Koszyk 0
Opis:
Dom w Kornwalii to opowieść o rodzinie, trudnej miłości oraz zakazanych namiętnościach. Frances i John spędzają lato w Kornwalii, oczarowani surowym pięknem krajobrazu. Spokój nadmorskiej scenerii jest jednak zwodniczy. Na jaw wychodzą bolesne tajemnice. Dom na wydmie staje się sceną rodzinnego dramatu. Po latach Frances i John powrócą w to miejsce wraz z synem. Również tym razem gwałtowne emocje dojdą do głosu.. ... Gale po mistrzowsku demaskuje stworzone przez siebie postaci oraz obnaża ukryte mechanizmy, które kierują ludzkim życiem. Bardzo poruszająca opowieść o pamięci i pożądaniu. "Mail on Sunday" Ta książka fenomenalnie wytrąca z równowagi. "Independent on Sunday" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Patrick Gale
  • 2010
  • 1
  • 496
  • 197
  • 130
  • 978-83-1011-8-295
  • 9788310118295
  • Z7562

Recenzje czytelników

Poruszająca powieść

Ocena:
Autor:
Data:
Książka wyróżnia się i przyciąga uwagę swoją piękną, urokliwą i nostalgiczną okładką. Ale sięgnęłabym po nią nawet gdyby miała okładkę nieciekawą, bo kilka miesięcy temu przeczytałam pierwszą powieść Patricka Gale "Notatki z wystawy", którą byłam zachwycona, więc zrozumiałe, że z niecierpliwością sięgnęłam po tę. I absolutnie nie zawiodłam się.
Akcja książki dzieje się dwutorowo, w odstępie czasowym około 30-letnim, głównie w domu-bungalowie położonym na plaży w Kornwalii ... W domu tym - który 30 lat temu nosił nazwę "Oddany morzu", a w czasach obecnych jest "Niebieskim domem" - atmosfera jest przesycona gwałtownymi uczuciami, tragediami i radościami.
Książka jest dość obszerna, bo liczy prawie 500 stron. Przez pierwsze kilkadziesiąt akcja jest niemal statyczna, niespiesznie się rozkręca i zaczyna czytelnika wciągać, aż do takiego stanu, że nie można się od niej oderwać i uwolnić.
Powieść baaardzo mi się podobała, uważam ją za ciekawą i inteligentną lekturę, poruszającą wartościowe tematy (zdrada małżeńska, homoseksualizm, choroba Alzheimera...), podobnie jak "Notatki z wystawy". Z niecierpliwością czekam na następną powieść autora.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena