Koszyk 0
Opis:
Dalsze losy bohaterów I tomu trylogii "Dom pod pękniętym niebem". Heather opuszcza Dom pod Pękniętym Niebem. Chce nie tylko odnaleźć Nolana, ale także rozwikłać tajemnicę Końca Świata. W trakcie podróży prowadzi dziennik, w którym opisuje nowych Odmienionych, a także spotkanych Ocalałych. Zarówno pierwsi, jak i drudzy stają się ciekawymi okazami do obserwacji - okazuje się, że skutki Końca Świata są inaczej odczuwalne w różnych rejonach. Odmienieni są bardziej agresywni ... a Ocaleli w inny sposób korzystają z łask Matki Natury. Od pewnego momentu towarzyszyć jej będzie spotkany na drodze pies - Mufka. Kiedy sprawy obiorą zły kierunek, to właśnie Mufka zaniesie pamiętnik Heather do Domu pod Pękniętym Niebem, dzięki czemu Marcus, Wendy i Casey będą mogli zorganizować wyprawę ratunkową, posiłkując się jej enigmatycznymi wpisami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Mortka
  • 2014
  • 0
  • 240
  • 205
  • 145
  • *, 97883-78958543
  • 9788378958543
  • ZBFRU
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Droga pod pękniętym niebem

Ocena:
Autor:
Data:
Spokojne i bezpieczne dotychczas prowadzone życie przez już teraz sześcioro nastolatków i innych dorosłych znowu niebezpiecznie chwieje się i chybocze. W opustoszałym mieście brakuje lekarstw, a w Domu Pod Pękniętym Niebem brakuje jedzenia, broni i jakichkolwiek środków transportu. Heather bardzo zabolało odejście trzech członków z dawniej siedmioosobowej grupy ... W bezpiecznym i ciepłym schronisku dziewczyna czuje się coraz bardziej nie na miejscu i pomimo tylu przyjaciół i bardzo silnego daru wyrusza w samotną podróż na peryferia zniszczonego miasta, w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak społeczeństwa. Udaje jej się pożyczyć stare auto właścicielki kurortu i odjeżdża wraz z pożegnaniami i szlochami przyjaciół. Obdarta z przyjaźni i miłości rusza drogą prosto przed siebie. Na swojej drodze niedługo po wyjeździe rozpalając ognisko spotyka pierwszego dziwnie rozpłaszczonego na ziemi stwora. Nieznany jeszcze dziewczynie, spokojnie lustruje ją wzrokiem. Heather myśląc, że stworzenie jest łagodne rzuca mu puszkę jedzenia, które właśnie chciała spożyć. Nagle do jednego potwora przyłącza się drugi i razem szykują się do ataku rozdziawiając paszcze i ukazując brązowe pieńki będące kiedyś zębami. Niestety dopiero teraz dziewczyna spostrzega, że zostawiła broń w aucie, a ma do niego dość daleko. Zaczyna uciekać w stronę pikapa, wsiada, zapala i zaczyna uciekać. Jednak podczas szaleńczej jazdy coś bardzo mocno uderza w bok i dach auta wgniatając maskę. Gdy już Heather traci nadzieję na przetrwanie to ktoś niespodziewanie ratuje ją z opresji zabijając oba krwiożercze stwory.
Kto jest tajemniczym wybawcą dziewczyny ?
Drugi tom trylogii Domu Pod Pękniętym Niebem okazał się równie interesujący co pierwszy, choć z ciężkim sercem muszę stwierdzić, że pierwszy był o ciut lepszy.
Główna bohaterka obdarzona potężnym darem postanawia wyruszyć by sprawdzić czy na świecie została chociaż garstka ludzi. Lecz to nie jest jedyny powód wyprawy nastolatki. Chce sprawdzić czy tajemnicze stwory mają jeden zbiorowy mózg, który wydaje im rozkazy i również szuka swojej miłości, która odeszła od niej z powodu jej bezpieczeństwa. Co śmieszniejsze na swojej drodze spotyka mężczyznę w którym zakochuje się na nowo. Lecz ta miłość nie trwa długo i w myślach znowu powraca stara miłość.
Ta książka nie jest już o przetrwaniu grupy nastolatków, ale o jednej bohaterce i jej przeciwnościach o własnych wojach toczonych ze sobą.
Okładka jak widać zyskała moje uznanie i jednym z powodów mojego faworyzmu jest kolor widniejący na prawie całej powierzchni.
Książka jak najbardziej nadaje się do niejednego przeczytania.
Ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

RECENZJA | „Droga pod Pękniętym Niebem” Marcin Mortka

Ocena:
Autor:
Data:
Marcin Mortka – najwięcej pomysłów przychodzi mu do głowy w… pociągu. Wprost nie może się od nich odpędzić. Od lat znany w kręgach fantastycznych, napisał wiele bestsellerowych powieści dla starszych czytelników: „Miasteczko Nonstead”, „Karaibska krucjata”, „Martwe Jezioro”, „Ragnarok 1940”, „Miecz i kwiaty” i wiele innych. Książki dla młodszych czytelników pokochał od pierwszego napisanego słowa. Jego magiczna opowieść o wesołym wikingu Tappim („Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” ... „Podróże Tappiego po Szumiących Morzach”) zachwyciła nie tylko najmłodszych czytelników. Kolejna część – „Wędrówki Tappiego po Mruczących Górach” – pojawiła się w 2014 roku. Dla nieco starszych czytelników Autor przygotował zaś serię science-fiction, której pierwszy tom – „Inwazja” – został wydany w 2013 roku.*

Heather ucieka z Domu pod Pękniętym Niebem. Szuka Nolana oraz odpowiedzi na nurtujące ją pytania. To, co zobaczyła, spowodowało nagromadzenie się kolejnych kwestii, które trzeba wyjaśnić. Kto jest większym szaleńcem: McTodd, Frank czy Pratt?

Ta książka spodobała mi się o wiele bardziej niż tom pierwszy. Od samego początku zostałem wciągnięty w wir akcji, tempo tylko chwilami trochę zwalniało, aby potem powrócić ze zdwojoną siłą. Autor ma niezwykle lekkie pióro, ciekawy styl pisania, duże umiejętności w opowiadaniu historii oraz opisywaniu otoczenia. Bohaterzy zostali wykreowani bardzo dobrze. Przyczepić się mogę tylko do ich ilości oraz w miarę podobnych imion niektórych z nich, gdyż czasem musiałem się chwilkę zastanowić, aby przypomnieć sobie kto kim jest.

Heather przeżyła bardzo dużą przemianę z delikatnej, przemądrzałej i dbającej o wygląd kujonki w odważną, waleczną, gotową zabić i poświęcić się dla kogoś kobietę. Na tych 234 stronach przeżyła tyle przygód, ile ja na pewno nie będę miał w swoim całym życiu.

Ostatnie trzydzieści stron czytałem, nie wiedząc co ze sobą zrobić: chwilę siedziałem po czym z wrażenia musiałem wstać. I tak w kółko.

W tym dziele jest miejsce na smutek, radość, złość, śmiech, żal oraz łzy.

Ta książka bardzo dobrze pokazuje to, w jaki sposób ludzie mogą się zachowywać, gdy prawo przestanie obowiązywać.

Motyw końca świata dość często pojawia się w literaturze. W tej książce został ukazany on w inny sposób, niż zwykle.

Wewnątrz znajdują się przepiękne czarno-białe ilustracje, których zadaniem jest obrazowanie (bez spoilerów) wydarzeń zawartych w poszczególnych rozdziałach.

Podsumowując: utwór ten polecam przede wszystkim młodzieży. Pojawia się tutaj trochę scen w miarę brutalnych, dlatego osoby poniżej czternastego roku życia lepiej niech jeszcze omijają tę książkę.

Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.

Tytuł: „Droga pod Pękniętym Niebem”
Autor: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Cykl: Dom pod pękniętym niebem
Ilustracje: „black gear”
Korekta: Anna Włodarkiewicz, Magdalena Adamska
Wydanie: I
Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)
Liczba stron: 234
Data wydania: 28.04.2014
ISBN: 978-83-7895-854-3


* Źródło – skrzydło książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena