Koszyk 0
Opis:
Książka „Dominikanie o siedmiu grzechach głównych” jest zbiorem tekstów, które polscy bracia kaznodzieje publikowali wcześniej w dominikańskim miesięczniku „W drodze”. W zamyśle redakcji miały one pomóc czytelnikom w przygotowaniu do spowiedzi. Cieszyły się tak dużą popularności, że nakład pisma rozszedł się w całości. ROBERT PLICH OP Kto wymyślił siedem grzechów PAWEŁ KRUPA OP Pycha. Korzeń wszelkiego grzechu JAROSŁAW GŁODEK OP Chciwość ... Więcej to ciągle za mało WOJCIECH JĘDRZEJEWSKI OP Nieczystość. W poszukiwaniu czystych motywacji KRZYSZTOF POPŁAWSKI OP Zazdrość. Powieki zszyte drutem JANUSZ PYDA OP Nieumiarkowanie. Zgubne skutki dziury w płocie ŁUKASZ POPKO OP Gniew. Adrenalina słodsza od miodu ROMAN BIELECKI OP Lenistwo. Ociężałość aktywistów Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert Plich
  • 2014
  • 144
  • 135
  • 165
  • 978-83-7033-912-8
  • 9788370339128
  • ZBDY0

Recenzje czytelników

O grzechach

Ocena:
Autor:
Data:
Teksty zgromadzone w tomiku „Dominikanie o siedmiu grzechach głównych” ukazywały się pierwotnie w miesięczniku „W drodze”. Teraz zebrane w jedną całość mają służyć wszystkim zatroskanym o stan swojego sumienia w lepszym przygotowania się do sakramentu pokuty.

Sama spowiedź nie należy do rzeczy łatwych i przyjemnych, a rachunek sumienia bywa kłopotliwy. W książeczkach, modlitewnikach i innych opracowaniach tego typu rachunek sumienia zawsze opiera się na 10 przykazaniach Bożych ... Pytania pomocnicze rozkładają Dekalog na czynniki pierwsze i szczegółowo wyjaśniają co mieści się w każdym z przykazań. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego tego samego zabiegu nie zastosowano w przypadku siedmiu grzechach głównych. Czyżby pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo były aż tak oczywiste? Okazuje się, że wcale nie. I tu właśnie z pomocą przychodzą bracia dominikanie.

Ośmiu znanych, lubianych i szanowanych zakonników z charakterystyczną dla siebie prostotą i lekkością, wyjaśnia o co chodzi z tymi siedmioma grzechami. Temat nie jest łatwy, ale bracia cierpliwie tłumaczą wszelkie wątpliwości. Muszę przyznać, że lektura tych tekstów była dla mnie wartościowym i przełomowym przeżyciem, bo zaczęłam rozumieć więcej i zastanawiać się nad rzeczami, o których wcześniej nie myślałam, a także uświadomiłam sobie jak cienka jest granica między grzechem, a słabością charakteru.

„Dominikanie o siedmiu grzechach głównych” to niezwykle cenna książeczka, która będzie drogowskazem nie tylko dla tych, którzy traktują poważnie sakrament pokuty, ale również dla wątpiących i poszukujących. W końcu to tylko od nas zależy, którą drogę wybierzemy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena