Koszyk 0
Opis:
Powieść na motywach trzeciej części sagi Zmierzch - "Zaćmienia". Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z "Zaćmienia", która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. "Drugie życie Bree Tanner" to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Właściwie sama jestem zaskoczona, bo nie planowałam wydania tej opowieści oddzielnie. Zaczęłam ją pisać dawno temu, jeszcze zanim " ... Zmierzch" wszedł na ekrany kin. Po prostu dopracowywałam szczegóły "Zaćmienia" i całej tkanki mojego wampirzego świata. Dużo myślałam nad istotą nowo narodzonych, wyobrażałam sobie, jak wyglądałaby ich wersja wydarzeń. W końcu zaczęłam opisywać sprawy z punktu widzenia Bree. Ciekawiło mnie, jak to jest być nowo narodzonym (...)? - Stephenie Meyer Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stephenie Meyer
  • 2010
  • 200
  • 205
  • 130
  • 978-83-245-89-814
  • 9788324589814
  • Z1578

Recenzje czytelników

"Ci źli" po drugiej stronie lustra

Ocena:
Autor:
Data:
Moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Stephanie Meyer nie było zbyt udane. Nie wciągnęła mnie historia miłości śmiertelniczki i wampira, która w moich oczach była banalna i przewidywalna. Wówczas również kunszt autorki nie przypadł mi do gustu, bowiem zabrakło mi w nim czegoś, jakiejś siły, która tknęłaby w to wszystko życie, i do końca nie rozumiałam zachowania głównej bohaterki. Minął przeszło rok od kiedy miałam w swoich rękach znany „Zmierzch” ... Postanowiłam dać szansę jej kolejnej książce, której opis mnie zainteresował. Mowa tutaj o „Drugim życiu Bree Tanner”.

Wyżej wskazana książka powstała na motywach trzeciej części legendarnej sagi, czyli „Zaćmienia”. Jak ukazuje tytuł, Stephanie Meyer przybliża nam sylwetkę jednej z bohaterek – Bree Tanner, która została wcielona do armii nowo narodzonych, mających na celu zniszczenie wampirzej rodziny Cullenów i uśmiercenie Belli. Dziewczyna stała się wampirzycą licząc sobie jedynie piętnaście lat. Dosyć szybko odnalazła się w swojej nowej sytuacji i zrozumiała zasady, jakie obowiązywały w brutalnym świecie nocy. Jej „drugie życie” całkowicie się zmienia, gdy zawiera przyjaźń z Diego, również wampirem, który staje się jej najlepszym przyjacielem, jak i „czymś więcej”. Razem z nim odkrywa jedną z wampirzych tajemnic oraz poznaje plany swojej Stwórczyni i jej wiernego pomagiera – Rileya. Jednak najciekawsze momenty przypadają na czas, gdy zespół młodych krwiopijców postanawia zaatakować Cullenów. Wówczas dokładnie widać, że Bree nigdy nie pasowała do społeczeństwa, w którym się znalazła.

Przyznam, że zostałam mile zaskoczona. Książkę przeczytałam bardzo szybko i przede wszystkim – nie nudziłam się obserwując kolejne poczynania Bree, które wręcz śledziłam z zachwytem. Czytałam wiele komentarzy, jakoby „Drugie życie Bree Tanner” powstało jedynie po to, aby Stephanie Meyer zgarnęła jeszcze więcej pieniędzy, jednakże w moim odczuciu wcale tak nie było. Wskazana powieść to lekka i przyjemna historia, którą wręcz można byłoby nazwać opowiadaniem. Z szybkością pochłaniałam kolejne strony i niekiedy uśmiechałam się, obserwując kolejne, interesujące wydarzenia. Widać, że książka była pisana nie na siłę, lecz z przyjemności, bowiem w całym utworze panuje taka nieopisywalna błogość i lekkość.

Ci, którzy czytali „Zaćmienie”, zapewne wiedzą, jak zakończyła się ta książka. Osobiście polubiłam dynamiczną, inteligentną Bree i sposób jej dostrzegania świata. Opisy jej uczuć i rozważań zrobiły na mnie pozytywne wrażenie oraz niekiedy żałowałam, że jej życie potoczyło się tak, a nie inaczej. Bree posiadała w sobie zarówno cechy dziecka, jak i osoby dorosłej, dzięki czemu jej postać cały czas mnie zadziwiała. Ewidentnie widać, że pomimo wszystko chciała normalnie żyć, o czym świadczy chociażby fakt, że zawsze ukrywała się wśród swoich znajomych-wampirów. Również przyjaźń bohaterki z Diego tchnęła w tą historię życie, a ich przygody pokazały, że armia nowo narodzonych nie była jedynie bandą ludzi, stworzonych po to, aby zabijać. Oni również żyli, nie myśląc jedynie o słodkim smaku krwi. Końcowe wydarzenia i strach w oczach młodej wampirzycy nadały tej powieści jeszcze większego uroku. Podsumowując, prosta, przyjemna lektura o nieszczęśliwym żywocie.

Brakowało mi w tej książce szczęśliwego zakończenia, jednak zapewne gdyby ono powstało, inaczej postrzegałabym całokształt. „Drugie życie Bree Tanner” nie jest jedną z ambitniejszych powieści, jednak jak wspomniałam – czyta się ją szybko i lekko. Zupełnie nie przypominała mi nieciekawej akcji ze „Zmierzchu”, a wprowadziła mnie do kompletnie innego świata, przesyconego śmiercią, niezrozumieniem i tajemnicą. Zmieniłam nastawienie do pani Meyer i na pewno przeczytam jeszcze jakąś jej książkę, aby zobaczyć, czy tylko ten utwór był w stanie zaspokoić moje czytelnicze fascynacje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Treść jest naprawdę dobra i zrozumiała.
Głównym tematem książki jest wampirze życie Bree Tanner.
Trafia ona do armii nowo narodzonych. Po pewny czasie zaprzyjaźnia się ze starszym członkiem armii - Diegiem.
Razem próbują odkryć wampirze sekrety i obalić złe zamiary przywódców. Opowieść Bree kończy się w tragiczny sposób - wiedzą już o tym wszyscy czytelnicy ''Zaćmienia''.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena