Koszyk 0
Opis:
Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi najlepiej: Seph monitoruje Wajdlotmury, Jack i Ellen szkolą armię duchów, nawet niemagiczni Will i Fitch podkładają miny wzdłuż muru obronnego. Jason Haley natomiast czuje się nikomu niepotrzebny. Może nie jest najpotężniejszym czarodziejem w Trinity, lecz gotów jest walczyć w obronie swoich przyjaciół. Wszystko się zmienia ... gdy Jason znajduje ukryty w jaskini potężny talizman – ogromny opal zwany Smoczym Sercem. Między kamieniem a chłopcem rodzi się niezwykła więź i Jason zaczyna wierzyć w to, że stać go na więcej, niż można by przypuszczać. Kiedy dochodzi do decydującego starcia, w miasteczku, będącym niegdyś azylem dla obdarzonych mocą, rozpętuje się piekło. Mając tak wiele do stracenia, o co zechcą walczyć mieszkańcy Trinity i ile będą w stanie poświęcić? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Cinda Williams Chima
  • 2013
  • 1
  • 558
  • 210
  • 154
  • *, 9788364297182
  • 9788364297182
  • ZBDWN

Recenzje czytelników

Polecam!!

Ocena:
Autor:
Data:
Rewelacyjna seria! Cinda Wiliams Chima po "Siedmiu królestwach" stworzyła coś odmiennego, ale równie ciekawego. Po realiach iście średniowiecznych przeniosła czytelników w czasy nam współczesne i stworzyła oryginalne uniwersum z rozmaitymi gildiami, które cechują kamienie umiejscowione w ciele.
"Dziedzic smoka" to trzecia część "Kronik dziedziców", porywająca i rozbudzająca apetyt na kolejne odsłony cyklu.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dziedzic Smoka

Ocena:
Autor:
Data:
Po Dziedzicu Wojowników i Dziedzicu Czarodziejów nastał Dziedzic Smoka. Pierwszy tom intrygował, drugi był ekscytujący i mega ciekawy, a trzeci… niestety, jest słabszy, ale nie jest zły :)
Spotykamy w nim bohaterów z poprzednich tomów. Jak pamiętacie Seph, Jason i Madison walczyli ze spiskowcami, aby zapobiec zniewoleniu gildii i zmianom na szczytach władzy. Wtedy to konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami została ukradziona. Trinity znowu została zagrożona ... a losy jej mieszkańców zależą od działań Jacka i Ellen, którzy przygotowują ich do obrony. Seph w tym czasie monitoruje Wajdlotmury, a Jason czuje się mało potrzebny…. Sytuacja zmienia się, kiedy chłopak znajduje kamień zwany Smoczym Sercem. Ten talizman zwiększa jego czarodziejskie moce, co okaże się bardzo przydatne w przyszłości.
Jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów i Trinity?

Cinda Williams Chima, po raz kolejny, zabrała nas do swego, niezwykłego, wyimaginowanego świata. Bohaterów spotkało wiele przygód, które zostały barwnie i plastycznie zaprezentowane – trzeba przyznać Autorce, że umie przemawiać do wyobraźni. Choć uważam, że potencjał tej opowieści nie został do końca wykorzystany. Akcja stała się bardziej przewidywalna i mniej zaskakiwała czytelnika niż w poprzednich tomach.
„Dziedzic Smoka” różni się od poprzednich tomów swoją strukturą. Pierwszy tom był ukierunkowany na pokazanie historii Jacka, drugi przybliżał nam Sepha i jego perypetie, natomiast w trzecim, rozdziały poświęcone są różnym bohaterom opowieści. Trzeci tom nie jest już taki jednolity i zwarty, tylko bardziej rozproszony. Można by powiedzieć, że skupia się na walce o Trinity, o jej przyszłość, a bohaterowie są narzędziem do osiągnięcia celu.
Język, jakim operuje Cinda Williams Chima jest prosty i zrozumiały, ale przy tym barwny. Niestety, w tym tomie bohaterowie tracą swoją głębię, irytują i drażnią często czytelnika swoim bezsensownym zachowaniem. Ich sylwetki nie zostały dopracowane i dostosowane do sytuacji.
Generalnie, przeczytałam trzeci tom z ciekawością, ale nie zafascynował mnie już tak jak poprzednie. Przekonajcie się sami.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/04/dziedzic-smoka-tom-3-cinda-williams.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena