Koszyk 0
Opis:
Niegdysiejsza kopalnia minerałów, wyspa o nazwie Dragon's Break, jest dziś opuszczonym obszarem, na który nikt nie ma wstępu. Legenda głosi, że znajduje się tam Źródło spełniające wszystkie życzenia, więc chętnych do przeprawy nie brakuje. Jednakże Ci, którzy zostaną odrzuceni przez źródło, zmieniają się w koszmarne monstra. Polowaniem na nie zajmują się łowcy (Takers). Pewnego dnia Dorothy i Alice spotykają lalkarza - starszego człowieka z marionetką imieniem Veda ... która potrafi potrafi poruszać się bez sznurków. Dorothy odkrywa że Nicola jest Przybyszem - kimś, kto kiedyś dotarł na wyspę i zyskał moc Źródła. Wraz z Alice, która pragnie porozmawiać z lalkarzem, Dorothy udaje się na spotkanie ze starcem... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Misaki Saito
  • 2012
  • 1
  • 176
  • 190
  • 127
  • 978-83-61356-44-8
  • 9788361356448
  • ZAPZ1

Recenzje czytelników

Drug-On 3 - recenzja

Ocena:
Autor:
Data:
Trzeci tom kontynuuje wątek Nicoli Bornara i jego lalki, tudzież problemów, jakie wizyta owego lalkarza sprawia skromnej populacji wyspy Dragon's Beak. Początkowo wygląda na to, że sprawę uda załatwić się bez większych problemów, ale niespodziewanie Veda – lalka Bornara – kradnie duszę Dorothy i ucieka w siną dal. Czy naszym bohaterom uda się powstrzymać przerażającą lalkę i odzyskać skradzioną duszę? Czy wreszcie uda się powstrzymać samego Bornara, który powoli ... acz wytrwale zmierza w stronę źródła?

Gdyby na podstawie Drug­‑On zrealizowano anime, po emisji odcinków zawierających ekranizację wydarzeń 3. tomu zapewne pojawiłyby się przypuszczenia, że oto wstawione zostały „wypełniacze”. Trzeci tom niemal w całości poświęcony jest Boranrowi i jego lalce, a dokładniej – zapobieżeniu przedostania się lalkarza do źródła na wyspie Dragon's Beak. Mimo że historia opowiedziana została w tonie poważnym (kończyny fruwają, postacie desperują itp.), to miejscami przypomina komedię z powodu niekompetencji, z jaką bohaterowie podchodzą do dosyć prostej sprawy powstrzymania jednego staruszka z w sumie niezbyt groźnym potworkiem. Prawie do samego końca nic im nie wychodzi, a fabuła popychana jest przez kolejne wpadki w stylu „bohaterowie gadają, a w tym czasie staruszek cichcem się oddala”. Z głównego wątku pozostaje tylko śledztwo Knoxa, z mizerną skutecznością próbującego dowiedzieć się czegoś na temat Takers.

Wydanie prezentuje ten sam poziom, co poprzedni tom – przyzwoicie, bez rewelacji. Na plus mogę policzyć obwolutę i konsekwentnie przetłumaczone onomatopeje, na minus – słabo wydrukowane kadry zajmujące więcej niż jedną stronę (vide str. 6­‑7). Zastanawiają dziwne dialogi na stronach 101 i 115; albo autorce, albo któremuś z wydawnictw coś się pomyliło, albowiem z kontekstu wynika, że kwestie powinny być wypowiadane przez inne osoby niż by to wynikało z układu dymków (bohaterowie sami sobie odpowiadają na pytania). Niezbyt estetyczną obwolutę ozdabia zezujący Kai, ale tego rodzaju problemy należy już zaliczyć na konto autorki. Do strony redakcyjnej i tłumaczenia nie mam żadnych zastrzeżeń – literówek czy innych tego rodzaju błędów nie znalazłem, tekst w dymkach został dobrze rozmieszczony, komiks czyta się płynnie, bez konieczności zastanawianie się, co też autorka mogła mieć na myśli.

W dodatkach nic nowego. Jak poprzednio w tomiku znalazł się rozdział ze wstawką humorystyczną, opis postaci i biogram autorki na jednym ze skrzydełek obwoluty. W biogramie i opisie nie znajdziemy niczego nowego, a wstawka humorystyczna jest dosyć słaba; odnoszę wrażenie, że do rozdziału dodatkowego autorka po prostu wrzuciła kadry, które nie zmieściły się w zasadniczej części komiksu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena