Koszyk 0
Opis:
Julia budzi się w szpitalu. Nie poznaje swoje odbicia w lustrze, nie pamięta jak się tu znalazła. Z czasem dowiaduje się że cała jej rodzina zginęła w pożarze. Jedynie Julii udało się przeżyć, choć straciła pamięć. Będzie musiała poznać prawdę i zmierzyć się z własnym strachem. W szpitalu "Druga Szansa" nic nie jest bowiem takie, jakie się wydaje.
Mniej Więcej
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
  • 2013
  • 1
  • 352
  • 203
  • 135
  • 978-83-7747-993-3
  • 9788377479933
  • ZB8RR

Recenzje czytelników

Druga szansa

Ocena:
Autor:
Data:
Z wielką ciekawością sięgnęłam po nową książkę Katarzyny Bereniki Miszczuk wydaną przez Wydawnictwo Uroboros.
„Druga szansa” pochłonęła mnie zupełnie, uwielbiam tak klimatyczne i dopracowane książki. Zawarte wewnątrz rysunki potęgują uczucie niepokoju i grozy, który emanuje z każdej strony powieści. „Druga szansa” pełna jest niedopowiedzeń, tajemnicy i sprzeczności, co sprawia, że czyta się ją jednym tchem, z ciągłym pytaniem „co dalej?” ...

Główna bohaterka powieści budzi się w szpitalu psychiatrycznym zwanym „Druga Szansa”. Nie ma pojęcia, gdzie jest, dlaczego i kim jest. Terapeutka nazywa ją Julią, jednak głos, który słyszy, mówi do niej „Karolina”.
Kim jest i skąd się tutaj wzięła???? Podobno cała jej rodzina zginęła w pożarze, dom spłonął doszczętnie, ocalała tylko ona. Nie ma żadnej rodziny, ani żadnych wspomnień. Terapeutka podsuwa jej skromne informacje, ale są one sprzeczne z migawkami, które pojawiają się w głowie dziewczyny.
W szpitalu poznaje Adama, sympatycznego chłopaka, który nieco łagodzi tę przerażającą rzeczywistość. Jednak jak ma się czuć dziewczyna, która kompletnie nic nie pamięta, w dodatku słyszy głosy i ma omamy wzrokowe? Odwiedza ją kruk, a sąsiadka zza ściany ciągle krzyczy o śmierci….
Jest przerażona! Jednak stara się dociec prawdy, oszukuje przy przyjmowaniu leków, aby myśleć logicznie, bez farmakologicznej zasłony.
To, co odkrywa – przeraża ją. Ludzie, którzy rzekomo chcą jej pomóc, wcale nie są tacy, jakimi się wydają. Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Julia przekona się o tym na własnej skórze…

„Druga szansa” to niesamowita powieść, w iście wiktoriańskim stylu, pełna grozy i napięcia. Autorka od pierwszych stron konstruuje klimat napięcia i niedopowiedzenia. Jedne informacje przeczą innym, a czytelnik drąży temat i szuka rozwiązania. Książka wciąga jak bagno i nie sposób jej odłożyć. Jest świetnie napisana i intrygująca. Sylwetki bohaterów są dopieszczone i bardzo wyraziste, z rozbudowanym tłem psychologicznym. Wszechogarniające szaleństwo udziela się czytelnikowi.
Co jest prawdą, a co iluzją? Przekonajcie się sami – pani Miszczuk jeszcze nie raz nas zaskoczy!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/12/druga-szansa-katarzyna-berenika-miszczuk.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Druga szansa

Ocena:
Autor:
Data:
"Druga szansa" to moje pierwsze spotkanie z pisarstwem p. Miszczuk. Książka bardzo mi się podobała. Pomysł na fabułę okazał się oryginalny i ciekawy. Julia jej młodą dziewczyną, która budzi się po wypadku w ośrodku dla osób z zanikami pamięci. Dziewczyna nie pamięta niczego ze swojego poprzedniego życia, ani rodziny i przyjaciół, ani tego kim jest. Z czasem okazuje się, że w ośrodku dzieją się dziwne, coraz dziwniejsze rzeczy i nie wszystko jest takie "różowe" ... jakie wydawało się na początku. Julia zaczyna się bać...
Podobała mi się atmosfera strachu, jaką zbudowała p. Miszczuk. Napięcie i tajemniczość wzmaga się powoli, a zakończenie było dla mnie ogromną niespodzianką:)
Książka napisana jest prostym językiem i czyta się bardzo przyjemnie. Polecam na dobry relaks:)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena