Koszyk 0
Opis:
Nina Wentworth przez całe życie dbała o innych. Zrezygnowała ze studiów i została na wyspie Blackberry, żeby zaopiekować się matką i umożliwić siostrze zdobycie wykształcenia. Po kilku latach ma szansę wreszcie stąd wyjechać i zrealizować własne marzenia. Tymczasem o jej względy zaczynają zabiegać dwaj przystojni mężczyźni. Nina musi zdecydować, czego tak naprawdę ... pragnie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Susan Mallery
  • 2016
  • 352
  • 200
  • 125
  • *, 97883276-2051-4
  • 9788327620514
  • ZDCGF

Recenzje czytelników

Wakacyjna powieść o uczuciach i skomplikowanych relacjach rodzinnych

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy z nieba leje się żar, nie ma nic lepszego od koca lub leżaka ustawionego w cieniu, zimnego napoju i lekkiej, niezobowiązującej lektury. „Dosięgnąć gwiazd” Susan Mallery to powieść, która doskonale sprawdzi się w roli odprężającego, wakacyjnego czytadła.

Nina Wentwort jest trzydziestoletnią pielęgniarką, która całe życie poświęciła na opiekę nad młodszą siostrą i roztrzepaną matką ... Jej szara codzienność upływa na ciągłych zmartwieniach oraz staraniach utrzymania domu i rodzinnego antykwariatu. Kiedy na wyspę Blackberry wraca jej dawna miłość, na horyzoncie pojawia się przystojny pilot myśliwca, a zamężna siostra Averil postanawia niespodziewanie odwiedzić rodzinne strony, życie głównej bohaterki zostaje wywrócone do góry nogami…

Przed Niną staje cały szereg wyzwań. Próbuje pomóc zagubionej siostrze, co niestety najczęściej kończy się ostrą wymianą zdań. Bohaterka stara się wpłynąć na nieroztropną matkę, której nieprzemyślane działania wprowadzają niezwykły chaos w rodzinie. Ninę czekają też trudne decyzje dotyczące jej życia uczuciowego oraz przyszłości.

„Dosięgnąć gwiazd” to przede wszystkim utwór o miłości i złożonych, rodzinnych relacjach. Ważnym i ciekawym wątkiem występującym w fabule jest motyw skomplikowanych zależności łączących kobiety należące do rodziny Wentworth. Główna bohaterka powieści całe życie odgrywała w swej rodzinie rolę matki, to ją od zawsze charakteryzowała dojrzałość i rozsadek. Nina poświęciła swoje szczęście i ambicje dla dobra matki i siostry, w wyniku czego utknęła na maleńkiej wyspie Blackberry. Bonnie Wentworth, matka Niny, jest typem kobiety, która nigdy nie dorosła, a ciężar odpowiedzialności za rodzinę zrzuciła na barki swej starszej córki. To nieodpowiedzialny lekkoduch, Piotruś Pan w kobiecym ciele, który musi być ciągle pilnowany przez życiową partnerkę i Ninę. Postawa Bonnie doprowadziła niestety do poważnych zaburzeń w relacjach rodzinnych kobiet. Averil, nad którą siostra całe życie roztaczała ochronny parasol, nigdy nie wyrobiła w sobie poczucia odpowiedzialności. Młoda kobieta, podobnie jak matka, często działa impulsywnie, a odpowiedzialnością za swoje działania obarcza bliskich. Przed trzema kobietami staje trudne zdanie poukładania wzajemnych relacji. Każda z bohaterek będzie musiała pokonać swoje słabości i zmierzyć się z własnymi niedoskonałościami.

Susan Mallery napisała przyjemną w odbiorze, lekką powieść romantyczno-obyczajową, która rewelacyjnie sprawdza się jako powieść wakacyjna. Książka zawiera w sobie poważniejsze wątki obyczajowe, ale nie przysłaniają one rozrywkowego charakteru „Dosięgnąć gwiazd”. Jeśli poszukujecie lekkiej, przyjemnej w odbiorze lektury, to powieść Susan Mallery jest dla Was.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dosięgnąć gwiazd

Ocena:
Autor:
Data:
Moje pierwsze spotkanie z twórczością Susan Mallery zaliczam do kompletnie nieudanych. Chociaż przebrnęłam przez Dosięgnąć gwiazd dość szybko, to nie dlatego, że nie mogłam się od niej oderwać a dlatego, że chciałam mieć ją jak najszybciej za sobą. Liczyłam na przyjemne oderwanie od codzienności, książkę, która pozwoli mi odpocząć. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że literatura obyczajowa/kobieca rządzi się swoimi prawami. Niewiele może czytelnika zaskoczyć ... ale kiedy napisane jest w przyjemny sposób fajnie spędza się z nią czas. Niestety w przypadku Dosięgnąć gwiazd było dokładnie odwrotnie.

Książka zmęczyła mnie niekończącymi się powtórzeniami faktów oraz dziecinnymi, upartymi i nijakimi bohaterkami. Mimo, że wszystkie są dorosłe przez całą powieść czułam, jakbym czytała o piętnastolatkach. Do żadnej z nich się nie przywiązałam i żadnej nie polubiłam. Mało tego, dawno nie spotkałam się z tak męczącymi charakterami. Autorka wykreowała bardzo skrajne postacie od niesamowicie egoistycznej po nadgorliwą. Założeniem powieści jest to, ze kobiety przechodzą wewnętrzną przemianę, ale cały proces został tak bardzo zbagatelizowany, że stał się nieistotny. Ponadto zlewający się ze sobą tekst sprawił, że niejednokrotnie musiałam zastanowić się o kim w tym momencie czytam. Myślę, że książka została zwyczajnie niedopracowana. To mogła być dobra powieść, gdyby poświęcić więcej czasu szczegółom.

Nie znalazłam tu nic, co by mnie zainteresowała a co dopiero poruszyło. Schematyczny wątek miłosny okazał się mdły i bez wyrazu i emocji. I o ile trójkąt miłosny jestem w stanie znieść o tyle nudny trójkąt miłosny to totalna porażka. Wątek rodzinny wyszedł okropnie ciężko, nie przez jego złożoność a dziwną, niesympatyczną atmosferę, której nie udało się przykryć przemyśleniami żadnej z bohaterek. Dosięgnąć gwiazd to przeciętna, niczym nie wyróżniająca się powieść obyczajowa. Dobrze sprawdzi się na zabicie czasu - nic poza tym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena