Koszyk 0
Opis:
Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych to kolejna książka reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Tym razem autorzy prowadzą dziennikarskie dochodzenie, które ma na celu naukowe wyjaśnienie nadzwyczajnych zjawisk religijnych. Przedstawiają zjawiska takie jak np. stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia czyli życie bez picia i jedzenia lub też niezwykłe uzdrowienia w rodzaju samoistnej reimplantacji odciętej nogi. Ich drogi prowadzą m.in. do Innsbrucku ... Guadalupe, Rzymu, Lourdes, Neapolu, Lanciano czy Saragossy. Przewodnikami w tym śledztwie okazują się wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy ? często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki ? zbadali owe fenomeny. Wyniki ich analiz stanowią wyzwanie dla współczesnego rozumu, gdyż pokazują, że są na świecie zjawiska, które pozostają niewytłumaczalne nawet w świetle całej dostępnej ludzkości wiedzy. W ten sposób nauka otwiera się na wymiar Tajemnicy. W książce autorzy omawiają następujące tematy: 1. Instytut pełen tajemnic 2. Mięsień serca w permenentnej agonii 3. skrzep krwi skrupulatnie przestrzegający terminów 4. Kobieta, która zmieniła bieg dziejów 5. Moditwa łamiąca prawa natury 6. Nigdy nie gojące się rany 7. Życie bez jedzenia i bez picia 8. Zwłoki nie podlegające rozkładowi Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Janusz Rosikoń, Grzegorz Górny
  • 2013
  • 0
  • 368
  • 255
  • 195
  • 9788362981564
  • 9788362981564
  • ZAW95

Recenzje czytelników

na pograniczu mistyki

Ocena:
Autor:
Data:
Po ksiązce "Świadkowie tajemnicy" wiedziałam że ta pozycja będzie równie ciekawa i nie zawiodłam się. Jest to pozycja przedstawiajaca wszystko to co z pogranicza troche mistyki a czasem nawet fantastyki by sie zdało ale to co opisuja i pokazuja autorzy wydarzyło sie konkretnego dnia , konkretnym osobom i w konkretnych miejscach. Momentami jest to pozycja wywołująca gesią skórke ale to chyba dobrze. Fantastyczne zdjecia i bardzio dobre opisy. polecam na prezent
Czy ta recenzja była przydatna?

Dowody tajemnicy

Ocena:
Autor:
Data:
"Dowody Tajemnicy" to książka o zagadnieniach religijnych, tajemniczych i niewyjaśnionych, które nurtują osoby zarówno wierzące, jak i niewierzące.Takie zagadki intrygują człowieka i skłaniają do przemyśleń, jak i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy w nie wierzymy. Bo czasami tylko wiara jest rzeczą, która potrafi nam wyjaśnić coś, co jest dla nas nie pojęte i niewytłumaczalne, tylko wiara potrafi nam zrozumieć.
"Dowody tajemnicy" ... to książka wydana w formie albumu z setkami zdjęć i historii z całego świata. Oczywiście w jedne wierzy się bardziej w drugie mniej, jednak wszystkie są bez wątpienia ciekawe i zadziwiające. Jednak mnie najbardziej zaintrygowały trzy historie. Jedną z nich jest historia o zakonnicy z Hiszpanii, która żyła ponad 700 lat temu, a której ciało do dzisiaj znajduje się w pozycji siedzącej w fotelu w kościele w Hiszpanii, bez jakichkolwiek oznak rozkładu czy zniszczeń. Wielu lekarzy i naukowców badało ten fenomen, jednak nikt nie potrafi stwierdzić, jak ciało zakonnicy wytrzymuje tyle lat bez jakichkolwiek zmian, jak gdyby było w stanie snu.
Druga historią jest opowieść o młodym mężczyźnie, który stracił nogę w wyniku wypadku, po czym w gorliwych modlitwach prosił o łaskę, a rano obudził się ze swoja starą, zdrową kończyną. Również w tym przypadku wielu badaczy zaangażowało się w badania, także bezskutecznie.
Ostatnią jest znana na całym świecie zagadka stygmatów. Ludzie doświadczający ich, wciąż są wielką tajemnicą dla innych. To jedno z bardziej znanych zagadnień, które od dawna ciekawi nawet niewierzące osoby i przyznam, że także i mnie.
Mimo, że nie zawsze wierzy się w tego typu rewelacje, często podejrzewając spiski czy fałszerstwa, ta książka potrafi wzbudzić zmieszanie i ciekawość. Wszystkie historie i przypadki podparte są "dowodami" w postaci zdjęć, opisów i wycinków z gazet czy relacji świadków i naukowców. Na pewno więc jest to rzetelna i sprawdzona pozycja, która jednak jak każda tego typu, jest wyłącznie do przekazywania faktów, bo opinię na takie tematy każdy powinien wyrobić sobie sam.
Na uwagę zasługuje także wydanie. Piękna, twarda oprawa, duży format i przyjemny papier, tworzą razem coś na kształt albumu, w pięknej papierowej obwolucie, którą można zdjąć do czytania co osobiście zawsze robię.:) Jest to porządnie i estetycznie wydana książka, która wspaniale prezentuje się w domowej bibliotece i nadaje się idealnie na prezent. Dla miłośników tajemniczych zjawisk i zagadek, to pozycja obowiązkowa!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena