Koszyk 0
Opis:
Dziesięcioletnia Floriana jest zachwycona pięknem wspaniałej willi w Toskanii, stojącej nad morzem, tuż za małą wioską, w której mieszka. Lubi zaglądać do otaczającego willę ogrodu przez rozpadający się mur i wyobrażać sobie, że pewnego dnia umknie przed swoją nieciekawą, ubogą egzystencją i zamieszka w luksusie. I nieoczekiwanie jej marzenie częściowo się spełnia - Dante, syn bogatego przemysłowca, właściciela willi, zaprasza ją do siebie. Od tej chwili Floriana mocno wierzy ... że jej przeznaczeniem jest życie w willi, w cudownych ogrodach, u boku Dantego. Jednak kiedy oboje dorastają, przekraczają niewidzialną linię, narażając na niebezpieczeństwo to, co wydaje im się rzeczą najdroższą na świecie... Fascynująca opowieść o miłości, przekonująca i pięknie napisana. Daily Telegraph Santa Montefiore to nowa Rosamunde Pilcher. Daily Mail Montefiore cudownie i poruszająco opowiada o miłości i śmierci; stworzone przez nią historie rozgrywają się w romantycznych miejscach i fascynujących czasach. Vogue. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Santa Montefiore
  • 2012
  • 0
  • 608
  • 187
  • 125
  • 9788377997741
  • 9788377997741
  • ZAQRR

Recenzje czytelników

Miłość potrafi przetrwać próbę czasu...

Ocena:
Autor:
Data:
„Dom nad morzem” mogłabym opisywać i opisywać, jednak w żadnych słowach nie ukazałabym tej świetności i urokliwości powieści. Żeby poczuć, trzeba ją przeczytać, do czego z uporem zachęcam. Powieść autorstwa Santy Montefiore to mieszanka iście magiczna, która na pewien sposób jest inna, oryginalna, ponadczasowa. Z pewnością odnajdzie ona miejsce na półce nie tylko entuzjastów obyczajowych książek. Choć to pierwsza książka tej angielskiej pisarki, jaką miałam okazję przeczytać, coś czuję ... że pozostałe również są tak ciepłe i uczuciowe. Jeśli się nie mylę, to znaczy, że na wielkie uznanie zasługuje również jej talent do pisania, co w dzisiejszych czasach jest umiejętnością na wagę złota.
Polecam serdecznie!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała powieść, doskonały relaks.

Ocena:
Autor:
Data:
To moje pierwsze spotkanie z twórczością Santy Montefiore, nawet całkiem udane.Akcja rozgrywa się dwutorowo – wydarzenia teraźniejsze przeplatają się z retrospekcjami z przeszłości. I to jest wielki plus dla autorki, lubię taki misz masz.Ogromnym atutem oprócz w/w cofania się przeszłość są rodzinne tajemnice, które autorka zdradza nam stopniowo, krok po kroku. Mimo iż w trakcie lektury wydawało mi się, że jestem w stanie przewidzieć, co za moment się wydarzy ... kilkakrotnie Montefiore naprawdę mnie zaskoczyła.
Kolejnym plusem książki jest lekki styl autorki i nieskomplikowana fabuła, które sprawiają, że Dom nad morzem czyta się bardzo szybko i jest on doskonałym relaksem. Ot taki przerywnik między poważniejszymi, czy odrobinę smutniejszymi w treści książkami.Nie wiem, czy taka jest maniera pisarki, ale zadziwiła mnie mnogość wątków, które autorka mnoży zdawałoby się w nieskończoność, pączkują one niczym drożdże. W sumie to zabieg ten nie przeszkadzał mi w lekturze, tylko trochę zdziwił. Od razu jednak zaznaczam, że mimo mnogości wątków wszystkie są tak prowadzone, że nie mylą się, nie zostają porzucone bez ich zakończenia, co niektórym pisarzom nagminnie się zdarza.Reasumując, nie żałuję czasu spędzonego na lekturze Domu nad morzem. Zachęcam do sięgnięcia po książkę osoby szukające lektury lekkiej, wciągającej, ale nie wymagającej zbytniego zaangażowania.
Dom nad morzem to powieść przyjemna, lekka, dająca odprężenie i ukazująca siłę marzeń oraz miłości, tęsknoty i bólu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena