Koszyk 0
Opis:
W swoich wierszykach Bolesława Ostrowska odkrywa przed dziećmi piękno otaczającej przyrody, świat, w którym można spotkać ruchliwego kreta, płochliwe zające, śpieszne pliszki czy dostojnego bociana. Dosłyszeć szepty świerszcza, świergot wróbelków, skrzeczące sroczki, a także rojnie gwarzące pszczoły. Udajmy się zatem do tej przecudnej krainy pełnej perełek polskiej poezji.
Mniej Więcej
  • Bronisława Ostrowska
  • 2012
  • 36
  • 197
  • 207
  • 978-83-7785-080-0
  • 9788377850800
  • ZARND
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

"Dzięcioł puka, sroczka skrzeczy"

Ocena:
Autor:
Data:
"Dzięcioł puka, sroczka skrzeczy" to zbiór 20 krótkich, rymowanych wierszyków, z których dzieci w szybki i przyjemny sposób przyswoją dużą wiedzę o świecie zwierząt. Być może lektura książki Pani Ostrowskiej będzie pierwszym źródłem wiedzy o istnieniu niektórych, opisywanych stworzeń. Dzieci dowiedzą się z niej jak wygląda dany ptak, owad, zwierzątko, czym się żywi, gdzie mieszka, jakie ma zwyczaje, z czego słynie.

Dla pięciolatka to, że kret żyje pod ziemią i nie lubi słońca ... że mrówki budują mrowisko, a zające są strachliwe to będzie zupełna nowość, a jednocześnie niezwykle ciekawa informacja. Oczywiście sam wierszyk nie wystarczy. Jestem pewna, że w czasie czytania tej książki, dziecko zada mnóstwo pytań. Dla rodziców będzie to świetna okazja na wzbogacenie wiedzy ich pociech.

Oprócz wiedzy na temat przyrody dzieci będą miały okazję poznać kilka nowych wyrazów. Pojawią się takie słowa jak: kurhan (odnośnie kopca kreta), wiorsta, krasnopióry, nizane (nawlekane), wspak. Są to trudne wyrazy i jednocześnie niezbędne do zrozumienia tekstu. Tu konieczna jest pomoc rodziców.

Wiersze Bronisławy Ostrowskiej bardzo fajnie się czyta. W większości są rytmiczne, wręcz melodyjne. Tylko w przypadku 2 utworów mam wrażenie, że rymy są trochę niezgrabne, ale biorąc pod uwagę całość książki, jest to niewielki mankament.

Książka "Dzięcioł puka, sroczka skrzeczy" została bardzo ładnie wydana. Okładka jest twarda, papier gruby, a całość jest szyta. Jeżeli chodzi o szatę graficzną, pierwotnie stwierdziłam, że jest zbyt prosta, nieprzyciągająca wzroku małego czytelnika. Jednak te realistyczne ilustracje świetnie uzupełniają tekst. Zając jest szary, kret czarny, a wróbel szarobury. Tak je stworzyła natura i tak je mają zobaczyć dzieci.

"Dzięcioł puka, sroczka skrzeczy" to bardzo wartościowa książka, pełna niezwykłej i ciekawej dla dziecka wiedzy. Cieszę się, że dostałam ją na spotkaniu blogerek, bo nawet jeżeli trafiłabym na nią w księgarni, kierując się pierwszym wrażeniem, mogłabym zwyczajnie ją odłożyć na półkę.

Jak książka wygląda od środka można zobaczyć na mojej stronie. Zapraszam
yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dzięcioł puka, a sroczka skrzeczy

Ocena:
Autor:
Data:
piękne opowiastki dla dzieci, ładna książka.
Polecam nawet dla 2-3 latków!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena