Koszyk 0
Opis:
Oto podstawy niezbędne do stworzenia wizji ciągłego doskonalenia dopasowanego do twojego przedsiębiorstwa, a następnie przekształcenia owej wizji w mierzalną rzeczywistość. W czasie nagłośnionej akcji serwisowej Toyoty w latach 2009 i 2010 legendarna już reputacja producenta samochodów, słynącego od 60 lat z operacyjnej doskonałości, została wzięta pod lupę. Eksperci zastanawiali się na forum publicznym, czy jakość produktów Toyoty faktycznie tak drastycznie spadła ... a zjadliwi krytycy prorokowali koniec firmy w jej obecnym kształcie. Wyniki rządowego dochodzenia w dużym stopniu zwolniły Toyotę z odpowiedzialności za wady i wypadki, a ta szybko stanęła na nogi. Tym niemniej faktem jest, że popełniono błędy, co pokazało, że Toyota musi się doskonalić. W swoim bestsellerze Droga Toyoty Jeffrey Liker przedstawił fundamentalne zasady, dzięki którym Toyota osiąga wyniki, jakich inne firmy na całym świecie mogą jej tylko pozazdrościć. W tej publikacji Liker wraz z byłym inżynierem produkcyjnym Toyoty Jamesem Franzem tłumaczą sposób myślenia, który leży u podstaw ciągłego doskonalenia. Wyjaśniają również, dlaczego konieczne jest zdyscyplinowanie w doskonaleniu procesów w każdej części organizacji. Liker i Franz prezentują najczęstsze błędy w sposobie myślenia, przez które osiągane rezultaty są bardzo ograniczone. Wyjawiają również, w jaki sposób Toyota osiąga swój dwuaspektowy cel, jakim jest doskonalenie wyników i rozwój ludzi, dzięki postępowaniu zgodnie z cyklem PDCA W. Edwardsa Deminga. Na podstawie szczegółowych studiów przypadku z różnych branż dowiesz się, jak: dowiedzieć się, dlaczego twoje procesy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, zbudować trwałe i szczupłe procesy o dobrze zdefiniowanym celu, stworzyć system, który sam będzie wyciągać problemy na światło dzienne, nauczyć każdego lidera i członka zespołu na każdym poziomie organizacyjnym sztuki postępowania zgodnie z cyklem PDCA, aby udoskonalać procesy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jeffrey Liker, James K. Franz
  • 2013
  • 512
  • 241
  • 170
  • 978-83-7746-421-2
  • 9788377464212
  • ZB8JN

Recenzje czytelników

Religia potrzebuje klientow

Ocena:
Autor:
Data:
Mozna powiedziec "Dzisiaj w pracy kazdy pracownik ma pracowac wydajniej niz wczoraj i nigdy nie mozemy ustawac w poszukiwaniu poprawy", ale kto zaplaci za pojedyczne zdanie? A mozna napisac cala serie ksiazek tlukac i tlukac bez koncowka powtorki tego samego.

Widac, ze pan Liker i spolka probuje ustanowic bez mala nowa religie, stad trzeba ze smiertelna powaga podchodzic do tego co pisze, do wszelkich wtracen terminow japonskich (to dodaje tajemniczosci) ... oraz manieryzmow Bardzo Waznej Metody (BWM) tudziez Niemniej Waznego Procesu (NWP) ewentualnie 7 Sposobow (7S), co dodaje pompatycznego profesjonalizmu.

Jesli jestes inteligentna osoba omin te ksiazke szerokim lukiem, to po prostu metoda zarabiania przez autorow na niczym, jezeli jestes jednak korporacyjnym matolem, ktory nie trafia do zakladowej tolaety bez 8 Wskazowek (8W) od swojego sensei (jap. misstrza), wykup najlepiej cala serie. Poczujesz sie wazny, bedziesz mial w co wierzyc, przynajmniej do czasu obwieszczenia tej samej religii tyle ze udrapowanej w nowe szaty.

Albo inaczej -- to co robi p.Liker z seria "Droga Toyoty" to jest dokladnie to samo co robia rozni akwizytorzy sprzedajac aerodynamiczne patelnie ostrzone w NASA za jedyne 700 zl sztuka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena