Koszyk 0
Opis:
14 dni to niewiele czasu, bardzo niewiele. To zaledwie połowa urlopu pracowniczego albo ferie zimowe w szkole. Zleci raz-dwa. Przez tak krótki czas nic nie może się zmienić ani na gorsze, ani – niestety – na lepsze. 14 dni. Tyle czasu potrzeba, aby Baśka poznała diagnozę, a Małgośka całkowicie zmieniła swój system wartości. Dokładnie tyle trzeba, aby obydwie zaczęły inaczej patrzeć na siebie nawzajem. Oto wzruszająca opowieść o życiu wrażliwej kobiety ... o ciągnącym się przez pokolenia niezrozumieniu między matką a córką, o przełamywaniu barier i pokonywaniu przeciwności losu. 14 dni. Zdawać by się mogło, że to za krótko, by odnaleźć dawno zagubioną miłość… A jednak! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ewa Sitarek
 • 2012
 • 1
 • 220
 • 200
 • 128
 • 978-83-7674-210-6
 • 9788376742106
 • ZAQFJ

Recenzje czytelników

Dwa tygodnie, które mogą zmienić tak wiele...

Ocena:
Autor:
Data:
Jeszcze do niedawna wybierałam jedynie pozycje zagranicznych autorów, oczywiście z małymi wyjątkami na perełki wśród polskich książek. Ostatnio jednak coraz częściej sięgam po książki rodzimych autorów. Tym razem w moje ręce, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Replika, wpadła książka „Dwa tygodnie na miłość” Pani Ewy Sitarek.

Bohaterką książki jest Barbara, samotnie wychowująca nastoletnią córkę kobieta, mająca za sobą dwa nieudane małżeństwa zakończone rozwodami ... Relacje między matką i córką nie należą do najlepszych, ja nazwałabym je wręcz tragicznymi. Istnieje między nimi umowa, że nie odzywają się do siebie ponad „niezbędną potrzebę”. Powodem tej nienormalnej sytuacji jest żal, jaki Małgosia, córka Barbary ma do matki po wyprowadzce jej ojczyma, którego traktowała jak ojca. Kiedy Barbara oznajmia córce, że wybiera się na dwa tygodnie do szpitala, Małgosia nawet nie pyta co jest powodem tak długiej hospitalizacji, a czas ten próbuje spożytkować na imprezy ze znajomymi. Czy wizyta w szpitalu zmieni życie Barbary i Małgosi? Którą z nich spotka tytułowa miłość? Tego dowiecie się zaglądając do książki.

„Dwa tygodnie na miłość” to typowa literatura kobieca. Mamy tutaj wątek miłosny i skomplikowane relacje rodzinne. Autorka przedstawia także charakterystyczne problemy okresu dojrzewania i wynikający z nich konflikt na linii matka-córka. Z kolejnymi stronami śledzimy zaskakujące wydarzenia, z którymi przyjdzie się zmierzyć Małgosi pod nieobecność matki oraz jej powolną przemianę. Akcja książki jest dość dynamiczna, dlatego nie powinna nudzić czytelnika. Jest to miła i niezobowiązująca lektura na jeden wieczór, a lekki język sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Przedstawienie wydarzeń z perspektywy Barbary jak i Małgosi pozwala czytelnikowi jeszcze bardziej wczuć się w sytuację i zrozumieć łączące je relacje.

Książka posiada bardzo optymistyczną okładkę, przywodzącą na myśl same pozytywne skojarzenia. Czytając ją doszłam jednak do wniosku, że powinna na niej widnieć szklanka soku pomarańczowego, co bardziej nawiązywałoby do jej treści. Po książkę warto sięgnąć choćby po to, aby poznać zbuntowaną Małgosię, którą osobiście zdążyłam bardzo polubić za jej szczerość i otwartość na otaczający świat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena