Koszyk 0
Opis:
Grażyna Torbicka, Zbigniew Boniek, Ania Kuczyńska, Jan Rokita, Jacek Pałasiński, Janusz Kaniewski czy Sergiusz Stochmiałek opowiadają, jak można w Polsce żyć po włosku. Wtórują im Włosi, którzy wybrali życie w naszym kraju. Mówią o swojej polsko-włoskiej drodze, tłumaczą, skąd się wzięła polska nostalgia do Włoch, zdradzają swoje włoskie inspiracje: literackie, filmowe, malarskie i, oczywiście, kulinarne. Przekonują, że Włochy to nie tylko piękne krajobrazy i doskonała kuchnia ... ale dzielą się też przepisami na najlepsze włoskie dania, radzą, jak wybrać wino czy ubierać się z włoską fantazją. Między ich opowieści autorka wplotła mnóstwo przydatnych dla italofilów informacji: które włoskie filmy trzeba zobaczyć, jak i gdzie jeść po włosku, jakie wina zamawiać, by przyjemność jedzenia była większa? Podobno Polacy jako jedyni na świecie potrafią nauczyć się włoskiego w trzy tygodnie. Dzięki tej książce włoski styl życia będzie na wyciągnięcie ręki. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • MG
  • miękka
Mniej Więcej
  • Anna J. Dudek
  • 2012
  • 252
  • 205
  • 143
  • 978-83-7779-086-1
  • 9788377790861
  • ZAORW

Recenzje czytelników

Przenosi do Włoch

Ocena:
Autor:
Data:
Włochy, państwo, o którym każdy słyszał i nie jeden się zakochał. Ulubione miejsce wielu Polaków jak i Włochów, którzy zdecydowali się opuścić ten kraj i przenieść się do Polski. A poznać go możemy nie ruszając się z domu. Czytając sobie opowieści o cechach tego kraju, które pokochali znani bardziej i mniej ludzie. Czy to Kuczyńska opowiada o modzie, czy Masi o kuchni możemy poczuć klimat Włoch we własnych czterech ścianach. A to wszystko możliwe dzięki książce ,,Dolce vita po polsku" ...

Sama nie wiem dlaczego sięgnęłam po tę książkę. Od Włoch zdecydowanie wolę Francję. Lecz w przypływie chwili skusiłam się na tę książkę. I w ogóle nie żałuję, że to zrobiłam. Gdyż poznałam Włochy od stron jakich nie znałam, co przyczyniło się do mojego zaciekawienia tym krajem. Co jest dla mnie wielkim plusem, że mogłam poznać kraj odległy o setki kilometrów nie ruszając się z domu i robiąc to co lubię najbardziej, czytając książkę. Choć muszę przyznać, że książka sprawiła, że mam ochotę zobaczyć na żywo ten kraj.

Niekiedy książka sprawiała mi trudności przez przebrnięcie przez jakąś historię, lecz to zawsze może się zdarzyć. Na szczęście były także historie, które mnie urzekły i z którymi z przykrością się rozstałam i to właśnie one mnie urzekły, sprawiły że polubiłam tę książkę jak i zainteresowałam się poznaniem Włoch. Polecam tę książkę dla wszystkich zakochanych we Włochach jak i dla tych, którzy lubią poznawać świat nie ruszając się z domu, gdyż ta książka nadaje się do tego idealnie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonala lektura dla kochających Włochy, ale nie tylko.

Ocena:
Autor:
Data:
Wczorajszy wieczór spędziłam prawie we Włoszech i to nie ruszając się z łóżka, a to za sprawą niniejszej książki.
Jej autorka kochająca Italię postanowiła porozmawiać ze znanymi osobami, które tak jak ona są zakochane we Włoszech i zdradzić nam ich sekrety - jak żyjąc w Polsce można mieć kawałek Italii w zasięgu ręki.
Rozmawiała zarówno z Polakami, którzy żyli we Włoszech lub krążą między Polską, a Italią, a także z Włochami, którzy żyją w Polsce i tęsknią za swoją ojczyzną ... Co z tych rozmów powstało? Doskonała pozycja szczególnie przy takiej aurze, jaka obecnie mamy za oknem.
Co ciekawe wszyscy Włosi, z którymi autorka rozmawiała twierdzą, że w naszym kraju żyje im się doskonale. Odrobinę przeszkadza im nasz surowy klimat, ale równoważą to wspaniali ludzie, których tu poznali.
Najbardziej urzekły mnie wypowiedzi Grażyny Torbickiej, od lat zafascynowanej kulturą (głównie kinem) i językiem Włoch. To za jej sprawą możemy w Polsce poprzez wyświetlane włoskie filmy mieć odrobinę Italii w zasięgu wzroku.
Pozostali rozmówcy Anny J. Dudek takze w równie fascynujący sposób, jak Grażyna Torbicka opowiadają o swojej miłości do Italii, o tym co najbardziej kochają w tym kraju, co im przeszkadza i co udało im się przenieść do Polski. Opowiadają, jak udaje im się żyć po włosku w Polsce.
Niektóre ze zwierzeń są bardzo osobiste, dotyczą rodzin, przyjaciół, tęsknot. Jest to napisana doskonałym, zabawnym językiem opowieść niebanalnych ludzi o ich pasji, jaką jest Italia.
Dolce vita po polsku to doskonała lektura dla kochających Włochy oraz tych, którzy dopiero chcą poznać ten kraj.
Gorąco zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena