Koszyk 0
Opis:
Anna sprzedaje ubezpieczenia, jednak z całego serca nienawidzi swojego zajęcia. Pewnego dnia, za przyczyną wiarołomnego narzeczonego, jej życie osobiste wywraca się do góry nogami, sprawy zawodowe również się komplikują. Kobieta stawia wszystko na jedną kartę i zmienia pracę. Zajęcie znajduje przypadkiem – i nie jest przekonana, że mu podoła. Bezduszna korporacja farmaceutyczna  ... wysoko podnosi poprzeczkę i Anna musi dać z siebie wszystko, by jakoś odnaleźć się w nowych realiach. Skomplikowany system relacji międzyludzkich oraz intrygi wewnątrz firmy mocno dają jej się we znaki, a do tego wymagający klienci, dalekie wyjazdy i szkolenia pogłębiają jej frustrację, ale jednocześnie wywołują ducha walki. Czy przyzwyczajona do spokojnej pracy agentka od ubezpieczeń poradzi sobie w korporacyjnym tyglu, gdzie non stop coś się dzieje i gdzie  w wyścigu szczurów do końca nie wiadomo kto przyjaciel, a kto wróg. Czy Anna nareszcie znajdzie pocieszenie w miłości? Izabella Frączyk (ur. 1970) – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisaniem zajęła się w 2009 roku. Do tej pory wydała pięć książek: „Pokręcone losy Klary” (2010), „Kobiety z odzysku” (2011), „Dziś jak kiedyś” (2013), „Koniec świata” (2014), „Jak u siebie” (2014) i „Siostra mojej siostry” (2015) – wszystkie ciepło przyjęte przez czytelniczki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Izabella Frączyk
  • 2016
  • 1
  • 288
  • 195
  • 125
  • *, 978838069-389-0
  • 9788380693890
  • ZDBB5

Recenzje czytelników

Do trzech razy sztuka

Ocena:
Autor:
Data:
Nie mogę narzekać na swoją prace. Jasne, czasem przychodząc do domu po całym dniu mam nerwy w strzępach i chciałabym rzucać talerzami, ale wtedy przypominam sobie, że zawsze mogłoby być gorzej. Trawa zawsze wydaje się być bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma, a nowe wyzwania niosą ze mną wiele zmian. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Anna przekonała się o tym bardzo dotkliwie. Po tym, jak odkrywa zdrady swojego narzeczonego ... rzuca wszystko postanawiając całkowicie zmienić swoje życie. Również tą znienawidzoną pracę. I tak właśnie, całkowicie przypadkiem, Pani od sprzedaży ubezpieczeń staje się handlowcem w korporacji farmaceutycznej. Trzeba przyznać, że to zupełnie dwie skrajności. Szybkie tempo pracy, częste wyjazdy, nieustanne szkolenia, ale też nowe środowisko, w którym nie brakuje intryg czy złośliwości… to wszystko sprawia, że kobieta nie wiele ma czasu dla siebie. Z jednej strony dobrze, bo nie skupia się na nieudanym związku i porażce jaką poniosła, natomiast z drugiej – w ten sposób na pewno nie otworzy się na nic nowego. A los ma dla niej o wiele więcej niż mogłaby podejrzewać.

W tej książce mamy widok na nasze polskie piekiełko. Czyli absolutnie się nie wyróżniaj, siedź cicho jak mysz pod miotłą, nie pokazuj, że potrafisz więcej niż wymagają i kombinuj! Tak, przedstawiając typową korporacje autorka podkreśliła wszystkie polskie bolączki. Przynajmniej było się z czego pośmiać !

Dodatkowo, jak to zwykle bywa, główna bohaterka to taka trochę Matka Polka. Wszystkim pomoże, dziecka przypilnuje, obiad zrobi, a o sobie już nie pomyśli. Przyznam szczerze, że trochę mnie irytowała w tym wszystkim. Chwilami wykazywała się taką naiwnością, że zastanawiałam się czy naprawdę tacy ludzie istnieją czy może ktoś ją zamknął na jakiejś wsi miodem płynącej i zabrał Internet, gazety – cywilizację. Ale w każdym razie – okazuje się, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Pomimo, że może to niekoniecznie moje klimaty, to książka nie jest nudna. Bohaterka nadaje jej charaktery, a jej potyczki motywują, żeby się przypadkiem nie poddawać, bo może za rogiem czeka na nas coś wyjątkowego. Anna to kobieta z krwi i kości – ma swoje wady i zalety. W wielu aspektach może przypominać każdą z nas – kobietę, która pragnie czegoś więcej. Tylko ona odważyła się pójść na żywioł. Nie poukładało się? Trudno. Zrobię coś innego i dam sobie radę. Mogę jej nie lubić, może mnie chwilami drażnić, ale trzeba jej przyznać, że ma więcej odwagi niż większość przeciętnych Polek. I za to brawa!

Spodobało mi się, że autorka nie poszła w stronę pięknej powieści z mdłymi bohaterami, niczym niewyróżniającymi się wsiami i opisem zapachu róż niczym z Iliady. Ona zrobiła z tego opowieść z charakterem. Która wzbudza emocje, bawi, czasem niepokoi – ale na pewno nie będzie zapomniana. To nie jest jedna z tych książek, która będzie leżeć zapomniana na półce. „Do trzech razy sztuka” to książka do której po pewnym czasie wrócisz z sentymentem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

pod prąd

Ocena:
Autor:
Data:
Izabella Frączyk wyrasta na ważną autorkę pogodnych i humorystycznych obyczajówek. W „Do trzech razy sztuka” znowu zmienia temat i klimat opowieści, ale nie traci wyczulenia na dowcip. Podczas gdy większość literackich bohaterek z tomów rozrywkowych ucieka od korporacyjnego wyścigu szczurów i próbuje zwolnić tempo życia, Ania, postać z tomu „Do trzech razy sztuka” zamierza zrobić coś przeciwnego: trafia do wielkiej firmy farmaceutycznej. Tu czeka ją sporo wysiłków i walki ... by się wybić i znaleźć swoje miejsce, a do tego nie dać się pochłonąć bezsensownej rywalizacji. Ania jednak wie, czego chce i nie załamuje się drobnymi niepowodzeniami, ma pomysły na działania i musi zostać doceniona. W takiej rzeczywistości, w jakiej wiele czytelniczek by nie wytrzymało, ta bohaterka czuje się najlepiej: Izabella Frączyk nie boi się zatem odważniejszych rozwiązań. W swoich powieściach obyczajowych idzie pod prąd znanych trendów, ma własne wizje szczęścia i realizowania marzeń – pokazuje czytelniczkom, że egzystencjalne scenariusze mogą być naprawdę różne i wszystko zależy tylko od charakteru czy umiejętności. Nie boi się ta autorka tematów, które innych odstraszają, może zatem zaproponować czytelnikom powieści świeże i atrakcyjne ze względu na „nowe” (a może po prostu niewyeksploatowane) tematy. Cieszy, że z każdą kolejną książką Frączyk pokazuje, że warto jej zaufać: dobra narracja i ciekawa fabuła to najlepszy przepis na sukces w dziedzinie powieści rozrywkowych dla kobiet. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena