Koszyk 0
Opis:
Wolff to niezwykły pisarz, umiejętnie wplata w akcję rzeczywiste postacie, a opisywane wydarzenia później realizują się w rzeczywistości. Każda jego opowieść wciąga niczym narkotyk. Wybuchowa pod każdym względem! Karol Nowicki, MadMagazine.pl Książki Vladimira Wolffa to zabójcza lektura. Świat w nich przedstawiony jest fikcyjny, jednak tak mocno przenika się z naszą ustabilizowaną (jak nam się wydaje) rzeczywistością, że czytając jego powieści, człowiek ma ochotę wyjrzeć przez okno – ... czy panuje jeszcze spokój, czy na horyzoncie nie widać już atomowego grzyba, a po niebie nie lecą wrogie eskadry. Gorąco polecam! Wojciech Sokołowski, modelarz i rekonstruktor, BSMH „Perun” Dramatyczny finał wielkiej wojny Czas niepewności: jak nie przegrać wygranej wojny, gdy przybywa niechcianych sojuszników? Jak uciec przed własnym narodem i wszechobecnymi wrogami? Jak pokonać największe państwo na świecie, by tego świata nie pogrążyć w chaosie? To pytania prezydentów, premierów i generałów. Jak dożyć do jutra, jak nie dać się roznieść na strzępy czołgom, szturmowcom, bombom, rakietom i pociskom? To pytania dziesiątek tysięcy żołnierzy i cywilów. W brawurowym finale krwawej epopei rozpoczętej Stalową Kurtyną niezrównany Vladimir Wolff jak zawsze oddaje głos im wszystkim, a nam pozwala być świadkami tryumfów polskiego oręża i poczuć smak dziejowej sprawiedliwości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Vladimir Wolff
  • 2014
  • 442
  • 207
  • 144
  • 978-83-64523-14-4
  • 9788364523144
  • ZBIZI

Recenzje czytelników

1000 stron do zwycięstwa ( w rocznicę zwycięstwa). Vladimira Wolffa scenariusz krwawego pogromu imperium Putina. HORYZONT ZDARZEŃ i DOKTRYNA WOLFFA.

Ocena:
Autor:
Data:
Dwie ostatnie powieści naszego mistrza war-fiction są zakończeniem cyklu liczącego w sumie sześć pozycji. Pierwsze dwie bezpośrednią wiążą się z Polską, trzecia i czwarta rzuca bohatera – kapitana Andrzeja Wirskiego do Izraela i Norwegii, by pokrzyżować plany rosyjskim imperialistom. Dwie ostatnie części opisują scenariusz, który może się w każdej chwili przydarzyć.Rosja od kilku lat interesuje się Arktyką, gdzie znajdują się przeogromne zapasy paliw ... mogące podtrzymać istnienie chorego kolosa. Z pomocą firm europejskich i amerykańskich budowane są potężne instalacje wydobywcze chronione przez agresywnie poczynające sobie siły powietrzne i flotę. Na uroczyste otwarcie gospodarze wynajmują superluksusowy statek, który ma podróżować Putin i Miedwiediew. Tymczasem na Kaukazie przywódca muzułmańskich partyzantów otrzymuje niespodziewanie ogromne pieniądze, przy pomocy których ma zorganizować akcję, zmieniającą świat na zawsze. Zawodowi terroryści ruszają na poligony, gdzie szkolą się obsługi rakiet z głowicami nuklearnymi. Putin, który w ostatniej chwili rezygnuje z wyjazdu na daleką północ pragnie pochwalić się przed światem nową „zabawką”. Wszyscy obserwują wystrzelenie pocisku, który zaprogramowany przez muzułmanów leci nad pola wydobywcze i eksploduje. Druga rakieta wybucha wysoko nad Moskwą, niszcząc całą elektronikę.

Początkowo Rosjanie proszą o pomoc świat, dlatego w zniszczonej strefie na dalekiej północy ląduje supernowoczesna jednostka amerykańska. Nasz Wirski tymczasem buduje swoją siatkę wywiadowczą by bezpośrednio monitorować sytuację.

Wybuchają zamieszki w Moskwie, władza się ewakuuje, trwa akcja ratownicza. I tu Wolff wprowadza element irracjonalnego (dla europejczyków) zachowania Putina, który kierowany azjatycką podejrzliwością wyssaną z wódką, ala’ KGB, stawia siły zbrojne ZSRR ( sorry, Rosji) w stan gotowości.

A dalej dzieje się to co lubię najbardziej: rakiety, zmasowane naloty, czołgi i transportery. Do tego Rosja przywala atomówką Gdańskowi.

Tyle opisu musi WAM wystarczyć. Akcja dzieje się na wielu poziomach, są politycy, generałowie i zwykli żołnierzy z różnych armii. Obama okazuje się być rozważnym i przewidującym przywódcą (ten element political FICTION wyszedł Wolffowi doskonale), nasz prezydent i premier też stają na wysokości zadania. Naród z wojskiem, powszechny zapał, nowoczesna technika rodem z USA: NATO-wska pięść zadaje miażdżące ciosy.

Jak zwykle o Vladimira Wolffa fascynuje logika scenariusza zdarzeń, znajomość broni, działalności wywiadu, wojska ( związane z jego pracą i zainteresowaniami). Moim skromnym zdaniem w paru fragmentach autor jest zbyt wielkim optymistą, ale to przecież jego licencja poetica. „Horyzont zdarzeń” czyta się doskonale, nie tracąc wątków. W skali szkolnej oceniam go na +5.

„Doktryna Wolffa” jest tak naprawdę drugim tomem „Horyzontu” i trochę czuć zmęczenie autora potężną serią. Czyta się go chwilami jeszcze przyjemniej, gdyż po raz pierwszy Wolff opisuje jak nasze wojska, podobnie jak w 1920 roku, gromią Ruskich, co dla mojej nacjonalistycznej i ksenofobicznej duszy jest miodem. Razi melodramatyczne zakończenie, przypominające ostatni odcinek „Czterech Pancernych” czy zakończenie pierwszej serii przygód Sherlocka Holmesa. Za „Doktrynę” wystawiam zasłużoną piątkę.

Prawie tysiąc stron powinno zostać przeczytane przez wszystkich tych, którzy nie dowierzają informacjom TVN, wątpią w linię redaktora Michnika, opinię sekretarza Millera i wiarygodność biłgorajskiego filozofa. Czyli tych, którzy zachowali choć odrobinę rozsądku.
www.tomaszstezala.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena