Koszyk 0

 

ŚWIĘTUJ Z NAMI!
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Matras Księgarnie

 

Z okazji Światowego Dnia Książki, momentu szczególnego dla literatury i jej miłośników, obchodzonego pod patronatem UNESCO od 1995 roku, Matras Księgarnie zapraszają małych i dużych czytelników do ponad 180 księgarni w całej Polsce i na matras.pl do wspólnego świętowania.

Spotkanie twarzą w twarz – bezcenne. Zobacz>

Tak jak są książki, które trzeba przeczytać - są i autorzy, z którymi trzeba się spotkać!
Warto więc wykorzystać dni, kiedy są dostępni twarzą w twarz, chętni do rozmowy, podpisywania książek, dzielenia się w rozmowie tym, co zwykle ukryte przed okiem czytelnika. Takie okazje nie zdarzają się codziennie!

Z okazji Światowego Dnia Książki Księgarnie Matras zapraszają wszystkich czytelników do udziału w spotkaniach autorskich. Wśród gości będą między innymi Jonathan Caroll, promujący w Polsce swoją nową powieść „Ucząc psa czytać”, Magdalena Grzebałkowska, autorka bestsellerowej biografii „Beksińscy. Portret podwójny" i nowości „1945. Wojna i pokój", ks. Jan Kaczkowski, bohater książki „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość", Agnieszka Grochowska, gwiazda filmu „System", malarz i poeta Grzegorz Stec, Ryszard A. Antonius, artysta-plastyk, reżyser, scenarzysta i dramaturg, a także Renata Diaków, Bożena Gałczyńska-Szurek, Nikodem Pałasz, Małgorzata Klundert,
Wojciech Wojda z Farben Lehre.


Dlaczego Jonathan Carroll osiadł w Wiedniu?
Zobacz>
Czy ks. Kaczkowskiego wypada pytać o zdrowie?
Zobacz>
Jak Magdalena Grzebałkowska radziła sobie ze zbieraniem materiałów do książki, podróżując z rodziną?
Zobacz>


Przygotujcie swoje pytania i… zapraszamy na spotkania z autorami do Księgarni Matras!

Więcej o spotkaniach>

 

Czytanie na głos dla dzieci
Z okazji Światowego Dnia Książki w wybranych księgarniach Matras będą czytane dzieła literatury dziecięcej. Zapraszamy najmłodszych na spotkanie z literaturą do księgarni Matras w godzinach od 14.00 a 18.00.
Zobacz>

 

Nadajemy z najstarszej księgarni w Europie
23 kwietnia RMF będzie nadawać z najstarszej księgarni w Europie.
Księgarnia  Matras na krakowskim Rynku Głównym 23 to salon kultury, miejsce spotkań autorskich, wieczorów poetyckich i muzycznych. Czytelnicy na 280 metrach zabytkowych wnętrz tej ponad 400-letniej kamienicy znajdą literaturę piękną obcą i polską, a także niezwykły  zbiór albumów oraz książek z autografem najwybitniejszych pisarzy. Sercem księgarni są sale Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. A w nich rękopisy, bibeloty, wyklejanki, dyplomy noblowskie, kubki z długopisami, przekłady książek z całego świata...

 

Na samym końcu księgarni mieści się Matras Caffe, gdzie nad filiżanką dobrej kawy można nasłuchiwać kroków pisarzy i poetów zamieszkujących najstarszą księgarnię w Europie.


Słuchacze będą mogli wygrać karty prezentowe na książkowe zakupy w specjalnie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Książki konkursie. Zobacz>

 

Cena ma znaczenie

Znane chyba każdemu uczucie, kiedy rozsądek lub pusty portfel skłaniają do rezygnacji z zakupu kolejnej książki tym razem możemy zepchnąć na dalszy plan - Matras Księgarnie już 23 kwietnia obniżają ceny książek o 25%! Promocja potrwa do 25 kwietnia, a w niektórych księgarniach nawet do 26 kwietnia.

 

W księgarni internetowej matras.pl Światowy Dzień Książki trwa jeszcze dłużej!
Od 20 do 25 kwietnia TOP 1000 naszych nowości i bestsellerów będzie można kupić z rabatem -30%, a wszystkie pozostałe książki taniej o -25%.
Tych, którzy lubią pisać zachęcamy do publikowania w naszej internetowej księgarni swoich recenzji – w taki sposób można zyskać dodatkowe 5% rabatu.

Przypominamy też, że dostawa do księgarni Matras jest zawsze za darmo! Z okazji Światowego Dnia Książki za dostawę do Paczkomatów InPost przez cały kwiecień zapłaci się tylko 1 zł.


180 księgarni Matras Zawsze po drodze Znajdź księgarnię
Matras caffe Miłe chwile z rodziną Przestrzeń malucha
Koszty dostawy Do księgarni za 0 zł! Sprawdź
Karta prezentowa Sprawdź