Koszyk 0
Opis:
Nie każdy ma dziadka. Witek jako jedyny wśród swoich kolegów dziadka nie miał - do chwili gdy zaprzyjaźnił się z panem Teofilem. Wtedy okazało się, że takiego dziadka jak Witek nie ma nikt! Piękna i zabawna książka o przyjaźni.
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Renata Piątkowska
 • 2009
 • 48
 • 230
 • 210
 • 978-83-7551-1-505
 • 9788375511505
 • Y3439
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Super

Ocena:
Autor:
Data:
Mieć dwóch dziadków i dwie babcie to prawdziwy skarb i niestety nie każde dziecko ma takie szczęście. Oliwier ma tylko jedną babunię i ani jednego dziadka, podobnie jak bohater książki Renaty Piątkowskiej "DZIADEK NA HUŚTAWCE". Jest to kolejna pozycja tej autorki, która zauroczyła zarówno mnie jak i synka.
Opowiada ona o dwóch przyjaciołach, Witku i Marcinku. Marcin ma dwóch dziadków a Witek niestety ani jednego ... Dlatego nie miał komu podarować wspaniałego prezentu jaki robili w przedszkolu na Dzień Dziadka. Marcinek wpadł jednak na ciekawy pomysł, by jego kolega "zaadoptował" dziadka, pana Teofila, który mieszkał po sąsiedzku.
Jak się okazało, pan Teofil z wielką przyjemnością został "przyszywanym" dziadkiem a przyjaźń między chłopcem a starszym panem miała same korzyści dla obojga. Takiego dziadka jak Witek, nie miał nikt! Nawet kolega Marcin zaczynał mu trochę zazdrościć. Bo w końcu, który dziadek smaży melaśniki (nie naleśniki), ma karetę, nosi słomkowy kapelusz i śmieszne koszule a do tego huśta się na huśtawce i jest zegarmistrzem ?
Przezabawna historia niesamowicie wciąga a do tego uczy tolerancji oraz tego, że choć każdy jest inny, trzeba to szanować.
Pokazuje jak wielka może być przyjaźń kilkuletniego chłopca ze starszym panem, dziadkiem. Jak Ważne są dla kilkuletnich dzieci autorytety w postaci dziadków oraz jak sobie zaradzić, gdy tych prawdziwych, rodzonych zabraknie.
Książka świetnie nadaje się dla wszystkich dzieci, zarówno tych co mają dwóch dziadków i dwie babcie, jak również dla tych, którym brakuje tych osób.
Przepiękne ilustracje autorstwa Artura Nowickiego, świetnie uzupełniają książkę, nie odwracają uwagi od treści.

Oliwier pokochał książkę od pierwszego przeczytania. Od razu zaczął identyfikować się z Witkiem. W końcu obaj są w takiej samej sytuacji. Nawet pytał się mnie, czy on też może mieć takiego "przyszywanego" dziadka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena