Koszyk 0
Opis:
Tom trzeci nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”. Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hall wie ... że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego – walka, w której zwycięży, albo zginie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Jaguar
 • miękka
Mniej Więcej
 • John Flanagan
 • 2013
 • 0
 • 408
 • 200
 • 135
 • *, 97883-7686-1777
 • 9788376861777
 • ZAV53
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Pościg

Ocena:
Autor:
Data:
John Flanagan to autor znakomitego cyklu ,,Zwiadowcy" oraz planowanej trylogii ,,Drużyna", która w rezultacie rozrosła się do 5 tomów. Jestem bardzo ciekawa, co z tego wynikło.

Jak nazwa wskazuje, w tym tomie będziemy mieli okazję wziąć udział w pościgu. Jak można się domyślać z krótkich opisów poprzednich tomów, bohaterami będą Skandianie oraz piraci. Nie chcę nic zdradzać, jednak z racji tego, że miał to być ostatni tom, w tej części rozstrzygają się wszystkie wątki ... prowadzone przez 3 tomy.

Uważam, że z pierwszych trzech tomów ten jest najlepszy, choć i tak trochę mu brakuje do świetności ,,Zwiadowców". Sporo tutaj szybkiej akcji, pozytywnych, ale też czasami krytycznych wątków. Razem z bohaterami przeżywamy ich słabości i zwycięstwa, zastanawiamy się, jaki będzie ich kolejny krok na drodze do zwycięstwa, które być może wreszcie nadejdzie. Książkę czyta się szybko, z przyjemnością i narastającym napięciem, jak to się wszystko skończy.

John Flanagan stworzył ciekawą serię opartą o wątek skandyjsko-piracki, który ma szansę spodobać się miłośnikom tego typu powieści. O piratach czytać bardzo lubię, chciałam też bliżej poznać kulturę Skandian, więc w jakiś sposób jestem usatysfakcjonowana z lektury dotychczasowych tomów. Odnośnie dwóch kolejnych jestem ciekawa, czy są one potrzebne i jak spędzę czas z ich lekturą.

,,Drużyna. Pościg. Tom 3" to książka, jak na razie najkrótsza, w której dość często są przypominane fakty z dwóch poprzednich części. Uważam to za bardzo dobry zabieg dla tych, którzy mieli dłuższą przerwę w lekturze. Moje serce nadal pozostaje przy ,,Zwiadowcach", choć Hala i jego przyjaciół po prostu nie da się nie lubić.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena