Koszyk 0
Opis:
4. tom "Drużyny". Hal, Stig i Thorni są podekscytowani perspektywą nowej przygody. Niebawem jednak okazuje się, że dawni wrogowie nie śpią i młodzi żeglarze mogą zapomnieć o spokojnej przeprawie...
 • Jaguar
 • twarda
Mniej Więcej
 • John Flanagan
 • 2014
 • 1
 • 478
 • 205
 • 138
 • 9788376862491
 • 9788376862491
 • ZBGZO
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Niewolnicy z Socorro

Ocena:
Autor:
Data:
John Flanagan zachwycił mnie swoim cyklem ,,Zwiadowcy", choć ostatnie tomy mają zdecydowanie niższy poziom. Nie ma się czemu dziwić, gdyż są dopisywane ,, na dokładkę" do liczby zakładanych wcześniej części. Podobnie było z serią ,,Drużyna". Z trylogii zrobił się pięcioksiąg. Dziś przedstawiam Wam czwartą część.

Wydarzenia w tym tomie są zupełnie odrębne, ale tego można się domyślić po tym, ze zaplanowana trylogia już się skończyła ... Drużyna Czapli miała przyjąć nowe wyzwania i udać się do Araluenu, by zajmować się patrolowaniem wybrzeża, szukaniem przemytników i innymi drobnymi sprawami. Nic nie zapowiadało tragedii, która miała wkrótce się rozegrać. Czaple musiały całkowicie zmienić swoje plany i porzucić powierzone im zadania.

Początkowo znów nie mogłam wciągnąć się w tę książkę, czytałam jednak dalej, bo szkoda porzucić mi tę serię, skoro specjalnie kupiłam wszystkie tomy. Nie jestem specjalnie zadowolona z lektury, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom ,,Zwiadowców". Niemniej, na nudę nie możemy narzekać. Pojawia się także zwiadowca Gilan, więc jest to jakieś urozmaicenie. Na pokład Czapli trafia też nowy, z pewnością nietuzinkowy członek załogi.

Książka jest obszerna, nieco monotonna, czasem akcja przyśpiesza, ale czytelnik i tak przeczuwa, że wszystko musi się dobrze skończyć, bo bezsensowne byłoby dopisywanie piątego tomu. Jest tutaj trochę akcji, kilka śmiesznych, czy mrożących krew w żyłach sytuacji. To jednak za mało, by uznać tę książkę za jakieś arcydzieło, czy odkrycie roku.

,,Drużyna. Niewolnicy z Socorro. Tom 4" to tom, który można przeczytać, jeśli zna się poprzednie tomy. Ja jestem z lektury średnio zadowolona, jednak coś w niej jest, skoro przeczytałam ją w dwa dni.

Moja ocena: 4/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena