Koszyk 0
Opis:
Zatoka CedrówCedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Mieszkańcy kochają się, nienawidzą, zdradzają i rozchodzą jak wszędzie. Mają sekrety i marzenia. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz. Cecilia i Ian pobrali się z miłości, ale już po roku decydują się na rozwód. Ian służy w marynarce wojennej ... często nie ma go w domu. Zwłaszcza wtedy, gdy żona najbardziej go potrzebuje. Nie było go przy porodzie córeczki, nie było, gdy dziecko umierało, nie pojawił się na pogrzebie. Cecilia nie umie mu wybaczyć. Rozprawę rozwodową prowadzi sędzia Lockhart, która namawia ich, by dali sobie jeszcze jedną szansę. Wkrótce Ian znów wypływa w morze. Jednak tym razem stara się z oddali uczestniczyć w życiu żony. Pisze do niej coraz dłuższe listy, pełne czułości i wsparcia. Chce odzyskać zaufanie Cecilii, ale ona wciąż nalega na rozwód. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Debbie Macomber
  • 2015
  • 352
  • 200
  • 125
  • 97883276-1335-6
  • 9788327613356
  • ZCOXA

Recenzje czytelników

Czasem o miłość trzeba powalczyć

Ocena:
Autor:
Data:
Debbie Macomber znana jest z poruszających opowieści o ludzkich, codziennych zmaganiach. "Dom nad zatoką" to historia o miłości, potrzebie bliskości i utraconym zaufaniu. Autorka poprzez historię małżeństwa zmagającego się z kryzysem udowadnia, że życie we dwójkę nie jest łatwe, nawet w obliczu wielkiej miłości.

Akcja "Domu nad zatoką" toczy się w niewielkim miasteczku Cedar Cove, gdzie ludzie wiedzą o sobie nawzajem prawie wszystko. Wśród wielu rodzinnych ... skomplikowanych sytuacji, swój osobisty dramat przeżywają także Cecilia i Ian, których małżeństwo z dnia na dzień przestało istnieć.

Bohaterowie powieści Macomber choc pobrali się z miłości, z biegiem czasu zaczęli się od siebie oddalać. Ian, żołnierz marynarki wojennej często na długie miesiące opuszczał dom i żonę. Kryzys pary borykającej się z problemami związku na odległość pogłębił się, gdy zmarła ich córeczka. Cecilia nie może wybaczyć mężowi, że nie było go ani przy jej narodzinach, ani w momencie jej śmierci. sprawa rozwodowa trafia do sadu, a Ian znów wypływa w morze. Tym razem jednak rozłąka zaczyna ich do siebie przybliżać...

Historie Debbie Macomber chwytają za serce. Także "Dom nad zatoką" porusza problemy, z którymi boryka się wielu z nas. Opowieść bardzo prawdziwa i przejmująca, bardzo trafnie oddaje stany emocjonalne ludzi, którzy mimo głębokich uczuć nie nauczyli się ze sobą żyć. Powieść dla wszystkich doceniających literaturę o prawdziwym życiu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dom nad zatoką

Ocena:
Autor:
Data:
Cecilia i Ian pobrali się z miłości, ale ta miłość nie przetrwała. Już po roku zdecydowali się na rozwód. Ian służy w marynarce i poświęca jej cały swój czas odkładając rodzinę na dalszy plan. Nie było go przy narodzinach córeczki, nie było go również gdy dziecko umarło, ani tym bardziej - nie zjawił się na pogrzebie. W momencie, gdy żona najbardziej go potrzebowała Ian przebywał poza domem. Jednak mimo bólu miłość nie odeszła ostatecznie. Z ostatniej wyprawy za morze Ian pisze do żony listy ... które przepełnia rozpacz, miłość i nadzieja. Tylko można odzyskać kogoś, kogo tak bardzo się zawiodło?

"- A więc tęskniłaś za mną?
- Tak. Niech cię diabli.
- Ja również tęskniłem."


Cedar Cove - Zatoka Cedrów - to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Życie toczy się tam swobodnym rytmem a każdy wie wszystko o wszystkim. Niby nic szczególnego, ale bywa denerwujące prawda? Szczególnie w momencie, gdy przeżywa się ogromną tragedię a sąsiedzi na siłę usiłują wtrącić swoje trzy grosze, bo przecież wiedzą najlepiej jak to jest. Cecilia ma 22 lata i na swoim koncie ogromną tragedię w postaci straty dziecka. A w dodatku nie może znaleźć oparcia w nieobecnym mężu. Dlatego decyzja o rozwodzie wydaje się nieunikniona i sama kobieta nie zamierza z niej zrezygnować. Cecilia to młoda dziewczyna, która ma swoje dobre i złe strony - czasami za dużo marudzi, narzeka i nic według niej nie jest tak jak być powinno - ale chętnie śledziłam jej losy. Ian z kolei z miejsca wzbudził moją sympatię. Owszem, nie wykazał się postawą szlachetnego męża, ale to jaką postawę przyjął w czasie rozwoju sytuacji sprawiło, że doceniłam jego ruchy i nawet trochę mu kibicowałam.

Przyznam szczerze, że od momentu przeczytaniu opisu książki z miejsca założyłam, że to będzie historia na wzór "Pamiętnika" Sparksa. Nie inaczej. Z takim nastawieniem zabrałam się do lektury. W rezultacie trochę się rozczarowałam na własne życzenie, bo historia z tą od Sparksa nie ma nic wspólnego. Jednak mam usprawiedliwienie - opis zapowiadał piękne listy od Iana, w których będzie natłok przeróżnych emocji. Listy były, owszem, ale zdecydowanie za mało i okazały się bardzo proste. To niestety wynika ze stylu Macomber - prosty, lekki i przyjemny, ale bez większego zaangażowania w emocje. Gdyby nie to, historia okazałaby się naprawdę przyjemna - i właściwie była - ale cudownie byłoby gdyby listów od Iana było znacznie więcej, okazały się przepełnione mnóstwem emocji a nie zwykłą wiadomością i gdyby Cecilia podejmowała odrobinę inne decyzje.

"Wracaj prędko do domu, Ianie, modliła się w duchu. Proszę, pozostań bezpieczny i wracaj prędko do domu."


"Dom nad zatoką"okazał się przyjemną książką, która zapewniła mi kilka godzin ciekawej przygody. Pierwszy tom historii zainteresował mnie na tyle, że nie przejdę obojętnie obok kontynuacji i gdy nadarzy się okazja - chętnie po nią sięgnę. Książka pani Macomber to dobre rozwiązanie dla miłośników powieści obyczajowych z nutą romansu. Skusicie się?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena