Koszyk 0
Opis:
W jaki sposób Joseph Goebbels (1897-1945), niesławny minister propagandy i oświecenia publicznego III Rzeszy, a w ostatnich godzinach życia jej kanclerz, doszedł do swych poglądów i osiągnął taką pozycję w czasach rządów Hitlera? Jak kształtował i realizował politykę nazistów? Jedyne w swoim rodzaju, tyleż pasjonujące, co wstrząsające studium psychologiczne, kopalnia wiedzy o kulisach władzy i wyjątkowy przyczynek do zrozumienia mechanizmów hitlerowskiej propagandy ... Wyboru z 29 tomów dzienników Goebbelsa, ze specjalnym uwzględnieniem spraw polskich, dokonał znany polski historyk, profesor Eugeniusz Cezary Król. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joseph Goebbels
  • 2013
  • 0
  • 810
  • 246
  • 170
  • *, 97883-7799-7840
  • 9788377997840
  • ZAXR2

Recenzje czytelników

Geniusz zła

Ocena:
Autor:
Data:
Dzienniki Josepha Goebbelsa to kopalnia wiedzy dla osób zafascynowanych pojęciami socjotechniki oraz fenomenu ruchu nazistowskiego wśród niemieckich obywateli, a także "Quslingów" Europy.
Pierwszy tom ukazuje ciężkie początki ruchu nazistowskiego, a także narodziny czołowego propagandysty współczesnego świata. Problemy z brakiem funduszy na działalność ... a także na podstawowe życie typu opłacenie mieszkanie czy żywność nie zrażały Goebbelsa do wyznaczania sobie kolejnych celów wspinania się szczebel po szczeblu ruchu nazistowskiego. Można zobaczyć jego zmiany w postrzeganiu świata od zafascynowanie poezją radziecką i kulturą wschodnią do nienawidzenia jej. Wszystko za sprawą ślepej miłości do polityki Hitlera oraz narodowego socjalizmu. Wierne oddanie sprawie budowy trzeciej rzeszy robi na czytelniku niebywałe wrażenie iż można być tak zaślepionym w idei i jednocześnie oddziaływać na innych powodując zaślepienie mas społecznych. Najmocniejszym aspektem książki jest ukazanie mocy przekazu medialnego, który skrupulatnie był budowany od podstaw przez Goebbelsa. Wraz z Ministerstwem Propagandy (RMVP) na którego stal czele stworzyli nie bywałą skuteczność socjotechnik stosowanych na społeczeństwie niemieckim. Mimo demonicznej roli jaką odegrał podczas II wojny światowej jest dobrym przykładem dla osób interesujących się tematyką oddziaływania i manipulowania na masy. Oprócz poznania działalności propagandowej mamy również tutaj ogrom wiedzy historycznej i kulis rozmów, spotkań decydujących o losach europy, a także osobistą subiektywną ocenę piszącego.
Podsumowując jest to świetna książka dla każdego fascynata historii drugiej wojny światowej, a także dla osób interesujących się psychologią i socjotechnikami.
Polecam gorąco!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena