Koszyk 0
Opis:
Domek z piernika to pierwsza część cyklu o Hammarby, nowej serii kryminałów, pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Pod koniec książki czytelnik pragnie tylko jednego: żeby ta opowieść się nie kończyła. I tak właśnie się dzieje. Sztokholm. Listopadowy poniedziałek. Zmierzcha, pada śnieg. Mężczyzna siedzi wygodnie w wagonie metra. Zastanawia się, czy widać po nim, że jest szczęśliwy. Czy komuś to przeszkadza ... W środkowej Szwecji w krótkim czasie dochodzi do kilku bestialskich morderstw. Kiedy inspektor Conny Sjoberg z policji w Hammarby zaczyna podejrzewać, że mogą być ze sobą powiązane, czuje, jak przenika go lodowate zimno. Gdzieś tam czai się człowiek, którym kierują bardzo osobiste motywy i który nie cofnie się przed niczym. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Carin Gerhardsen
 • 2012
 • 1
 • 366
 • 195
 • 125
 • 9788375107838
 • 9788375107838
 • ZAJ4V

Recenzje czytelników

Domek z piernika

Ocena:
Autor:
Data:
"Domek z piernika" to pierwszy tom nowej, kryminalnej serii skandynawskiej.
Akcja dzieje się w Sztokholmie.Poznajemy Thomasa Karlssona, czterdziestoczteroletniego samotnego mężczyznę, kiedy wracając do domu, przypadkowo dostrzega dawnego kolegę z przedszkola, Hansa. Zaczyna go śledzić pod wpływem wspomnień sprzed lat .
Thomas w przedszkolu był grupową "ofiarą", dzieci wyżywały się na nim niemal codziennie, biły go, opluwały, robiły nieprzyjemne dowcipy, a przedszkolanka. ... .. nie chciała widzieć, co się dzieje, kiedy dzieci opuszczają przedszkole. Hans był jednym z prowodyrów grupy nękającej Thomasa i jego koleżankę Katarinę.
Aż dziw bierze, do czego zdolne są tak małe dzieci! A prześladowcy pozostawiają w psychice ofiar niezatarty ślad. Ślad, który pozostaje w nich na całe życie....

Wracająca ze szpitala Ingrid Olsson zastaje w swojej kuchni trupa. Nie rozpoznaje w nim nikogo znajomego, policja identyfikuje zabitego brutalnie mężczyznę jako Hansa Vannerberga. Jednak śledztwo prowadzone przez inspektora Conny'ego Sjoborga utyka w martwym punkcie, a w okolicach dochodzi do brutalnych morderstw kolejnych czterdziestoczterolatków. Tropem wiodącym do rozwiązania serii zbrodni okazuje się stare zdjęcie grupy przedszkolnej.
Dokąd fotografia doprowadzi policję? Czy uda im się odnaleźć mordercę?

"Domek z piernika" to całkiem niezły kryminał, ale na kolana nie powala. Akcja toczy się bardzo spokojnie - za spokojnie jak dla mnie. Brak mi tutaj napięcia i szybkich zwrotów akcji. Czyta się przyjemnie, ale bardziej jak powieść niż jak krwawy kryminał. Podoba mi się ładny język używany przez pisarkę, taki płynny, spokojny. Tylko jak na kryminał za mało tutaj emocji związanych z zagadką kryminalną. Bardziej książka kojarzy mi się z psychologicznym studium dręczonych dzieci, dzieci gnębionych przez rówieśników, które nie mają żadnego wsparcia u dorosłych. Muszą same sobie radzić z bólem i trauma, jaka niosą codzienne krzywdy, zarówno psychiczne jak i fizyczne.
Czytało mi się przyjemnie, ale nie jest to powieść, która pozostanie w pamięci.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/05/domek-z-piernika-carin-gerhardsen.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

super kryminalny debiut

Ocena:
Autor:
Data:
Po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością skandynawską i nie zawiodłam się na niej. Już sam opis na okładce zdaje się intrygować. Jest to pierwsza część serii kryminałów, które trzymają w napięciu i zadziwiają zwrotem akcji.
Niezauważalny na co dzień Thomas Karlsson pracuje w firmie kurierskiej. Nie ma przyjaciół, z nikim się nie spotyka. Typowy samotnik. A jednak skrywa w sobie coś, co odbiło się na całym jego życiu. Czy zamierza z tym walczyć ... Na nieszczęście dla innych postanawia spotkać się z osobami, przez które doświadczył tyle okrucieństwa w okresie przedszkolnym. Aż dziwne, że mając 44 lata, nadal nie może zapomnieć bólu i upokorzeń. Jedynym zatem wyjściem jest zemsta, a nawet śmierć.
Na terenie Szwecji w dość krótkim czasie dochodzi do kilku mrożących krew zabójstw. Całą sprawą zajmuje się inspektor Conny Sjöberg z policji w Hammarby. Ma przeczucie, że wszystkie morderstwa mogą być ze sobą powiązane. A najprostsza wskazówka do całego śledztwa jest widoczna na zdjęciu przedszkolnym, które odnajduje w mieszkaniu nauczycielki Thomasa, gdzie prawdopodobnie dokonał pierwszego morderstwa.
Jak wspomniałam wcześniej, książka zadziwia na sam koniec zwrotem akcji. Dowiadujemy się dlaczego Thomas był takim, a nie innym człowiekiem i dlaczego zginęło tyle osób. Czy każdy odcisk palca, czy buta wskazuje na Thomasa? Czy na pewno jest głównym podejrzanym? Prowadzony pamiętnik rzekomo doskonale ukazuje nam w jaki sposób dokonywane były morderstwa, ale szczegóły pozostawiam już innym czytelnikom.
Książka pisana prostym językiem. Czytało się ją bardzo dobrze. Jest to dobry kryminał chociaż nie pozostanie na długo w pamięci. Przyjemna lektura, ale wątki poboczne nie zawsze mi odpowiadają w takich książkach, tj. szczegóły z życia prywatnego bohaterów drugiego planu. Mimo wszystko z uwagi na sam główny wątek polecam fanom kryminałów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena