Koszyk 0
Opis:
Helena bardzo lubi pomagać w klinice weterynaryjnej, gdzie pracuje jej starsza kuzynka Weronika. Gdy znajduje małego kotka, potrąconego przez samochód, zabiera go prosto do kliniki. Helena pomaga w opiece nad kotkiem, którego nazywa Karmelem. Dziewczynka bardzo martwi się, że nie można ustalić, kto jest jego właścicielem. Karmel ma dosyć przebywania w klinice, a najbardziej nie podoba mu się szorstki opatrunek na nodze ... Nikt jednak się po niego nie zgłasza. Gdzie Karmel znajdzie miejsce, które mógłby uznać za swój dom? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Holly Webb
  • 2015
  • 128
  • 198
  • 128
  • 9788379831708
  • 9788379831708
  • ZCKHA
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Dzielny mały Karmel - Holly Webb

Ocena:
Autor:
Data:
Holly Webb zaprezentowała niedawno kolejną część swojej bestsellerowej serii Zaopiekuj się mną! Tym razem podzieliła się z nami prawdziwą historię, którą opowiedziała jej córka jednego z tłumaczy jej książek na Targach Książki w Warszawie. Tom ten został nawet zadedykowany małej Helence, głównej bohaterce tej opowieści.

Dzielny mały Karmel to wzruszająca historia kotka, który był zbyt mały, by odnaleźć drogę powrotną do domu, gdy nieopatrznie się od niego oddalił ... Niestety nikt go nie szukał. Osamotniony w przeraźliwym świecie, pełnym niebezpieczeństw, dziwnych dźwięków i świateł, próbował przedostać się na druga stronę ulicy i potrącił go samochód. Resztkami sił doczołgał się na pobocze. Tam na szczęście - tę małą kupkę nieszczęścia – wypatrzyła go w porę Helenka. Dziewczynka jako miłośniczka zwierząt, która często pomaga kuzynce w klinice weterynaryjnej, nie mogła przejść obok niego obojętnie. Los Karmela – bo tak nazwała kociaka – nie był jej obojętny także, gdy ten był już w bezpiecznym miejscu, wciąż czuwała nad jego powrotem do zdrowia. Gdy kociak powoli zaczął stawać na nogi, musiała rozwiązać kolejny poważny problem – po malucha nikt się nie zgłosił, trzeba było znaleźć mu nowy dom. Zamartwiała się, że się nie uda, a przecież on już dosyć w swoim krótkim życiu wycierpiał. Jako bardzo rezolutna osóbka szybko znalazła idealne rozwiązanie tej sytuacji. Jakie? Musicie przekonać się sami.

Jak każda książka ze wspomnianej serii, Dzielny mały Karmel, to wspaniała lektura dla tych, którym los zwierząt nie jest obojętny. Dzieci poznając takie historie uczą się nie tylko jak opiekować się zwierzętami, ale także odpowiedzialności za tych, których oswoją. Posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemności, ale także odpowiedzialność, np. po kotku trzeba sprzątać, i pamiętać o tym by miał pełen brzuszek. Oswajanie, jak czytelnik przekonują się na przykładzie Helenki, może trwać długo i wcale nie jest proste. To cały proces, który wymaga sporo cierpliwości i wrażliwości. Karmelowi przytrafiło się wiele przykrości, więc na nowo uczy się ufać. Można zaryzykować stwierdzenie, że ta dwójka – Helenka i Karmel – się siebie powoli uczą. Autorka sprytnie wplotła w treść wątek akcji charytatywnej. Okazuje się, że każdy - nawet dzieci - jeśli chcą mogą zrobić coś dla innych. Wystarczy tylko działać. Helenka wraz z uczniami ze swojej klasy znajduje sposób na to by pomóc. Organizuje w szkole zbiórkę funduszy dla fundacji pomagającej chorym i bezpańskim zwierzętom.

Co jeszcze warto podkreślić, Holly Webb o trudnych sprawach pisze lekko - wręcz łagodnie. Oczywiście da się odczuć ładunek emocjonalny zawarty w treści: smutek, poczucie beznadziei i bezsilności – pisarka traktuje bowiem swoich czytelników poważnie. Trudne emocje nie przytłaczają jednak najmłodszych. Sposób w jaki zostały przestawione skłania ich raczej do działania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena