Koszyk 0
Opis:
Trzy siostry, winnica w Szampanii, stary dom i mnóstwo sekretów. Wszystko to miesza się ze sobą w tej błyskotliwej powieści! Clementine jest jedyną spadkobierczynią wytwórni szampana Domu Peine, a także winnicy, która od pokoleń należy do rodziny. Całe życie poświęciła uprawie winorośli i opiece nad zgorzkniałym ojcem. Po jego śmierci, dowiaduje się, że musi podzielić się spadkiem z Mathilde, młodszą przyrodnią siostrą, której nie widziała od dwudziestu lat, oraz Sophie, drugą siostrą ... o której istnieniu nie miała nawet pojęcia. Kiedy drogi tych trzech, obcych sobie kobiet skrzyżują się w starym domostwie Peine`ów, rozpęta się niejedna burza z piorunami, ale jednocześnie czytelnicy będą mieli okazję posłuchać płynących prosto z serca toastów za siostrzaną miłość i delektować się najlepszym szampanem. Z błyskotliwym poczuciem humoru oraz niebywałym zmysłem obserwacji Sarah-Kate Lynch przedstawia wzloty i upadki trzech sióstr pośród wspaniałych krajobrazów francuskiej Szampanii. Sarah-Kate Lynch Pochodząca z Nowej Zelandii dziennikarka i pisarka. Autorka siedmiu powieści, m.in. „Błogosławieni, którzy robią ser”, „Nie samym chlebem”, „Biesiada z aniołami”. Mieszka z mężem, Markiem Robinem, reżyserem filmowym, w Queenstown, malowniczym miasteczku położonym nad górskim jeziorem na południu Nowej Zelandii. Poza pisaniem książek prowadzi stałą rubrykę w tygodniku „New Zealand Woman's Weekly”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sarah Lynch
  • 2009
  • 264
  • 202
  • 143
  • 978-83-7648-146-3
  • 9788376481463
  • X5042

Recenzje czytelników

Niezwykły dom i...

Ocena:
Autor:
Data:
Stara winnica wraz z domostwem w pięknej Szampanii i ONE.
Trzy siostry, które nie wiedzą do końca o swoim istnieniu. Aż do śmierci ojca, który jest „ogniwem” łączącym je, ponieważ każda z nich ma inną matkę.
Ojciec w testamencie przekazuje winnicę córką oraz wnukom. Dla najstarszej Clementine, która poświęciła całe swoje życie pracy przy produkcji szampana, a zarazem znosząc „trudny charakter” ojca testament za krzywdzący ją, ponieważ to ona powinna odziedziczyć winnicę ...
Decyzja ojca powoduje, że w starym domostwie spotykają się trzy kobiety jak trzy żywioły z odmiennymi charakterami, wielkimi kompleksami oraz potrzebą miłości i akceptacji.
Jednak to co wydawało się im przekleństwem okazuje się wybawieniem dla nich…
Świetna opowieść z głębokimi emocjami i walką o przyszłość winnicy.
Autorka funduje nam również szczegółowe opisy dotyczące produkcji szampana, których obawiałam się iż będą nużące, ale są naprawdę interesujące.
Jednym słowem warto po prostu przeczytać tą książkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

świetna powieść

Ocena:
Autor:
Data:
To bardzo dokładnie dopracowana powieść. Perfekcyjnie podzielona na krótkie rozdziały, posiadające swoje tytuły a całość na części zgodne z rytmem pór roku, tak jak życie w winnicy.
Akcja dzieje się cały czas w jednym miejscu, lecz ani na moment nie jest nużąca, wręcz przeciwnie, zaskakuje coraz to nowymi incydentami.
Język bogaty, rubaszny i przesycony dowcipem.
Trochę jak" Collas Bregnon".
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena