Koszyk 0
Opis:
Najważniejszy jest oczywiście pomysł. Jeśli jesteś autorem świetnego pomysłu na firmę, która może podbić świat (albo chociaż uczynić życie przyszłych klientów nieco łatwiejszym), powinieneś wszelkimi siłami dążyć do wcielenia go w życie. Tu pojawia się pytanie, jak to zrobić, gdy konto świeci pustkami. Zawsze możesz wykorzystać ... do tego mechanizm sprzedawania udziałów w Twojej raczkującej firmie, czyli podzielić tort. Jak to zrobić sprawiedliwie i nie stracić kontroli nad swoim projektem? Jeśli chcesz uniknąć problemów, koniecznie przeczytaj tę książkę!Książka Dzielenie tortu wyjaśnia, jak obliczyć właściwą wartość udziałów dla każdej z osób zaangażowanych w powstawanie Twojej firmy. Ten niezwykły przewodnik zawiera odpowiedzi na pytania trudne dla początkujących przedsiębiorców i pomaga im rozpocząć działalność w taki sposób, aby mogli odnieść sukces. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mike Moyer
  • 2016
  • 1
  • 176
  • 208
  • 140
  • 978-83-283-1882-3
  • 9788328318823
  • ZDBAZ

Recenzje czytelników

Dzielenie tortu

Ocena:
Autor:
Data:
Ci, którzy kiedyś próbowali założyć swój start-up wiedzą doskonale, że nie jest to łatwe. Przede wszystkim nie jest łatwo utrzymać taką, dopiero raczkującą firmę, z własnej kieszeni. Sama przekonałam się, że wydatki nie mają końca a stan konta nie jest wieczny. Co rusz pojawia się nowa potrzeba: a to wizytówki, a to reklama, albo wykupienie usługi internetowej. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze sposób na przyciągnięcie klienta i w rezultacie widać dno naszego osobistego konta ...
Wydatki swoją drogą, a co kiedy zakładamy naszą malutką firmę na spółkę z innymi osobami? Wiadomo, wspólnie będzie łatwiej nie tylko pod względem finansowym, ale także pod względem rozdzielenia pracy. No dobrze mamy już wspólnika, lub może nawet kilku, ciężko pracujemy w rozwijaniu firmy, ale każdy chce widzieć z tego jakieś efekty. Najlepiej efekty w postaci gotówki, lub chociaż zapowiedzi gotówki. I co teraz? Jak podzielić się zyskami – zapewne jeszcze niewielkimi, ale zawsze. Zyskami to może jeszcze nie będzie najtrudniej. Gorsze przyjdzie, kiedy nasza firma zacznie prosperować i trzeba rozdzielić udziały. Ale jak? Kto ile wniósł do firmy? Kto miał pomysł?
Sam autor w tej książce wspomina, że właśnie w tym momencie start-up albo się rozpadnie albo jakimś cudem dojdziecie do porozumienia ze wspólnikami.
Sama z wielką chęcią przeczytałam ten poradnik właśnie w nadziei na rozwiązanie problemu z „dzieleniem tortu”. Jak sam autor podkreśla – książka została napisana tak, jak autor rozmawiałby ze swoim wspólnikiem. Nie są to bezużyteczne porady, ale realne podjęcie wątku związanego z problemami w dzieleniu udziałów.
Jeżeli planujecie rozkręcać swój start-up, lub jesteście właśnie w trakcie, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę póki jeszcze nie jest za późno.
Książka jest niedługa – zawiera 166 stron. Okładka przyciąga oko czytelnika, właśnie za sprawą tego, że cała pokryta jest bielą a na środku zwierzątko, które koniecznie chce podzielić tort, lub sobie go sprawiedliwie wydzielić.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena