Koszyk 0
Opis:
Najbardziej znana powieść szwedzkiej pisarki, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków. W tej książce, która podbiła cały świat, każdy najzwyczajniejszy dzień sześciorga dzieci z małej szwedzkiej wioski przedstawiony jest jak najciekawsza przygoda. Łowienie raków i chodzenie do szkoły, pielenie rzepy i Gwiazdka - wszystko staje się okazją do zabawy i umocnienia przyjaźni. Edycja idealna na prezent.
Mniej Więcej
 • Astrid Lindgren
 • 2011
 • 0
 • 376
 • 188
 • 126
 • *, 97883-10-120632
 • 9788310120632
 • ZA3JQ
 • Szkoła podstawowa
 • Klasa 3 szkoły podstawowej
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Bullerbyn, czyli to wymarzone dzieciństwo.

Ocena:
Autor:
Data:
Pamiętam, że tę książkę dostałam bodajże na 9 lub 10 urodziny. Była to pierwsza tak gruba książka, jaką przeczytałam samodzielnie. Byłam wtedy z tego taka dumna. Przecież zupełnie sama, bez pomocy mamy przeczytałam coś, co miało tak bardzo dużo stron! Do tej pory ,,Dzieci z Bullerbyn" leżą na honorowym miejscu mojej półki.
Dzieło Astrid Lindgren jest bez wątpienia godnym polecenia każdej mamie, która chciałaby, aby jego dziecko przeczytało coś wartościowego ... co niekoniecznie będzie instrukcją obsługi do jakiejś gry komputerowej. Osobiście czytając tą książkę, marzyłam, aby tak jak Lisa mieszkać z dwójką braci i przyjaciółmi w Bullerbyn. Chciałam stworzyć sobie taki klimat na własnym podwórku. Razem z koleżankami próbowałyśmy sprzedawać owoce, na kształt ,,Wiśniowej Spółdzielni", budowałyśmy sobie dom, bo tak bardzo podobał nam się domek Lisy, Anny i Britty. Jak teraz sobie przypomnę to bardzo śmieszne wydaje mi się, jak bardzo żałowałyśmy, że w pobliżu nie mieszkają żadni chłopcy, który mogliby nam dokuczać.
To szkoda, że teraz niewiele dzieciaków zna tą książkę i gromadkę z Bullerbyn. Kanony lektur się zmieniają i nie jestem pewna, czy ta pozycja nadal w nim figuruje. Mimo, że nie mam już 10 lat, nadal dosyć często czytam sobie ,,Dzieci z Bullerbyn". Zazwyczaj wtedy, kiedy chcę się rozluźnić, poczuć jak dziecko. Bo o tym własnie opowiada Lindgren- o wymarzonym dzieciństwie, jakie wielu chciałoby mieć. Żałuję, że nie było mi dane żyć w czasach, w których wszystko robiło się za pomocą wyobraźni a nie na internetowym profilu w grze. I smutne jest też to, że w dzisiejszych czasach najmłodsi nie mają okazji przekonać się, że można bawić się inaczej, bez żadnego drogiego sprzętu, że wystarczą tylko dwa patyki i stóg siana, żeby przenieść się gdzieś zupełnie indziej. I dlatego właśnie uważam, że powinno się dać dziecku do przeczytania tę książkę. Jestem pewna, że większość zatęskni do takiego życia. Będzie tak jak ja prosiło mamę, żeby przeprowadziła się z nim do Bullerbyn i uszyła mu dywaniki z gałganków i kupiła psa, który mógłby wabić się Svipp.
Książka jest w 100 % przeznaczona dla dziecka. Pobudza wyobraźnię, bawi, wzbudza melancholię, tęsknotę za czymś, co minęło i już niestety nie wróci. jest pisana językiem jasnym i zrozumiałym, przygody dzieci nie są czymś, co nie mogłoby się przydarzyć każdemu z nas. To właśnie ta naturalność i codzienność tej książki sprawia, że powinna być ona w głowie absolutnie każdego dziecka, bez żadnego wyjątku.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ja chcę jeszcze!

Ocena:
Autor:
Data:
Wciągająca historia dzieci z Bullerbyn. Narratorką jest siedmioletnia Lisa. Barwnie opowiada o swoich przygodach i zabawach z braćmi i innymi dziećmi z jej rodzinnej miejscowości. Polskie tłumaczenie zawierające trzy części czyta się jednym tchem. Jest to chyba jedna z bardziej poczytnych lektur w szkole podstawowej :) Opowiada zarówno wesołe historie (rozdział "Przebieramy się") oraz te nieco poważniejsze (rodział "Lasse wpada do jeziora") ... Jednym słowem: klasyk w domowej biblioteczce każdego kilkuletniego mola książkowego. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena