Koszyk 0
Opis:
„Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem” – tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej. Książka, którą od lat delektują się zagraniczni wielbiciele autorki i której wydanie w Polsce było od dawna wyczekiwane. To typowy picturebook, w którym za pomocą prostych metafor opisane są i pokazane zależności w związkach. Dla dzieci i dla dorosłych. Do podarowania w dniu ślubu, w rocznicę związku, do refleksji po rozstaniu…
Mniej Więcej
  • Iwona Chmielewska
  • 2014
  • 0
  • 32
  • 290
  • 205
  • *, 9788372789334
  • 9788372789334
  • ZBDEN
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

przepiękna i mądra

Ocena:
Autor:
Data:
Wybitna ilustratorka i bardzo mądra kobieta stworzyła małe arcydzieło. Na szczęście znalazł się wydawca, który je pięknie wydał. Warto je mieć na półce, albo na stoliku do kawy, gdzie książkę mogą przejrzeć goście, czekając aż wrócimy z kawą właśnie. Książka do czytania i oglądania, do myślenia, wzruszania się i uśmiechania. Polecam wszystkim, tym, którzy są w związkach i którym związki się nie układają...
Czy ta recenzja była przydatna?

Dwoje ludzi

Ocena:
Autor:
Data:
Iwona Chmielewska to zarówno ilustratorka, jak i autorka książek. Jej obraz cechuje brak wykorzystywania programów graficznych, wszystko robione jest ręcznie. Publikacje pisarki są wydawane także za granicą.

Ludzie bywają różni, jedni pasują do siebie jak przysłowiowe dwie połówki jabłka, jednak bywają też zupełnie różni. Zdania stworzone są na zasadzie przeciwieństw. Bardzo często został wykorzystywany motyw ludzkich twarzy, możemy go zauważyć nawet na okładce. Bardzo mi się to podobało ... gdyż autorka bardzo dobrze operuje obrazem.

Książka jest krótka i ma naprawdę niewiele tekstu, jednak podczas każdego czytania inaczej odbieramy tę niezbyt obszerną publikację. Uważam, że autorka ma zawsze bardzo dobrze przemyślany pomysł na pozycję i potrafi go doskonale wcielić w życie. Oprócz tego, niezmiennie zachwycają mnie nietuzinkowe ilustracje, których na pewno nie znajdziemy w innych bajkach dla dzieci, choć myślę, że publikacje Iwony Chmielewskiej są przeznaczone także dla dorosłych. Są to bardzo mądre książki, z którymi można się zapoznawać w każdym wieku.

Miałam przyjemność brać udział w spotkaniu z autorką na temat tworzenia ilustracji, coś niesamowitego. Już wtedy bardzo spodobały mi się te książki i postanowiłam, że powoli będę kompletować te utwory. Bardzo cieszy mnie fakt, że książki Iwony Chmielewskiej zostały docenione także za granicą. Dzięki temu mogą się z nimi zapoznawać ludzie na całym świecie.

,,Dwoje ludzi" to książka wspaniała. Nieważne co bym o niej nie napisała i tak nie oddam uczuć, które towarzyszą podczas jej lektury. Jest to coś niesamowitego, co trzeba samemu przeżyć. Do tej pory przeczytałam dwie książki autorki - ,,Pamiętnik Blumki" oraz ,,Dwoje ludzi". Obie publikacje poruszają tematy, które dotyczą każdego z nas i mogą być wstępem do rozmowy na dane zagadnienia.

Moja ocena: 6/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena