Koszyk 0
Opis:
Dla czytelniczek Domu nad Rozlewiskiem Dom przy placu Przyjemnym, placu pięknych domów, drzew i kwiatów, to rodzinny dom kochających się kobiet. Teraz została w nim tylko Maggie z najmłodszą, samotnie wychowującą pięcioletnią córeczkę, córką. Dwie starsze - wzięta architekt i doktorantka, wykładająca literaturę na uniwersytecie - mieszkają już same, ale zawsze wracają tu, żeby wypłakać się u mamy. A życie ich nie rozpieszcza. Maggie cierpi, że młode, piękne ... wrażliwe kobiety idą przez życie same od jednego do drugiego nieudanego związku. Tak bardzo pragnie szczęścia córek, że los wreszcie się do nich uśmiecha... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marita Conlon-McKenna
 • 2009
 • 1
 • 294
 • 210
 • 149
 • 97883-241-33949
 • 9788324133949
 • X4221

Recenzje czytelników

Ciepła lektura o istocie miłości między matką a córkami

Ocena:
Autor:
Data:
Najcieplejsza, prosta historia dla kobiet, jaką miałam okazję ostatnio przeczytać.
Autorka nie sili się na skomplikowane metafory czy górnolotne słownictwo, przez co losy czterech głównych bohaterek wydają się być nam bliskie jakby dotyczyły nas samych lub przynajmniej osób z naszego otoczenia.
Rzecz dzieje się w Dublinie, gdzie w rodzinnym domu przy placu Przyjemnym zapętlają się wszelkie troski oraz radości trzech dorosłych sióstr : Sary samotnie wychowującej matki ... Anny entuzjastki literatury i pani doktor na uniwersytecie oraz Grace, cenionej architekt. Chętnie wracają do domu pełnego wspomnień, gdzie kochająca matka, Maggie Ryan, zawsze czuwa i gości dobrą radą, gotowa do wszelkich poświęceń (nawet gdyby miało to oznaczać przejażdżkę o 2 w nocy po to tylko, aby najstarsza córka nie musiała samotnie upijać się z rozpaczy w pustym mieszkaniu z powodu jakiegoś faceta)

Trzy różne kobiety po serii rozczarowań i nieudanych związków zaczynają wątpić w spotkanie prawdziwej miłości w świecie pełnym dwulicowych i niedojrzałych mężczyzn. Wtedy właśnie, uzbrojona w matczyną intuicję Maggie, z właściwą sobie dyskrecją (lub jej całkowitym brakiem), postanawia dopomóc szczęściu swoich córek a przy okazji zatroszczyć się o losy przyjaciół i sąsiadów placu Przyjemnego.

Jest to historia o istocie rodzinnej więzi i o tym, że miłość i wsparcie bliskich przezwycięża niepowodzenia, a nawet ukierunkowuje koleje losu w stronę pomyślnych (nareszcie!) wiatrów.

Wspaniała lektura dla córek i matek, którą czyta się szybko i przyjemnie. W sam raz na wieczory z książką.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Lekka, ciepła książka

Ocena:
Autor:
Data:
Idealna na zimne wieczory przy kubku gorącej herbaty. Mówi o miłości i perypetiach Maggie i jej córek. Bardzo ciepła i uczuciowa powieść z nutką spojrzenie na świat w sposób, w który wydawałoby się, że nikt już nie patrzy. Tu przeplatają się problemy, zauroczenia, samotność i siła.
Polecam dla wszystkich, którzy chcą wierzyć w rodzinne ciepło i przywiązanie. A może też głównie tym, którzy o nich zapomnieli?
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena