Koszyk 0
Opis:
Kevin Mitnick, najsłynniejszy (były) haker świata, był tematem niezliczonych artykułów i programów telewizyjnych, idolem młodych hakerów, a swego czasu także najbardziej poszukiwanym przez FBI przestępcą cyberprzestrzeni. FBI oszacowało jego włamania na wartość 300 milionów $. Sam Mitnick podkreśla, że nigdy nie sprzedawał zdobytych danych ani ich nie wykorzystywał do celów osobistych. Hakował największe korporacje świata dla samego złamania kodu, dla zabawy, z ciekawości ... By udowodnić światu i samemu sobie, że jest najlepszy. Bo był. I jest nadal. Po odbyciu kary w więzieniu federalnym, Kevin Mitnick wyszedł na wolność i przeszedł na drugą stronę barykady. Dziś pracuje dla największych firm świata jako konsultant do spraw zabezpieczeń i jest w tym najlepszy. Po 7 latach milczenia, zaprzysiężonego przed rządem USA, wreszcie przemówił. Przy współpracy Williama L. Simona spisał historię swojego życia i wydał ją pod tytułem "Duch w sieci. Autobiografia" (sierpień 2011). "Duch w sieci. Autobiografia" jest trzymającą w napięciu prawdziwą historią życia Kevina Mitnicka, opowiedzianą jak w klasycznym thrillerze czy powieści szpiegowskiej. Opisuje skomplikowane dzieciństwo Mitnicka, młodość, kiedy - jak wielu kolegów - zaczął włamywać się do systemów telefonicznych, a następnie pasję, jaką okazało się hakowanie na skalę międzynarodową. Krok po kroku obserwujemy kolejne włamania do systemów komputerowych największych korporacji, z FBI włącznie. Gdy tajne służby rozpoczynają pościg z Mitnickiem, ten z powodzeniem zwodzi ich, manewrując między zabezpieczeniami i tworząc fałszywe tożsamości. Ta "zabawa w kotka i myszkę" trwa latami. William L. Simon jest współautorem szeregu bestellerowych książek, w tym . "iCon" (biografia Steve'a Joba) oraz poprzednich książek Kevina Mitnicka, "The Art Of Deception" i "The Art Of Intrusion". Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kevin Mitnick, William L. Simon
 • 2012
 • 0
 • 672
 • 230
 • 160
 • 97883-7642-0561
 • 9788376420561
 • ZAPVK

Recenzje czytelników

Haker

Ocena:
Autor:
Data:
Kevin Mitnick miał ambicję zostać najlepszym hakerem świata. I udało mu się. Był zmorą FBI, które ścigało niewidzialnego przestępcę grasującego w cyberprzestrzeni. Duchem, który ciągle wymykał się z rąk agentów.
Łamał prawo, lecz nie był jednoznacznie zły. Hakował, bo było to jego pasją, a nie dla pieniędzy, choć jego włamania oszacowano na 300 mln dolarów. Twierdzi, że nie sprzedawał danych ani nie odnosił z nich żadnych osobistych korzyści ...
Stał się idolem hakerów i żywą legendą oraz koszmarem specjalistów od zabezpieczeń największych korporacji świata. Dla niektórych bohaterem walczącym z ich bezwzględnością.
Jego historia jest idealnym tematem na książkę. Wielu czytelników i jego fanów czekało na nią, aż 7 lat, bo zaprzysiągł przed sądem USA milczenie. Było pewne, że znajdzie się ktoś, kto wysłucha Kevina i opisze jego fascynujące życie.
"Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów " nie jest nudną biografią, którą zdegustowani odłożymy na półkę po przeczytaniu kilkunastu stron z przekonaniem, że więcej po nią nie sięgniemy.
To pasjonujący thriller, który wciąga jak wir. Poczujemy wyraźnie frustrację agentów FBI, których ,,Condor,, wodził za nos, choć też byli dobrzy w swoim fachu. Został aresztowany 15.02.1995 roku. I dotkniemy geniuszu, dzięki któremu Kevin stał się hakerem nr 1 na świecie.
Po odbyciu kary i upłynięciu wspomnianych siedmiu lat Mitnick przemówił mocnym, barwnym głosem. Dziś jest konsultantem do spraw zabezpieczeń i też jest najlepszy. Ponieważ teraz pracuje po ,,dobrej,, stronie, jest wspaniałym przykładem na to, że można zmienić swoje życie i żyć w zgodzie z prawem, osiągając przy tym sukcesy i czerpiąc satysfakcję.
Warto sięgnąć także po jego książkę ,,Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła" i obejrzeć film o nim pt ,,Obława" z 2000 roku.
"Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów " to wybitna pozycja. Perełka, po którą sięga się wielokrotnie, aby jeszcze raz przeżyć niezapomnianą przygodę z ,,Condorem". Jest zastrzykiem adrenaliny podanym prosto w serce czytelnika.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena