Koszyk 0
Opis:
Nowe technologie, urządzenia mobilne i media społecznościowe zmieniały, udoskonalały i komplikowały nasze życie w każdym niemal aspekcie – od kontaktów z przyjaciółmi po sposób, w jaki wybieramy prezydentów, od tego, jak kierujemy naszym życiem zawodowym po to, jak wspieramy ważne sprawy, od tego, jak znajdujemy miłość po sposób wychowywania dzieci. Rewolucja technologiczna nigdzie się nie wybiera. Nie możemy się przed nią ukryć czy udawać ... że nie zmienia naszego życia na tysiące różnych sposobów. Jak więc mamy sobie z tym poradzić? Randi Zuckerberg mierzy się z tym tematem w Dot.s(com)plikowane. Używając przykładów ze swojej pracy w Facebooku i późniejszych doświadczeń, Zuckerberg pokazuje, że była świadkiem niesamowitej zmiany i jednocześnie zwraca uwagę na możliwości i przeszkody, problemy i ich rozwiązania wynikające z tej nowej internetowej rzeczywistości. Wprowadza również zasady konieczne do ogarnięcia i uporządkowania chaosu w naszym połączonym, skomplikowanym i nieustannie zmieniającym się życiu w sieci. „Internet, portale społecznościowe i smartfony – pisze Zuckerberg – dały nam zdumiewające, nowe narzędzia i sposoby komunikowania się, współpracy i współżycia z innymi. Możemy także wykorzystać nowe technologie, by zrozumieć i rozwiązać stare problemy, które napotykały jednostki i społeczności na całym świecie na długo przed powstaniem Facebooka.” Dot.s(com)plikowane to aktualna, nieoceniona i zajmująca książka, która ujawnia, jak przetrwać w jednym kawałku życie w sieci – od etykiety usuwania kogoś z listy znajomych i potęgi crowdsourcingu po zagrożenia wynikające z oznaczania znajomych na zdjęciach, a także jak istotne jest, by nauczyć nasze dzieci bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Randi Zuckerberg
  • 2014
  • 0
  • 312
  • 221
  • 145
  • 9788364437267
  • 9788364437267
  • ZBPZI

Recenzje czytelników

W krainie Facebooka, czyli nasz Matrix powszedni

Ocena:
Autor:
Data:
Książka niedawno przeze mnie ukończona. Opisująca wpływ nowych technologii na nasze życie. Napisała ją Randi Zuckerberg, która kilka lat odpowiadała za stronę promocyjną Facebooka. Książka zawiera bardzo wiele cennych rad, jak zachować balans w „powodzi słów” jakie codziennie docierają do nas przez różne media.
Dla mnie okazała się ogromnie cenna, jako że stałem się wiernym użytkownikiem tego portalu społecznościowego, który gromadzi już ponad miliard osób na świecie ... Z książki dowiedziałem się m.in. dużo o wpływowym bracie Marku Zuckerbergu. Cudownym dziecku „doliny krzemowej” i jednocześnie zwykłym „żydowskim chłopaku z Kalifornii”, który stworzył coś cennego dla całej ludzkości. Tym czymś jest portal bez którego wielu już nie wyobraża sobie własnego życia.
Cenię takie książki, ponieważ pozwalają nabrać dystansu do otaczającej nas technologii. Oprócz tego siostra Zuckerberg pisze, co wypada, dlaczego i w jakich ilościach publikować na wszechobecnym Facebooku. Jak zachować zdrowy dystans do tego medium, oraz na czym polega internetowa etykieta.
Końcowy fragment książki przytaczam za autorką, bo uważam go za istotny i wzruszający:

„Im większy sukces odnosisz i im więcej masz do powiedzenia, tym więcej ludzi będzie cię atakować. Jedynym sposobem jest zaakceptowanie tych, którzy cię nienawidzą. Nie obawiaj się tchórzy wszczynających kłótnie w Internecie. Włącz ich do rozmowy. Kiedyś robiło mi się niedobrze na najmniejsze wspomnienie o złośliwym Blogerze czy negatywnym tweecie. Teraz próbuję ich zrozumieć.
Uwaga jest wartością, walutą. Podczas spotkań z ludźmi, którzy panicznie boją się negatywnych komentarzy, powtarzam, że ludzie, którzy cię nienawidzą, są o krok od tego, by cię pokochać. Jeśli jakaś osoba poświęca czas, żeby przeczytać twój tekst i go skomentować, oznacza to, że jej celem nie jest ubliżanie ci – ona chce zostać usłyszana i zauważona. Przy odrobinie wysiłku możesz być w stanie zmienić tę osobę w pełnego pasji, entuzjastycznego orędownika twojej sprawy. A nawet jeśli nie możesz tego uczynić, ludzie, którzy cię nienawidzą, prowadzą z tobą dialog. Kochaj mnie, nienawidź mnie, ale nie zapomnij o mnie.
Zawsze będą zazdrośnicy, którzy nie mają odwagi i siły, by zrobić coś ciekawego i znaczącego. Nie pozwól, by ich brak pewności siebie i frustracja wpływały na twoje życie i psuły ci dzień. To są tylko słowa na ekranie.
Utrzymywanie równowagi pomiędzy nowymi technologiami a życiem osobistym to umiejętność odłożenia smartfona i wyłączenia laptopa – zostawienia swojego technologicznego bagażu gdzieś w kącie. Nigdy nie wierz reklamom, które mówią, że Internet to lepszy świat, w którym możesz być, kim chcesz – kimś wspaniałym i wyjątkowym. Nigdy nie jest tak wspaniale, jak by ci się mogło wydawać, ale nigdy też nie jest aż tak źle, byś musiał uciekać od samego siebie. Jedyne związki, które naprawdę mają znaczenie, to te z ludźmi, którzy są tuż obok ciebie. Zauważysz to, kiedy na chwilę przejdziesz w tryb offline”.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena