Koszyk 0
Opis:
Pełne humoru wiersze Tadeusza Mioduszewskiego pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Czy wiecie, skąd się biorą ciepłe słowa? O czym śni piesek Brysio? Komu pasikonik na skrzypkach swych dzwoni? Co się przydarzyło jajkom grającym w piłkę? Czy może widzieliście to dziwne zwierzę, które przed chwilą mignęło i wpadło do lasu? Ciekawe… Szukamy odpowiedzi, gdy tymczasem: „sen się zbliża niczym ptak, wydziobuje resztki dnia”. Kołysanki Tadeusza Mioduszewskiego, ukryte w książce ... przywitają „nockę puchatą” — pomogą rodzicom uśpić i utulić brykające dzieciaki. Tomik z ilustracjami Janusza Stannego dla wszystkich wrażliwych na barwę i piękno świetnej kreski. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tadeusz Mioduszewski
  • 2014
  • 1
  • 40
  • 195
  • 205
  • 978-83-7785-379-5
  • 9788377853795
  • ZBCRF
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Piękno w całej krasie.

Ocena:
Autor:
Data:
Wybór książki dla dzieci w dzisiejszych czasach jest bardzo trudny. Płóki uginają się od ilości pozycji co nastręcza nam trudność. Dziecko to szczególny odbiorca, gdyż najpierw dokładnie ogląda ilustracje a potem dopiero poznaje tekst.
Dawno temu ktoś powiedziała mi, że człowieka, jego wrażliwość rozwija się przez patrzenie na piękno. Dotyczyło to nie tylko sztuki, ale i krajobrazu, mieszkania, wszystkiego tego co nas otacza.
Wybrała tę książkę ze względu na ilustracje. Nie ... Ze względu na nazwisko ilustratora. Janusz Stanny, przedstawiać nie trzeba. Książka ta jest po prost piękna. Przenosi czytelnika w świat sielsko anielski. Ilustracje wymagają wyostrzenia wzroku a jednocześnie stają się bliskie. Wydaje się nam, że sami ją ilustrowaliśmy. To cud ręki człowieka, który tu jest szczególnie widoczny. Nie można być również obojętnym na kolor, który tak świetnie współgra z kreską. Nic dodać, nic ująć.
Kochajcie polską ilustrację i dajcie szansę poznania jej swoim pociechą.
Ilustracja to jedno co urzeka w tej małej książeczce, zaś tekst wierszyków dopełnia całości. Być może jest odwrotnie, że to ilustracja dopełnia wierszyki, które są tak cudownie lekkie. Trochę jakby pisane od niechcenia. Bohaterami są głównie zwierzęta, które tak lubią dzieci.
Dorosłym, szczególnie kobietom, polecam wierszyk Dziewczynki, warto popatrzeć na siebie z dystansem.
Serdecznie polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena