, nauka rezygnacji, pamiętaniu o sobie, wytrwałości, integracje straty, życie prostym życiem, szukanie miłości i spokoju ducha. Wartość poradnika nie stanowią jednak te hasła, ale w jaki sposób autorka podeszła do nich.
Książkę polecam wszystkim, którzy nie radzą sobie z problemami. Szczególnie przydatna powinna być dla nastolatków, którzy już powoli wchodzą w dorosłe życie, ale jeszcze nie nauczyli się, w jaki sposób radzić sobie z emocjami, które w tym wieku wyolbrzymiają wszystkie przeciwności losu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam!

Ocena:
Data:
Czytałam już wiele książek, ale ta szczególnie mnie zaintrygowała. Jej autorką jest Daphne Kigman psychoterapeutka, która wydała obecnie 13 książek, które sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy. Jest to typowo psychologiczna książka. Może pełnić funkcje poradnika. Pokazuję historie ludzi z różnych środowisk, których spotkały różne smutki czy problemy. Sporządzona jest w niej lista rzeczy, które warto zrobić wtedy kiedy jesteśmy w całkowitej rozpaczy lub gdy problemy przerastają nas samych ...

Zagłębienie się w lekturze tej książki może być odpowiedzią na wiele nużących i dręczących nas pytań. Uczy nas, że np. w pewnych sytuacjach warto się wypłakać czy zaakceptować to co nas spotkało. Pokazane jest w niej również, że każdy „upadek” uczy nas czegoś nowego i może nas wzmocnić. Autorka próbuje pokazać też sposoby dzięki, którym możemy zapomnieć o tym co nas spotkało. Opisane historie różnych osób mogą uświadomić nam, że nie jesteśmy jednymi, którym na życiowej drodze stają różne trudności.

Język jest prosty, niesie łatwy przekaz dla odbiorcy. Książka zawiera dużo opisów typowych sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu z nas. Opisuję takie sprawy jak problemy w małżeństwie, alkoholizm, utrata bliskiej osoby, kryzys budżetowy, poważna choroba, kłótnie z najlepszym przyjacielem. Kingnam chce nam przez to pomóc odnaleźć w tej książce cząstkę siebie. Właśnie przez swoją prostotę ta lektura może nas zaintrygować
czy skłonić do pewnych przemyśleń lub poszukania rozwiązania jakieś sytuacji.

Moim zdaniem warto przeczytać tę książkę, bo może ona wpłynąć na czyjeś życie, coś zmieni czy umocnić nas w jakimś przekonaniu. Pokazuję przede wszystkim te "Dziesięć rzeczy", które należy spróbować zrobić, gdy nic innego nie może nam już pomóc lub polepszyć naszego samopoczucia.

Polecam tę książkę każdemu czy kobiecie czy mężczyźnie, starszemu czy młodszemu. Uważam, że może być idealna do przeczytania nie zależnie od wieku, płci. Nikogo nie krytykuję ani nie dyskryminuję. Pomaga odkryć, że nawet gdy jest źle można znaleźć rozwiązanie.
Marta Roman, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena