Koszyk 0
Opis:
Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści? Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas, kobiet: babć, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo - jak najbardziej polecam. W czasach, gdy wszystko idzie Wam ciężko,
Mniej Więcej
  • Małgorzata Kalicińska
  • 2006
  • 1
  • 496
  • 235
  • 155
  • 83-7298-912-5
  • 9788372989123
  • J2668

Recenzje czytelników

romans obyczajowy

Ocena:
Autor:
Data:
To ciepła, spokoju, pełna optymizmu, humoru i życiowej mądrości opowieść o wyboistej drodze, jaką czasami trzeba przejść, by w końcu odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia, zasmakować szczęścia i miłości. Opowieść rodzinna, o Małgosi z wielkiego miasta, która po utracie pracy, wyjeżdża na Mazury, gdzie nawiązuje utracony przed laty kontakt ze swoją matką. Tu nawiązuje tez nowe przyjaźnie, próbuje sie odnaleźć w tej spokojnej rzeczywistości. Otwiera tu pensjonat ... Zaczyna życie od nowa. Istotnym motywem jest też miłość, nie tylko partnerska, także rodzicielska, głównej bohaterki, ale i jej matki, córki, przyjaciółki, byłego męża. Powieść czyta sie dobrze, język jest łatwy, żywy i barwny, przez co łatwo można sie przenieść do krainy jezior. Opisy sa tak sugestywne, opisują piękna mazurskich łąk, lasów, jezior. Słychać ciszę i można poczuć zapach traw. Bohaterowie książki są sympatyczni, prawdziwi i naturalni. Książka przeplatana jest zabawnymi dialogami, ciekawymi historiami i przepisami kulinarnymi, które po części już wypróbowałam, na kotlety rybne, czy nalewki. Książka idealna dla ludzi, którzy pędza za pracą, pieniędzmi. Dzięki lekturze, można przez chwilę zatrzymać się, zastanowić nad sobą, życiem, rodziną. Książka dla kobiety w każdym wieku.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Piękna opowieść o kobietach i dla kobiet.

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem pod wielkim urokiem tej książki. Obawiałam się, że taka sobie powieść bez większej akcji będzie po prostu nudna, ale myliłam się strasznie. Na szczęście przeczytałam ją zanim zobaczyłam serial na jej podstawie, który moim zdaniem delikatnie mówiąc nie jest zachęcający do przeczytania tej książki.
Jest to piękna opowieść o kobiecie, która po różnych życiowych perypetiach dość ma życia w mieście i ląduje w mazurskiej wsi. Mimo ... że jestem z dużego miasta i reprezentuję raczej to najmłodsze pokolenie bohaterów (plus kilka lat ;) powieści to potrafię dostrzec urok jaki niesie ze sobą choćby rodzinne robienie przetworów na zimę. Jest w tym obrazku coś bezpiecznego, uspakajającego, łączącego kobiety, rodzinę.
Powieść pięknie napisana, lekkim przystępnym językiem, taka uspokajająca, pokazująca drobne rzeczy z codziennego życia, które można nauczyć się dostrzegać jeśli trochę się zwolni tempo. Wzruszająca w taki radosny sposób.
Myślę, że każda kobieta znajdzie w niej kawałek siebie lub też zobaczy siebie taką, jaką chciałaby być.
Polecam gorąco.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena