Koszyk 0
Opis:
Trwa surowa zima. Po śmierci babki Erica Calcott i jej siostra Beth wracają do Storton Manor, imponującej rezydencji w południowej Anglii, gdzie jako dziewczynki spędzały wakacje. Przeglądając rzeczy babki, Erica wraca wspomnieniami do dzieciństwa… Rozmyśla o Henrym, kuzynie, którego tajemnicze zniknięcie ze Storton Manor odcisnęło piętno na całej rodzinie. Erica postanawia rozwikłać zagadkę; pragnie pozbyć się duchów przeszłości i sprawić, by Beth mogła w końcu zaznać spokoju ... Gdy Erica zagłębia się w dzieje swojej rodziny, odkrywa sekret, który wiedzie ją do Ameryki przełomu wieków, pewnej pięknej dziedziczki i przeklętej, jałowej ziemi. Kiedy przeszłość i teraźniejszość zaczynają się zbiegać, Erica i Beth muszą stawić czoła dwóm straszliwym zdradom i dziedzictwu, jakie po sobie pozostawiły. „Dziedzictwo” to niesamowita, zapadająca w pamięć i poruszająca historia, której echa będą odzywać się w tobie jeszcze długo po zamknięciu książki... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katherine Webb
  • 2012
  • 1
  • 508
  • 210
  • 140
  • 978-83-61428-78-7
  • 9788361428787
  • ZAPI3

Recenzje czytelników

Tajemnica sprzed lat

Ocena:
Autor:
Data:
"Dwie siostry
Dwie przerażające tajemnice
I przeszłość od której nie da się uciec"

Książka Katherine Webb to pełna tajemniczości powieść, której akcja dzieje się współcześnie w posiadłości Storton Manor w Anglii, gdzie obecnie przebywają dwie siostry Erica i Beth.
Wróciły do tego domu po 23 latach by uporządkować rzeczy swojej zmarłej babki Meredith i jednocześnie przekonać się czy mogłyby zamieszkać w Storton Manor na stałe ... co było warunkiem postawionym przez Meredith w testamencie, w przeciwnym wypadku posiadłość zostanie wystawiona na sprzedaż i przepadnie.
Erica porządkując stare rzeczy Meredith znajduje listy swojej prababki Caroline oraz tajemnicze zdjęcie przedstawiające Caroline z dzieckiem co według drzewa genealogicznego rodziny Calcottów jest nie do przyjęcia.
Erica za wszelką cenę próbuje rozwiązać zawiłą zagadkę przeszłości swoich przodków sprzed stu lat, jednocześnie próbując tez rozliczyć się z demonam swego dzieciństwa kiedy to 23 lata wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął jej kuzyn Henry.
Erica czuje przez te wszystkie lata, że tajemnicze zniknięcie Henrego ma bliski związek z nią i Beth, jednakże jej pamięć wyparła całkowicie te wspomnienia.
Książka "Dziedzictwo" zasługuje jak najbardziej na to by stać się światowym bestsellerem.

To opowieść pełna magii i tajemniczości, rodzinnych sekretów i mrocznej przeszłości, która na zawsze pozostawia ślad przodków na potomkach choć mineło prawie 100 lat.
W książce na przemian opisywana jest historia rodziny Calcottów z początku XX wieku, z historią która dzieje się w teraźniejszości, jednocześnie z powrotem do wspomnień z lat 80-tych w dniu zniknięcia Henrego. Zakończenie powieści należy do tych, które zrobi wrażenie na każdym czytelniku. Polecam tę książkę z głębi mego serca, bo trafia ona w najczulszy punkt każdego wrażliwego człowieka. A oprócz tajemnicy pisarka przedstawiła przepiękną scenerię, piękne krajobrazy Anglii i ten stary tajemniczy dom, który skrywa niejedną tajemnicę...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Trzyma w napięciu do ostatnich stron!

Ocena:
Autor:
Data:
Wspaniała, trzymająca w napięciu powieść, pełna wzruszeń, niespodzianek i zagadek, klimatem przypominająca "Zapomniany ogród" i "Milczący zamek" oraz "Wzgórze dzikich kwiatów".

Akcja rozgrywa się dwutorowo - współcześnie i na początku XX wieku. Bardzo ubarwia to fabułę i pozwala czytelnikowi stopniowo odkrywać tajemnice, które stara się poznać jedna z głównych bohaterek.
Dzięki takiej budowie powieści czytelnik zawsze jest o krok przed książkowym " ... detektywem". Nie zmniejsza to jednak napięcia, wręcz przeciwnie - często ma się ochotę niemal fizycznie podpowiedzieć co nieco młodej kobiecie, która odsłania powoli skomplikowaną przeszłość swojej babki i prababki.

Akcja trzyma w niepewności do ostatnich stron. Zakończenie zaskoczyło mnie bardzo - i to lubię!

Polecam przede wszystkim miłośnikom zagadkowych historii i powieści obyczajowych napisanych z rozmachem i wielką pasją.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena