Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

91,12 zł

113,90 zł

Oszczędzasz: 22,78 zł
(20%)

Szybka wysyłka 24h!

Dostawa do księgarni
ZA DARMO
Od 170 lat kolej żelazna na ziemiach polskich jest sprawnym środkiem transportu osób i towarów. W XIX wieku, jakże często podróże koleją umożliwiały kształtowanie się i utrwalanie polskiej świadomości narodowej. Kolej była również natchnieniem, obiektem inspiracji pisarzy, muzyków czy malarzy - niemal magiczną rzeczywistością tak trudną do pojęcia, budzącą strach i fascynację. Sprawny transport kolejowy umożliwiał skuteczne prowadzenie działań wojennych, mobilizacje rekrutów ale także sprzyjał rozwojowi turystyki i miejscowości leżących przy liniach kolejowych. Kolej żelazna w Polsce, w swej długiej historii, wielokrotnie udowodniła swoją przydatność. Dlatego jej historia, okoliczności

powstania i funkcjonowania, zasługują na upamiętnienie i kompleksowe przedstawienie. Tym bardziej, że historia kolei w Polsce jest szczególnie ciekawa - do momentu odzyskania niepodległości - sieć rozwijała się w obrębie trzech zupełnie niezależnych imperiów różniących się pod każdym względem od siebie. To sprawiło, że Wydawnictwo Eurosprinter postanowiło przed kilkoma laty, upamiętnić 170 lecie kolei w Polsce popularno-naukowym albumem pt. DZIEJE KOLEI W POLSCE. Jest to pierwsza praca kompleksowo traktująca temat wydana w Polsce od 1974 roku. Gratka dla miłośników historii i kolei.

Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Dzieje kolei w Polsce
Autor Dawid Keller
Wydawnictwo Eurosprinter
Oprawa twarda
Rok wydania 2012
Liczba stron 466
Długość [mm] 300
Szerokość [mm] 215
ISBN 978-83-931006-8-2
EAN 9788393100682
Indeks ZAL31

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Dzieje kolei w Polsce