Koszyk 0
Opis:
Wilanów pod Warszawą, lata 30. XX w. Do inspektora Bernarda Żbika przychodzi jego przyjaciel, doktor Piotr Breda. Jest wyraźnie zdenerwowany i czegoś się obawia. W teczce nosi nabity rewolwer. Breda zaprasza Żbika na urlop do swojej willi „Gong” w Wilanowie. Już wkrótce zaczną się w niej dziać dziwne rzeczy, które postawią Żbika przed trudną zagadką do rozwiązania. 19. tom Kryminałó ... w przedwojennej Warszawy Fragment książki: Willa „Gong” położona była na wzgórzu na małej polanie. Obok, u długiego podnóża wzgórza, ciągnął się gęsty las sosnowy. Ten las przecinała jak nożem odnoga szosy, nie asfaltowej, tylko pokrytej prasowanym klinkierem. Cała willa otoczona była wysokim murowanym parkanem, co na zewnątrz – dla obcego widza – upodabniało ją do więzienia lub ponurego sanatorium dla nerwowo chorych. Takie było pierwsze wrażenie inspektora. Także Stefanowi willa nie bardzo się podobała, co utwierdziło detektywa w przekonaniu, że jego własne wrażenie nie jest wcale subiektywne i pod wpływem przedwczorajszej rozmowy z profesorem. Był jakiś fluid w atmosferze otoczenia, który pobudzał uwagę do napięcia i wywoływał mikroskopijny dreszcz przestrachu przed czymś nieznanym a groźnym. Bardzo groźnym. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Adam Nasielski
  • 2015
  • 218
  • 9788363424596
  • 9788363424596
  • ZCLB8

Recenzje czytelników

Dom, w którym straszy

Ocena:
Autor:
Data:
"Dom tajemnic" to przedwojenny kryminał, który dziś może trąci myszką, ale ma swój nieodparty urok.

Atmosfera od początku nacechowana jest tajemniczością i niedopowiedzeniami.
Prowadzący śledztwo Bernard Żbik, nazywany polskim Sherlockiem Holmesem, pracuje w sposób podobny do metod stosowanych przez detektywa wszech czasów. Również klimat i narracja przypominają powieści i opowiadania Doyle'a.
Autor z dbałością o szczegóły opisuje bohaterów i ich zachowania, miejsca, przedmioty.. ... Wszystko bowiem może okazać się ważne i kluczowe.

Rozwiązanie zagadki następuje dopiero na ostatnich stronach, ja miałam jednak swoje podejrzenia niemal od początku pobytu detektywa w tytułowym domu tajemnic, więc z jednej strony się dowartościowałam, z drugiej poczułam nieco rozczarowana, bo jako czytelniczka kryminału lubię być zaskakiwana.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Adama Nasielskiego, twórcy legendarnego inspektora Żbika (nie mylić z komiksowym Żbikiem z MO!), spotkanie całkiem udane i zachęcające do sięgnięcia po kolejne książki cyklu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena