Koszyk 0
Opis:
Ray Shane to były policjant, który właśnie skończył odsiadywać pięcioletni wyrok w więzieniu federalnym. Przyrzeka sobie trzymać się z dala od kłopotów, te jednak dopadają go szybciej niż się spodziewa. Znajduje pracę jako szef ochrony Domu Wschodzącego Słońca - nielegalnego kasyna i domu publicznego, prowadzonego przez mafię. Kiedy zamaskowani rabusie dokonują napadu, w którym ginie bratanek jednego z szefów nowoorleańskiego podziemia, Shane musi odnaleźć zabójców, by ratować własną głowę ... Jednak już na początku łowów, które zaprowadzą go w mroczny labirynt przemocy i zbrodni, przypomina mu się dawno zapomniana lekcja - w Nowym Orleanie nic nie jest tym, na co wygląda. Pełna zawrotnego tempa i nagłych zwrotów akcji powieść, w której na próżno szukać bohaterów o czystym sercu. Książka doczekała się swojej filmowej adaptacji. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Chuck Hustmyre
 • 2012
 • 1
 • 336
 • 205
 • 145
 • 978-83-7674-127-7
 • 9788376741277
 • ZALK1

Recenzje czytelników

Dom Wschodzącego Słońca

Ocena:
Autor:
Data:
,,Dom Wschodzącego Słońca" to, jak mniemam, debiut Chucka Hustmyre. Na podstawie powieści nakręcona została ekranizacja.

Ray Shane po wyjściu z więzienia znalazł pracę w Domu Wschodzącego Słońca, prowadzonym przez mafię. Było tam kasyno, bar, ale także prostytutki. Feralnego dnia został poproszony o zastąpienie kolegi na bramce. Niebawem zjawili się przestępcy, którzy siłą zmusili go do wejścia do lokalu i doprowadzenia ich do pieniędzy. W kasie było wtedy około 300 tysięcy ... Czy był to przypadek, że akurat wtedy Ray pilnował wejścia? Jakim sposobem przestępcy tak dobrze znali drogę do pieniędzy?

Książkę kupiłyśmy już blisko rok temu i od tamtej pory leżała sobie na półce i czekała na swoją kolej. W wolniejszy dzień postanowiłam zabrać się za jej lekturę. Może nie jest to szczyt literacki, jednak powieść w jakiś sposób jest warta uwagi. Już od samego początku możemy domyślać się, że coś jest nie tak. Musimy tylko dojść do tego, kto jest w to zamieszany, a podejrzanych nie brakuje. Podobało mi się zakończenie - ściągający zawsze może zostać ściganym.

Styl pisarza jest prosty, przyjemny w odbiorze. Nie ma tutaj żadnych spektakularnych tajemnic. Średnia ilość bohaterów sprawia, że każdy z nich w jakiś sposób zapada nam w pamięć. Książka została bardzo dobrze wydana. Duża czcionka i obszerne marginesy zdecydowanie ułatwiają lekturę. Pomysł na fabułę także został przemyślany.

,,Dom Wschodzącego Słońca" to powieść, w której jest dość dużo zbrodni, mafii, porachunków, tajemnic z przeszłości. Jeśli lubicie tego typu klimaty, zachęcam do lektury. Jest to lekkie czytadło, które może umilić nam popołudnie. Nie zapada jednak w pamięci na dłużej.

Moja ocena: 4/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena