Koszyk 0
Opis:
Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Tak trudno jest zamknąć drzwi nawet gdy już trzyma się rękę na klamce. Bo nie po to ludzie żyli ze sobą tyle lat by spotykać się na twardej sądowej ławce. Niekiedy jednak nie ma innego wyjścia.  ... Przemoc wobec kobiet, alkoholizm, utrata dziecka, radzenie sobie ze śmiercią bliskich, a także rozpaczliwe pragnienie miłości, która ma stanowić lek na całe zło to dość by złamać niejedną osobę i na zawsze pogrążyć ją w cierpieniu. Te właśnie tematy drąży Autorka, przerabia, analizuje, prześwietla na nowo. Monika Sawicka wie, że demonów przeszłości nie tak łatwo się pozbyć, szczególnie gdy wgryzają się mocno w duszę. A jednak z tych pełnych emocji tekstów da się odczytać nadzieję. Kornelia, główna bohaterka „Dobrze, że jesteś” mimo doświadczanego zła podnosi się i idzie w kierunku światła. Nie ma w niej ani żalu ani goryczy, jest wiele zrozumienia i silne postanowienie, że jednak chce żyć. Czy upora się z przeszłością i otworzy nowe drzwi? Jaki poniesie koszt swojego dążenia do szczęścia? Subtelna psychologiczno – filozoficzna powieść. Monika z mistrzowską precyzją prowadzi studium nad osobowością człowieka.Arkadiusz Kiński Dobrze, że jesteś, Moniko. Oprócz Twojego tekstu równolegle czytałam swoje życie, ale o tym nie mogłaś wiedzieć. Takich jak ja, które będą płakały, ściskały zęby, wstawiały własne fragmenty i przeklinały Cię, że rwiesz pazurami to co najbardziej boli będzie więcej.Jolanta Miśkiewicz. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Monika Sawicka
 • 2015
 • 1
 • 240
 • 200
 • 130
 • *, 978837674-472-8
 • 9788376744728
 • ZCWEJ

Recenzje czytelników

Kamyki, żwir i piasek – z czego zbudujesz swoje życie?

Ocena:
Autor:
Data:
Przez całe życie idziemy kochając. Rzadko jest to miłość na całe życie, najczęściej zdarzają się te chwilowe uczucia, które lokujemy z różnych powodów w różnych osobach. Często sami nie umiemy przed sobą przyznać, że tak naprawdę kochamy tylko dlatego, że potrzebujemy, a nie potrzebujemy, bo kochamy. Umiemy perfekcyjnie ranić innych, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo ranimy wtedy samych siebie i jak wiele miłości własnej w takiej chwili tracimy. Do momentu aż pozostajemy z pustym słoiczkiem ... zwanym życiem. I zupełnie nie mamy pojęcia, jak go zapełnić ani czym.

Ta słynna metafora o życiu jako słoiczku, którego nie warto najpierw zapełniać żwirem albo piaskiem, bo to co najważniejsze, nigdy się do niego nie zmieści, pasuje idealnie do każdej sytuacji, w której zadajemy sobie pytanie – co dalej? Czy osiągnęliśmy już to, czego pragniemy? A może nasze ambicje sięgają wyżej? Może osoba, z którą jesteśmy, wcale nie jest tą, której szukamy? Czy ten związek jest w stanie przetrwać, a może ciągnie nas na dno, z którego nigdy się nie odbijemy? Choć często sami sobie powtarzamy jacy silni jesteśmy i jak wiele potrafimy przejść, to najczęściej próbujemy w takiej chwili przekonać o tym samych siebie.

Więcej na zukoteka.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Wiem jak układać rysy twarzy by smutku nikt nie zauważył"

Ocena:
Autor:
Data:
Monika Sawicka jest absolwentką stosunków międzynarodowych, choć z wykształcenia i zamiłowania jest dziennikarką. Prywatnie jest mamą dorosłej już córki – Karoliny, żoną przedsiębiorcy i właścicielką dwóch kotów i dwóch psów. Na swoim koncie ma powieści takie jak „Gra wstępna” czy „Kruchość porcelany”.

Kornelia – bohaterka „Dobrze, że jesteś” przeżyła w swoim życiu wiele. Będąc młodą dziewczyną wyszła za mąż. Zrobiła to dlatego, gdyż nie mogła znieść patologii ... której była świadkiem mieszkając w domu rodzinnym. Pełna nadziei na lepszą przyszłość rozpoczęła „nowe życie”. Niestety jej mąż podobnie jak ojciec, okazuje się tyranem. Pod wpływem impulsu, po dwudziestu latach nieustannych upokorzeń ponownie postanawia zacząć wszystko od nowa. Znów będzie musiała stawić czoła wyzwaniom i próbom normalnego życia.

Książka napisana jest w intrygującym stylu. Spodobał mi się dobór słów i metafory, którymi przepełniona jest każda strona. Czyta się ją szybko. Ma nieco ponad dwieście stron i duże marginesy więc można się z nią „rozprawić” wciągu jednego wieczoru. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony powieść porusza poważne problemy jakimi są: alkoholizm, zaburzenia psychiczne, przemoc, miłość, ale z drugiej, nie jest to jednak pozycja, którą zapamiętam na długo. Łapałam się na tym, że odbiegam myślami od fabuły. Momentami nie rozumiałam już właściwie co autorka miała na myśli. W treść opisującą obecne zdarzenia wplecione zostały migawki z przeszłości oraz fragmenty z dziennika Kornelii. Mamy więc okazję dobrze poznać bohaterkę. Całość nazwałabym rozmową z samą sobą. Na wstępie napisałam o metaforach, które mi się spodobały, jednak jest ich zbyt dużo, co czyni książkę filozoficzną. Czasami nawet zakrawała ona o psychologię oraz o poradnik. Jeśli miałabym ją określić jednym zwrotem, napisałabym „pogmatwanie z poplątaniem”. Istny chaos, choć cytaty piękne. Nie napiszę, że się zawiodłam, mimo że początkowo właśnie te słowa cisnęły mi się na usta. Napiszę, że nie jest to książka dla mnie, ale wśród innych czytelników z pewnością znajdzie swych zwolenników.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena